Skip to main content

STUTTGART ANKARA UÇAK BİLETİ

Almanya’nın önde gelen şehirlerinden biri olan Stuttgart, sahip olduğu doğal güzellikleri ve Orta Çağ’dan günümüze ulaşan görkemli ve zarif mimari yapılarıyla oldukça popüler bir destinasyon. Şehir, çevresini sarıp sarmalayan harika yeşil alanlar ve şehrin içinden geçen Neckar Nehri eşliğinde misafirlerine romantik bir atmosfer sunuyor. Her türlü kültür ve sanat etkinliğinde öne çıkan Stuttgart, Schlossplatz Meydanı’nda düzenlenen festivaller ile de yoğun ilgi görüyor.

Türkiye’nin başkenti Ankara da misafirlerini en az Stuttgart kadar memnun bırakan bir yer. İdari merkez olmasının verdiği düzen şehrin her yerinde hissediliyor. Parkları, müzeleri ve anıtlarıyla da görülecek çok fazla yer sunuyor. Bu iki şehir arasında yapılacak yolculuklarda Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklarından faydalanmak isteyenler, hemen şimdi rezervasyon sayfasını ziyaret ederek kendilerine en uygun tarihler için bir seyahat planlayabilirler.


Stuttgart’tan Ankara’ya Türk Hava Yolları tarafından günlük olarak ortalama 10-15 adet uçuş alternatifi sunuluyor. Bu uçuşlar İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) veya Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. Bazı uçuşlarda, aktarma iniş havalimanı ile tekrar kalkış havalimanı değişebiliyor.

İki şehir arasındaki uçuşlarda süre İstanbul’daki aktarmaya bağlı olarak beş ila 11 saat arasında değişiyor. Sefer sayılarında sezonluk olarak büyük bir farklılık görülmüyor. İstanbul’da yapılan aktarmanın 6 ila 24 saat arasında olması halinde Türk Hava Yolları tarafından yolculara Touristanbul hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor. Böylece bekleme süreniz İstanbul’u keşfedeceğiniz keyifli bir molaya dönüşüyor.

Türk Hava Yolları’nın büyük ilgi gören Stuttgart-Ankara uçuşları yıl boyunca düzenli olarak devam ediyor. Ayrıca Stuttgart kalkışlı uçak bileti sayfasını ziyaret ederek bu şehirden gidebileceğiniz farklı alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Kalkış yeri: Stuttgart


Turkish Airlines Stuttgart Flights

Almanya’nın güneybatısında bulunan Stuttgart, Neckar Nehri’nin kıyısına kurulmuş bir şehir. Otomotiv endüstrisinin devlerine ev sahipliği yapan Stuttgart, her biri popüler markalar olan değerli otomobil şirketlerinin doğup, geliştiği şehir olarak öne çıkıyor. Son derece keyifli peyzajlarla düzenlenmiş yeşil alanlar ve parklarla donanmış şehirde oldukça değerli tarihi binalar, bakımlı meydanlar ve saraylar da turistlerin ilgisini çeken detaylar arasında yer alıyor. İş ziyaretlerinin de keyifli şehirlerinden biri olan Stuttgart, düzenlenen fuar ve festivallerle dünyanın takip ettiği hareketli ve popüler kentlerden bir tanesi.

Stuttgart’ta bir tane havalimanı bulunuyor ve bu havalimanı şehir merkezine 15 kilometre kadar uzaklıkta yer alıyor.

Stuttgart Havalimanı’na (STR) ulaşım

Şehir merkezinden Stuttgart Havalimanı’na (STR) gitmek için en çok tercih edilen toplu taşıma araçları, S-Bahn trenleri oluyor. Size terminallere kadar ulaşım imkanı sunan bu trenlere binmek için şehrin ana tren garına gitmek gerekiyor. Filderstadt’tan gelen S2 veya fuar bölgesinden gelen S3 numaralı hatları tercih ederek yarım saat içinde havalimanında olabilirsiniz.

Bunun dışındaki seçeneğiniz ise taksiler. Şehrin her yerinden binebileceğiniz taksilerden havalimanına gitmek için 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Destinasyon: Ankara


Turkish Airlines Ankara Flights

Türkiye’nin başkenti Ankara ülkenin merkezinde, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Karasal iklimin hakim olduğu şehir, bereketli bir tarım bölgesine sahip ve ülkenin buğday ihtiyacının karşılandığı yerler arasında bulunuyor. Türkiye’nin politik merkezi olması nedeniyle son derece yoğun bir trafiğe sahip olan Ankara, tüm yabancı devlet temsilciliklerini şehir sınırları içinde ağırlıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk meclisine ve bugünkü meclise de ev sahipliği yapan şehir, Anadolu’nun muhteşem kültürün ü günümüze taşıyan tarihi ve turistik bir kent aynı zamanda.

Türk Hava Yolları’nın düzenli olarak yaptığı Stuttgart-Ankara uçuşları şehrin tek havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı’nda (ESB) sona eriyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşım

Ankara Esenboğa Havaalanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşım için, iki nokta arasında çalışan toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı-Aşti-Kızılay arası yolcu taşıyan 442 sefer sayılı EGO otobüsleriyle şehir merkezine hızlıca ulaşmak mümkün.

Havalimanı servislerini kullanmak isteğinde olan yolcular, 19 Mayıs Stadyumu yönünde hareket eden servisleri tercih edebilir. Havalimanı servisleri, sabahın erken saatlerinde seferlere başlayıp gece yarısına kadar Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) ile şehir merkezi arasında yolcu taşıyor.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.