Skip to main content

TUNUS İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Akdeniz’in kıyısında Tunus Gölü’nün kenarında bulunan Tunus, aynı adı taşıyan ülkenin başkenti. Tarihî eserleri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan deniz kokulu Medina’sı ve pazarlarıyla turistik değeri çok yüksek şehirlerden biri. Hem yurt içinden hem de yurt dışından sene boyunca binlerce turisti ağırlayan şehir, aynı zamanda ülkenin en güzel plajlarına da ev sahipliği yapıyor. Arnavut kaldırımlı sokakları ve mavi ile sarının uyumunu gözler önüne seren mimarisiyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biri olan Tunus ile bir diğer sahil kenti İstanbul arasında sene boyunca yoğun bir uçuş trafiği oluyor. Türk Hava Yolları’nın Tunus kalkışlı İstanbul uçuşlarını inceleyerek kendiniz için en uygun tarihlerde seyahatinizi organize edebilir; konforlu yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.


Türk Hava Yolları, Tunus’tan İstanbul’a günde bir ya da iki defa uçuş gerçekleştiriyor. İki şehir arasındaki yolculuk yaklaşık üç saat sürüyor; seferler Tunus Kartaca Havalimanı’ndan (TUN) başlayarak İstanbul Havalimanı’nda (IST) sona eriyor. Uçak biletinizi alırken, Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) aktarmalı Tunus-İstanbul uçuşlarını da değerlendirebilir; böylece uçuş alternatiflerinizi çoğaltabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’nın yurt içi ve yurt dışı uçuşları için bir tür hub görevi üstlenen İstanbul Havalimanı’ndan (IST) farklı destinasyonlara devam etmek de mümkün. Bunun için İstanbul kalkışlı uçuşları inceleyebilirsiniz. Siz de İstanbul’u bir aktarma noktası olarak kullanarak Türk Hava Yolları’nın farklı bir uçuşuyla yolculuğunuza devam edecebilirsiniz.

Kalkış yeri: Tunus


Turkish Airlines Tunis Flights

Eski sokaklar arasında kurulan çarşıların içinde kaybolacağınız Tunus’ta mutlaka gezmeniz gereken tarihî saraylar, hamamlar ve camiler bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise sütunları Tunus’un ilk yerleşim yerlerinden biri olan Kartaca’dan getirilen Al-Zaytuna Camii. Şehrin simgesi olarak kabul edilen bu büyüleyici yapı, aynı zamanda ilk İslam üniversitesi olduğu için İslam tarihinde önemli bir yere sahip. Antoninus Hamamları, günümüzde konserlerin de yapıldığı Aziz Louis Katedrali ve Kartaca’nın tarihine tanıklık edebileceğiniz Bardo Ulusal Müzesi de Tunus seyahatinde es geçilmemesi gereken noktalardan.

Şehir, dünyaya Tunus Kartaca Havalimanı (TUN) ile bağlanıyor. Türk Hava Yolları’nın seferleri de bu havalimanından gerçekleşiyor.

Tunus Kartaca Havalimanı’na (TUN) ulaşım

Şehir merkezinden Tunus Kartaca Havalimanı’na (TUN) ulaşımda taksi ya da otobüs seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine 8 kilometre mesafede bulunduğu için taksiler hem ekonomik hem de hızlı bir ulaşım aracı olarak karşınıza çıkıyor. Dilerseniz 35 numaralı otobüslerle de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabah 06.00 itibariyle her 40 dakikada bir Tunis Marine’den hareket eden bu otobüslerle yaklaşık 20 dakikada havalimanında olabilirsiniz. Ariana’dan havalimanına ulaşmak isteyen yolcular ise 635 numaralı otobüsü tercih edebilirler.

Destinasyon: Istanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Dünyanın en büyük metropolleri arasında kendine yer edinmiş İstanbul, aynı zamanda tarihin en önemli tanıklarından biri. Tarihî Yarımada, Dolmabahçe Sarayı, Galata Kulesi ve Pera’da gezerken kendinizi eski hikâyelerden birinde gibi hissedebilirsiniz. Beyoğlu’nun ara sokaklarında sahaflarda dolaşarak kendinize güzel antik parçalar bulabilir; Kapalı Çarşı’da kaliteli halılar, baharatlar ve takılarla kendinizi şımartabilirsiniz.

IŞehirde iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Tunus-İstanbul seferlerinde ise varış noktası olarak İstanbul Havalimanı (IST) kullanılıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı ile şehir merkezi arasında 35 km bulunuyor

Şehir merkezine ulaşımda taksi, araç kiralama, havalimanı servisleri gibi farklı seçenekler mevcut. İstanbul Havalimanı’nda sizi bekleyen araç kiralama firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir alternatif arıyorsanız Havaist ve İETT otobüslerini kullanmak doğru bir seçim olur. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri rahat bir yolculuk vadediyor. Bu servislerle şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.