Skip to main content

TAHRAN İSTANBUL UÇAK BİLETİ

The capital of Iran, Tehran is one of the Middle Eastern cities that remained mystical for so long. The curiosity this valuable culture has aroused now reached the high points in the increasingly globalized world nowadays. Offering a bright yellow landscape by the houses built of yellow bricks, Tehran is in more demand each passing day by its captivating architecture full of elegant details.

İran’ın kültürel zenginliğiyle baş döndüren başkentinden Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’a gidecek yolcular, öncelikle Türk Hava Yolları uçuşlarını tercih ediyor. Konforlu ve güvenli bir yolculuk için siz de hemen şimdi uçak bileti sayfasını inceleyebilir ve seyahatinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.


Tahran’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde 4-5 adet direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlar İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan (IKA) başlıyor, İstanbul Havalimanı (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) sona eriyor. Yolculuklar yaklaşık üç buçuk saat sürüyor. Sefer sayılarında yaz veya kış sezonlarında büyük bir değişiklik yaşanmıyor ancak uçuş saatlerinde ufak farklılıklar görülebiliyor.

Kalkış yeri: Tahran


Turkish Airlines Tehran Flights

İran’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tahran, son derece hareketli ve kalabalık bir yapıya sahip. Çok konuda ülkenin öncüsü olan başkent, özellikle ekonomi, politika ve sanayi gibi belirleyici konularda öne çıkıyor. Yaklaşık 18 milyonluk nüfusuyla sürekli gelişen Tahran, genç üniversiteli öğrencilerin yoğun olarak yaşadıkları bir şehir olarak dikkat çekiyor. Son derece görkemli saray binaları ve geniş koleksiyonlarıyla etkileyici müzeleri bulunan bu güzel şehirde estetik detaylar da gözden kaçmıyor. Tahran seyahatiniz boyunca şehrin en turistik noktası olan Gülistan Sarayı ve çevresi ile son derece geniş bir kompleks olan Sadabad Sarayı Müzesi’ni gezebilir, Kapalı Çarşı’da alışveriş yapabilir ve Ulusal Bahçe ile çevresindeki müzelerde vakit geçirebilirsiniz.

Tahran’da iki adet havalimanı bulunuyor. Mehrabad Havalimanı (THR) artık sadece iç hat uçuşlar için hizmet veriyor. Şehre 55 kilometre uzaklıkta yer alan diğer havalimanı, İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı (IKA) adını taşıyor ve Türk Hava Yolları’ndan Tahran kalkışlı uçak bileti sahibi olanlar yolculuklarına buradan başlıyor.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na (IKA) ulaşım

Şehir merkezinden hareket eden ve kırmızı renkli metro hattı ile havalimanına ulaşabilirsiniz. 8 numaralı bu metro hattı havalimanının birinci katında yer alan perona kadar gitmenizi sağlıyor. İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na (IKA) ulaşmanın bir diğer yolu da şehrin her noktasından binebileceğiniz taksiler. Seçiminiz taksilerden yana olacaksa, hizmet almadan önce şoförle konuşup fiyat konusunu netleştirmek doğru bir tedbir olacaktır.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Binlerce yıllık tarihiyle son derece popüler bir turistik destinasyon olan İstanbul, her yıl şehri ziyaret eden milyonlarca turist için unutulmaz bir anı oluyor. Tarihi mirasına eşlik eden doğal güzellikleri ve yüzlerce yıldır görkeminden bir şey kaybetmemiş saraylarıyla öne çıkan şehir, içinden akıp giden İstanbul Boğazı’yla da masalsı bir güzelliğe sahip.

Akşam saatlerinde büyük gökdelenlerin renkli ışıklarıyla aydınlanan şehirde günün her saati yaşam hiç ara vermeden sürüp gidiyor. Tarihi Yarımada’da bulunan Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi gibi onlarca muhteşem eser, bir yandan geçmişe ışık tutarken diğer yandan da bugün hala yaşamın içindeki yerlerini koruyarak şehre hizmet ediyor. İstanbul’da geçireceğiniz süre içinde bu bölgedeki eserleri ziyaret edip Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı gibi birbirinden güzel tarihi değerleri görebilir, Kapalı Çarşı gibi otantik bir atmosferde hediyelik alışverişinizi yapabilirsiniz.

Şehirde iki uluslararası havalimanı bulunuyor: Şehrin Avrupa yakasında konumlanan İstanbul Havalimanı (IST) ve Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Tahran kalkışlı İstanbul uçak bileti almak isteyen yolcular, varış noktası olarak her iki havalimanını da seçebiliyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İki kıtayı birleştiren dev şehir İstanbul’un dev havalimanı İstanbul Havalimanı (IST), Avrupa Yakası’nda şehir merkezine 35 km’lik bir uzaklıkta bulunuyor. İstanbul Havalimanı’ndan şehre ulaşım içinse misafirlere birçok alternatif sunuluyor.

Toplu ve ekonomik bir ulaşımı isteyen misafirler, İETT seferleri ve şehrin birçok noktasına servis kaldıran Havaist otobüslerini tercih edebilir. Şehre yarım saat gibi kısa bir sürede varmak isteyen yolcular ise, 100 TL civarında bir ücret karşılığında iç ve dış hatlar terminalleri önünde bulabilecekleri taksilerden yararlanabilir. Daha kişisel bir yolculuk yapmak isteyen misafirler için de havalimanında hizmet veren birçok araç kiralama firması mevcut. Havalimanından şehre ulaşımla ilgili detaylı bilgiye ulaşım bilgileri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine gitmek için havalimanından hareket ederek Kartal’a devam eden KM22 numaralı belediye otobüsüne binebilirsiniz. Bu hattın son durağından metroya aktarma yaparak hat boyunca dilediğiniz yöne ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezine gitmek için belediye otobüsü tercih eden yolcular, E5’teki tüm duraklarda yolcu indirerek Kadıköy’e giden E-11 numaralı otobüslere veya ekspres hizmet veren SG-1 numaralı otobüslere binebilir. Avrupa yakasına gitmek isteyen yolcularsa, E-3 numaralı otobüslerle 4. Levent’e, SG-2 numaralı otobüslerle de Taksim’e gidebilir.

Havalimanı servislerini kullanmak isteyenler ise bu servislerle Kadıköy ve Taksim’e ulaşım sağlayabilirler. Tüm bunların yanı sıra otomobil kiralama firmalarının ofislerinden araç kiralayabilir veya 7/24 çalışan taksilerden faydalanabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.