Skip to main content

TORONTO İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Kanada’nın en büyük şehri ve aynı zamanda Ontario Eyaleti’nin başkenti olan Toronto, Ontario Gölü kıyısında yer alan konumuyla oldukça sempatik bir destinasyon. Kozmopolit nüfusuyla da son derece geniş bir kültürel birikime sahip. Dünyanın en büyük şelalesi olan Niagara, dünyanın en uzun yolu olan Trans Canada, dünyanın en uzun caddesi olan Yonge Street ve dünyanın en yüksek kulesi olan Canadian National sayesinde “En’lerin şehri” sıfatıyla anılan Toronto, sahip olduğu doğal güzellikler ve hayranlık uyandıran şehir yaşamıyla da ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

Kuzey Amerika’nın kozmopolit metropolü Toronto’dan Avrupa’nın en güzel ve tarihi metropollerinden biri olan İstanbul’a yapılan seyahatlerin favorisi Türk Hava Yolları uçuşları oluyor. Uzun süreli uçuşlarda yolcuların en önemli beklentisi olan konfor ve hizmet kalitesi, Türk Hava Yolları uçuşlarında en yüksek seviyede karşılanıyor. Siz de hemen şimdi uçak bileti sayfasını ziyaret ederek bu iki şehir arasında yapacağınız yolculuğu planlamaya başlayabilirsiniz.


Toronto’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından haftanın altı günü yapılan direkt uçuşlar düzenleniyor. Toronto’nun Lester B. Pearson Uluslararası Havalimanı’ndan (YYZ) başlayarak İstanbul Havalimanı’nda (IST) sona eren bu uçuşlar, yaklaşık olarak dokuz buçuk saat sürüyor. Cuma günleri dışında her gün Toronto’dan İstanbul’a bir sefer bulmak mümkün.

Toronto-İstanbul arasında yapılan direkt uçuşlara alternatif olarak yaklaşık 15-20 kadar aktarmalı uçuş seçeneği de bulunuyor. Bu aktarmalı uçuşlar Toronto’nun Lester B. Pearson Uluslararası Havalimanı (YYZ), Billy Bishop Şehir Havalimanı (YTZ) veya John C. Munro Hamilton Havalimanı’ndan (YHM) başlayarak İstanbul Havalimanı yönüne (IST) gerçekleştiriliyor. Aktarmalı uçuşlarda süre, Montreal–Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı’nda (YUL) yapılan aktarmaya bağlı olarak değişiyor.

Kalkış yeri: Toronto


Turkish Airlines Toronto Flights

Yerleşimin başladığı 18. yüzyıldan günümüze geçen kısa sürede hızla büyüyerek bugünkü haline kavuşmuş olan Toronto, düşük suç oranı ve tertemiz caddeleriyle herkesin hayallerini süsleyen bir yaşam alanı sunuyor. Bu büyük ve güzel şehir, hoşgörü temelinde inşa edilmiş bir kültürün sonucu olarak ortaya çıkan yaşam standardıyla tüm dünya tarafından örnek alınıyor.

Yıl boyunca yoğun olarak ziyaret alan şehir, turistik çok sayıda simgesiyle de konuklarına keyifli bir tatil vadediyor. Dünyanın en uzun caddesi olan Yonge Street, alışveriş tutkunlarının en önemli noktalarından biri olurken; CN, yani Canadian National gözlem noktası, tepeden 360 derecelik Toronto seyri imkanıyla turistlerin favori mekanlarından biri olarak hizmet veriyor. Kafeleri ve hediyelik eşya mağazaları, eşsiz sanat galerileriyle öne çıkan The Distillery District kentin tarihi ve popüler mevkileri arasında. St. Lawrence Market adıyla tanınan ve dünyadaki en iyi yiyecek marketleri arasında öne çıkan market de turistlerin görmeden şehirden ayrılmadıkları yerler arasında bulunuyor. Kanada’nın en büyük evi olan Casa Loma, 100’e yakın odası ve gizli geçitleriyle bugün müze olarak hizmet veriyor.

Bu muhteşem şehirde, yoğun hava trafiğini yöneten dört tane uluslararası havalimanı bulunuyor: Toronto Lester B. Pearson Uluslararası Havalimanı (YYZ), Billy Bishop Şehir Havalimanı (YTZ), John C. Munro Hamilton Havalimanı (YHM) ve Buffalo-Niagara International Airport (BUF). Türk Hava Yolları’nın Toronto-İstanbul direkt uçuşları Lester B. Pearson Uluslararası Havalimanı’ndan (YYZ) hareketle gerçekleşiyor.

Toronto Lester B. Pearson Uluslararası Havalimanı’na (YYZ) ulaşım

Toronto kalkışlı uçak bileti sahibi olan yolcular, şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için en çok tercih edilen toplu taşıma araçları olan UP Express trenleri ve TTC otobüsleri tercih edebilirler. UP Express trenleri ile 25 dakikalık bir seyahatin ardından havalimanına ulaşabilirsiniz. Union İstasyonu’ndan binebileceğiniz bu trenler Bloor GO istasyonu ve Weston GO istasyonundan geçerek havalimanına gidiyor.

TTC otobüslerini kullanmak isteyen yolcular, Kipling İstasyonu’ndan 192 numaralı araca binerek yaklaşık yarım saat içinde havalimanına gidebilir. Lawrence West İstasyonu’ndan binilen 52A numaralı otobüslerle de 1 saat civarında süren bir yolculuk sonunda havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehrin herhangi bir noktasında çevirebileceğiniz taksilerle de havalimanına ulaşmanız mümkün.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük metropollerinden biri olan İstanbul hem Asya hem de Avrupa kıtalarında yer alan topraklarıyla bu iki farklı kültürü bir araya getiriyor. Her dönem kozmopolit bir yapıya sahip olan bu eşsiz kent, Türkiye’nin ticaret, sanayi, turizm ve eğitim gibi çok sayıda alanında da öncüsü konumunda. Yılın her dönemi kenti ziyaret eden turistler, şehrin kendilerine sunmuş olduğu çeşitlilikten memnun oluyor. Bir yanda tarihi Topkapı Sarayı, diğer yanda muhteşem Boğaziçi, öte tarafta birbirinden gösterişli camiler, bir başka noktada gökdelenlerle hem tarihi hem de çağdaş bir yapısı olan şehir konuklarına harika bir tatil vadediyor.

Şehrin yoğun hava trafiğini kontrol eden iki tane uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Toronto kalkışlı İstanbul uçak bileti satın alan yolcular, Istanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Havalimanında indikten sonra şehir merkezine gitmek için birçok farklı seçeneği değerlendirebilirsiniz. Havaist ve İETT otobüsleriyle şehir merkezindeki birçok farklı noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgileri ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Havalimanında 7/24 aralıksız hizmet alabileceğiniz taksilerle istediğiniz yere ulaşmanız mümkün. İstanbul Havalimanı (IST) şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alıyor ve taksi ücreti yaklaşık 110 TL tutuyor. Dilerseniz havalimanında servis veren firmalardan araç kiralayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.