Skip to main content

TİFLİS İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Tam ortasından geçerek şehri iki yakaya ayıran Kura Nehri ve nehir boyunca dizilmiş köprülerle harika bir manzaraya sahip olan Tiflis, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Sovyet dönemi izlerini hafifletecek yeni simgelerle kendisini tazelerken bir yandan da geçmişin bütün birikimini yeni nesillere aktararak, bölgesel kültürünü koruyor. Defalarca yeniden inşa edilen bu güzel Asya şehri, günümüzde ülkenin en önde gelen seyahat destinasyonlarından biri olarak tüm dünyanın ilgisini çekiyor.

Gürcistan’ın tepeler üzerine kurulmuş başkenti Tiflis’ten tepeler üzerine kurulmuş bir diğer şehir olan İstanbul’a yapacağınız seyahatler için Türk Hava Yolları’nın uçak bileti sayfasını ziyaret ederek keyifli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.


Tiflis’ten İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama dört direkt uçuş yapılıyor. Bunlar Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) hareketle başlıyor ve İstanbul’da bulunan her iki havalimanında da sonlanabiliyor. İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) yönünde düzenlenen uçuşlar yaklaşık iki buçuk-üç saat sürüyor. Sefer sayılarında sezona bağlı büyük bir değişiklik yaşanmıyor.

Yolcuların yoğun ilgi gösterdiği Tiflis-İstanbul uçuşları sene içinde düzenli olarak devam ediyor. Bu hattaki yolculukların bir kısmı da Tiflis’ten yola çıkarak İstanbul aktarmalı olarak dünyanın farklı destinasyonlarına gidecek yolcular tarafından gerçekleştiriliyor. Siz de Tiflis kalkışlı uçak bileti seçeneklerini inceleyerek gidebileceğiniz destinasyonlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kalkış yeri: Tiflis


Turkish Airlines Tbilisi Flights

Gürcistan’ın başkenti Tiflis, popülaritesi giderek artan, son derece ilgi çeken bir destinasyon. Geçmişin izlerini taşıyan bu kalabalık başkent, Kura Nehri kenarındaki konumuyla hem yeşil hem de tarihi bir atmosfer vadediyor. Yerleşimin 5. yüzyılda başladığı düşünülen Tiflis, tarih boyunca türlü etnik köken ve dine ev sahipliği yapmış, uzun süre Sovyet rejiminin idaresinde kalmış, defalarca yıkılsa da yeniden yapılanarak kaldığı yerden devam edebilmiş bir şehir.

Sovyet idaresi sonrası kente yapılan iki simge olan Sameba Kilisesi (Trinity Katedrali) ve Barış Köprüsü, bir anlamda kentin kendini tekrar güncelleyerek “Ben de varım!” deyişini ifade ediyor. Turistler tarafından beğeniyle ziyaret edilen bu noktalara Kartlis Deda (Gürcü Ana) heykeli de eşlik ediyor. Sololaki tepesinde yer alan 20 metrelik bu heykel kentin en önemli simgeleri arasında. Ayrıca 4. yüzyıldan kalma Narikala Kalesi de tarihi değeri ve şehri yukarıdan seyredebileceğiniz konumuyla son derece popüler bir mevki.

Tiflis Havalimanı (TBS) şehirdeki tek havalimanı ve şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta konumlanıyor.

Tiflis Havalimanı’na (TBS) ulaşım

Tiflis Havalimanı’na (TBS) gitmek için birkaç alternatifi değerlendirebilirsiniz. Tamar köprüsü, Cumhuriyet Meydanı, Rustaveli, Özgürlük Meydanı, Avlabari, Samgori güzergahını izleyerek havalimanına sefer yapan otobüslere binebilirsiniz. Bu duraklardan her 15 dakikada bir hareket eden 37 ve 137 numaralı otobüslerle bir saat içinde havalimanına ulaşmak mümkün.

Ana Tren İstasyonu’ndan hareketle havalimanına sefer yapan tren hattı da bir diğer alternatifiniz. Bu trenler mesai saatleri içerisinde çalışıyor. Dolayısıyla bunu dikkate alarak program yapmanız gerekiyor. Ayrıca Tiflis’in her noktasından binebileceğiniz taksilerle günün her saatinde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Binlerce yıllık tarihiyle çok sayıda medeniyetin izlerini taşıyan İstanbul, doğal güzellikleri ve mimari detaylarıyla da yaşayan bir müze adeta. Tarihi yarımadadaki birbirinden eşsiz eserleri, kenti yararak denizleri birbirine kavuşturan İstanbul Boğazı, sahip olduğu yaşam kültürü, sanat ve kültür etkinlikleri, yemyeşil parkları ve pek çok devirden kalan eserleriyle bir masal şehrini andırıyor. Osmanlı’nın idari merkezi olan Topkapı Sarayı, şehre su getirmek için inşa edilmiş olan Yerebatan Sarnıcı, Bizans döneminin en önemli eserlerinden biri olan Ayasofya, 528 yılında yapılmış olan Galata Kulesi, mimarisiyle büyüleyen Süleymaniye Camii, muhteşem koleksiyonuyla konuklarını geçmişe götüren Dolmabahçe Sarayı şehirde akla gelen çok sayıdaki turistik ve tarihi simge arasında öne çıkıyor.

İstanbul’da hizmet veren iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Tiflis kalkışlı İstanbul uçak bileti almak isteyenler, varış noktası olarak her iki havalimanını da seçebiliyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunan İstanbul Havalimanı’ndan (IST) İstanbul’a birçok farklı yolla ulaşabilirsiniz. Kişisel aracınızla TEM ve E5 bağlantı yollarını kullanarak şehre varabileceğiniz gibi, havalimanında bulunan araç kiralama firmalarının hizmetlerinden yararlanarak araç kiralayabilirsiniz. Kişisel aracınız yoksa veya araç kiralamak istemiyorsanız iç ve dış hatlar terminalleri önünde sürekli bulabileceğiniz taksilerle yaklaşık 100 TL bir ücret karşılığında İstanbul şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma kullanmak istiyorsanız tarifeli İETT seferleri ve şehrin iki yakasında 60’tan fazla noktaya ulaşım sağlayan Havaist servisleri çok iyi birer alternatif olabilir. Tüm bunlar ve daha ayrıntılı bilgiyi ulaşım bilgileri sayfamızdan da kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Yolcuğu İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) sona eren yolcular, şehir merkezine ulaşmak için birkaç alternatifi değerlendirebilir. Anadolu yakasında hizmet veren metro ağıyla entegre hizmet sunan KM22 numaralı otobüs hattı, yolcuların en çok tercih ettikleri seçenek oluyor. Bu otobüslerle Kartal metro istasyonuna kadar ulaşabilir; ardından metroya aktarma yaparak dilediğiniz yere devam edebilirsiniz. Belediye otobüslerini kullanmak isteyen yolcular, Taksim için SG-2, 4. Levent için E-3 ve Kadıköy için E11 ile SG-1’e binebilir.

Havalimanı servislerini tercih edenler, terminal kapısından hareket eden servislerle Kadıköy ve Taksim’e ulaşabilir. Daha kişisel çözümler arayan yolcular ise havalimanı ofislerinden kiralık araç temin edebilir veya 24 saat hizmet veren taksileri kullanabilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.