Skip to main content

TOULOUSE İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Antoine de Saint-Exupéry’yi pek çoğumuz meşhur “Küçük Prens”in yazarı olarak biliyoruz. Ama aslında Exupéry, Toulouse’u dünyaya tanıtan isimlerden. Hemen hepimizin hayatına giren Küçük Prens’e ilham olan o uçaklar aslında, 1920’lerde Toulouse’dan kalkan kargo uçakları ve Exupéry de o uçakların ilk pilotlarından biriymiş. Bir dönem neredeyse Fransa havacılık endüstrisinin kalbinin attığı Toulouse, bizim de hayal dünyamızın baş tacı olan Küçük Prens’in belki de ilk satırlarının yazldığı yerdi…

Şimdi büyük bir öğrenci popülasyonuna ev sahipliği yapan ve kültür sanat etkinliklerini ağırlayan Toulouse, Orta Çağ’dan kalma yapılarıyla Fransızların “La Ville Rose” (pembe kent) olarak andığı ve bunu sonuna dek hak eden bir şehir…

Fransa’nın güneyinde yer alan ve içinden Garonne Nehri’nin geçtiği bu romantik şehirde olduğu gibi, Boğaz’ı boynunda bir gerdan gibi taşıyan İstanbul’da da aynı romantizmi yaşamaya devam edebilirsiniz. Buram buram tarih kokan bu iki şehri Türk Hava Yolları’nın seferleriyle seferlerle keşfe çıkabilirsiniz.


Türk Hava Yolları’nın, Toulouse Blagnac Havalimanı (TLS) ile İstanbul Havalimanı (IST) arasındaki karşılıklı seferleri haftada beş gün (Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar) direkt olarak gerçekleştiriliyor. Yaklaşık üç buçuk saat süren seyahat boyunca aşağı yukarı 2 bin 900 kilometrelik mesafeyi havada geçirerek konforlu bir şekilde İstanbul’a ulaşıyorsunuz.

İstanbul Havalimanı (IST) Türk Hava Yolları uçuşları için önemli bir aktarma noktası. Siz de Toulouse’dan çıkıp İstanbul’da aktarma yaparak Türk Hava Yolları’nın başka bir uçuşuyla yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Kalkış yeri: Tunus


Turkish Airlines Tunis Flights

Eski sokaklar arasında kurulan çarşıların içinde kaybolacağınız Tunus’ta mutlaka gezmeniz gereken tarihî saraylar, hamamlar ve camiler bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise sütunları Tunus’un ilk yerleşim yerlerinden biri olan Kartaca’dan getirilen Al-Zaytuna Camii. Şehrin simgesi olarak kabul edilen bu büyüleyici yapı, aynı zamanda ilk İslam üniversitesi olduğu için İslam tarihinde önemli bir yere sahip. Antoninus Hamamları, günümüzde konserlerin de yapıldığı Aziz Louis Katedrali ve Kartaca’nın tarihine tanıklık edebileceğiniz Bardo Ulusal Müzesi de Tunus seyahatinde es geçilmemesi gereken noktalardan.

Şehir, dünyaya Tunus Kartaca Havalimanı (TUN) ile bağlanıyor. Türk Hava Yolları’nın seferleri de bu havalimanından gerçekleşiyor.

Tunus Kartaca Havalimanı’na (TUN) ulaşım

Şehir merkezinden Tunus Kartaca Havalimanı’na (TUN) ulaşımda taksi ya da otobüs seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine 8 kilometre mesafede bulunduğu için taksiler hem ekonomik hem de hızlı bir ulaşım aracı olarak karşınıza çıkıyor. Dilerseniz 35 numaralı otobüslerle de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabah 06.00 itibariyle her 40 dakikada bir Tunis Marine’den hareket eden bu otobüslerle yaklaşık 20 dakikada havalimanında olabilirsiniz. Ariana’dan havalimanına ulaşmak isteyen yolcular ise 635 numaralı otobüsü tercih edebilirler.

Destinasyon: Istanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Dünyanın en büyük metropolleri arasında kendine yer edinmiş İstanbul, aynı zamanda tarihin en önemli tanıklarından biri. Tarihî Yarımada, Dolmabahçe Sarayı, Galata Kulesi ve Pera’da gezerken kendinizi eski hikâyelerden birinde gibi hissedebilirsiniz. Beyoğlu’nun ara sokaklarında sahaflarda dolaşarak kendinize güzel antik parçalar bulabilir; Kapalı Çarşı’da kaliteli halılar, baharatlar ve takılarla kendinizi şımartabilirsiniz.

IŞehirde iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Tunus-İstanbul seferlerinde ise varış noktası olarak İstanbul Havalimanı (IST) kullanılıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı ile şehir merkezi arasında 35 km bulunuyor

Şehir merkezine ulaşımda taksi, araç kiralama, havalimanı servisleri gibi farklı seçenekler mevcut. İstanbul Havalimanı’nda sizi bekleyen araç kiralama firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir alternatif arıyorsanız Havaist ve İETT otobüslerini kullanmak doğru bir seçim olur. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri rahat bir yolculuk vadediyor. Bu servislerle şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.