Skip to main content

STUTTGART İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Stuttgart, Alman hümanist Hutten tarafından “Eski Alman halkının yeryüzündeki cennete verdiği isim” olarak dillendiriliyor. Üzüm bağları ile çevrili kent, yılda iki defa gerçekleştirilen Cannstatter Wasen Festivali sayesinde oldukça eğlenceli bir atmosfere sahip. Bu nedenle de her yıl dünyanın farklı noktalarından çok sayıda turisti ağırlıyor. Stuttgart’tan kültür başkentimiz İstanbul’a her gün pek çok sayıda uçuş gerçekleşiyor. Stuttgart-İstanbul yolculuğunuz için uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek keyifli bir yolculuk deneyimleyebilirsiniz.


Stuttgart’tan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama altı uçuş gerçekleştiriliyor. Bu sayıyı Trabzon Havalimanı (TZX) ya da Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden yapılan aktarmalı uçuşlar ile artırmak mümkün.

İki şehir arasında gerçekleştirilen Türk Hava Yolları uçuşları yaklaşık iki saat elli dakika sürüyor. Her gün Stuttgart Havalimanı’ndan (STR) kalkan Türk Hava Yolları seferleri İstanbul Havalimanı’nda (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) sona eriyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık bin yedi yüz kilometre.

İstanbul’u Türk Hava Yolları seferleri için bir hub olarak kabul edebilirsiniz. Dolayısıyla Stuttgart’dan yola çıkıp İstanbul’da aktarma yaparak farklı bir Türk Hava Yolları uçuşu ile yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Kalkış Yeri: Stuttgart


Turkish Airlines Stuttgart Flights

Stuttgart tam anlamıyla bir saraylar şehri; şehir merkezinde bulunan Yeni Saray yaz aylarında hem halkın hem de turistlerin dinlenme alanlarından birine dönüşüyor. Öte yandan şehrin ziyaretçileri arasında araba tutkunları da bulunuyor. Nitekim bugün otomobil sektörünün devleri olan Mercedes-Benz ve Porsche’un temelleri bu kentte atılmış. Şehirde her iki markanın da tarihçesine ışık tutan, birbirinden keyifli müzeler yer alıyor. Stuttgart’ın en önemli özelliklerinden bir diğeri de geniş üzüm bağları ile çevrili olması. Bu bağlar bölgede bin yılı aşkın süredir mevcut. Dilerseniz “Weinbaumuseum”da bu tarihe tanıklık edebilirsiniz. Tüm kenti görebilmek için ise 217 metre yüksekliğindeki TV Kulesi’ne çıkabilirsiniz. Özellikle gün batımlarında kuleden Stuttgart’ı izlemek paha biçilemez.

Türk Hava Yolları’nın Stuttgart kalkışlı ve İstanbul varışlı uçuşları Stuttgart Havalimanı’ndan hareket ediyor.

Stuttgart Havalimanı’na (STR) ulaşım

Almanya’nın en işlek altıncı ve şehrin tek havalimanı olan Stuttgart Havalimanı’ndan (STR) her gün pek çok uçuş gerçekleşiyor. Şehre 13 km mesafede yer alan havalimanına ulaşmak için taksi, otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Havalimanına ulaşımın en kolay yolu metro sistemi. Merkez Tren Garı’ndan başlayan iki farklı hat havalimanına ulaşıyor. Metrolar gece 00.00’a kadar çalışmakta olup hafta içi on dakikada bir geçiyor. Merkez garından havalimanına trenle ulaşım ise yaklaşık yarım saat sürüyor. S2 ve S3 tren hatlarını havalimanına ulaşım için kullanabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise otobüsler. Stuttgart Havalimanı Otobüs Terminali, Flughafenstrasse ve Terminal 4 arasında bulunuyor. Burada toplamda 18 otobüs platformu mevcut. Şehir merkezinden binebileceğiniz otobüslerle bu terminale hesaplı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunların haricinde araç kiralamak ya da taksi kullanmak gibi seçenekler de düşünülebilir.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Her köşe başında karşınıza çıkan simit, kestane, mısır, lokma gibi sokak lezzetleriyle şaşırtan İstanbul, bir gastronomi kenti. Şehir; balık pazarları, Mısır Çarşısı, baharatçıları ve tatlıcıları ile oldukça renkli. Zengin tarihinden kalan bu miras; Osmanlı, Rum ve Ermeni gibi pek çok kültürden izlere sahip. İki bin beş yüz yıllık tarihi kentin sokakları İstanbul’un geçmişe takılıp kalmadığını gözler önüne seriyor. Aksine dinamik, canlı ve eğlenceli bir atmosfere sahip. Kadıköy, Ortaköy, Beşiktaş, Beyoğlu gibi semtlerde bu atmosferi deneyimleyebilirsiniz.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan İstanbul uçak bileti satın alan yolcular, varış noktası olarak her iki havalimanını da seçebiliyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Havalimanında indikten sonra şehir merkezine gitmek için birçok farklı seçeneği değerlendirebilirsiniz. Havaist ve İETT otobüsleriyle şehir merkezindeki birçok farklı noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgileri ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Havalimanında 7/24 aralıksız hizmet alabileceğiniz taksilerle istediğiniz yere ulaşmanız mümkün. İstanbul Havalimanı (IST) şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alıyor ve taksi ücreti yaklaşık 110 TL tutuyor. Dilerseniz havalimanında servis veren firmalardan araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Stuttgart-İstanbul hattında Türk Hava Yolları’na ait seferlerden bazıları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) son buluyor. Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı şehir merkezine 40 km uzaklıkta konumlanıyor.

Şehre ulaşım için en sık tercih edilen toplu taşıma araçları, havayolu servisleri. Bu servislerle Kadıköy, Yenisahra ve Taksim’e kolaylıkla ulaşmak mümkün. Belediye otobüslerini kullanarak da hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında belli noktalara ulaşabilirsiniz. E3 numaralı otobüs 4. Levent yönünde hareket ederken; E9 Bostancı yönünde, E10 ve E11 ise Kadıköy yönünde seferler yapıyor. Kartal Metro İstasyonu içinse KM22 numaralı otobüse binebilirsiniz. 7/24 hizmet veren taksiler de değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.