Skip to main content

VALENSİYA İSTANBUL UÇAK BİLETİ

İspanya’nın üçüncü büyük şehri olan Valensiya, muhteşem sahilleri, eğlenceli ortamı ve parlak güneşin eksik olmadığı sıcak iklimiyle her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. Bu güzel şehrin milattan önceye uzanan tarihi çok sayıda yıkımı işaret ediyor olsa da Valensiya günümüzde son derece dikkat çekici bir güzelliğe sahip. Bu sempatik ve sıcacık Akdeniz şehrinde zamanın nasıl geçtiğini fark etmeden saatlerce gezebilir, portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde kenti keşfedebilirsiniz. Dilediğiniz programı yaparak müzeler ve parklar arasında zaman geçirebilir, sıcak yaz aylarında Akdeniz’in temiz sularında serinleyerek bol bol güneşlenebilirsiniz.

İspanya’nın tarihi şehri Valensiya’dan yine tarihi binlerce yıl eskiye dayanan İstanbul’a yapılan seyahatlerde yolcular öncelikle Türk Hava Yolları’nı tercih ediyor. Direkt olarak yapılan uçuşlarla hem zamandan tasarruf edip hem de güvenli bir yolculuk yapabilmek için siz de uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Valensiya’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün bir direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlar Valensiya Havalimanı (VLC) hareketle İstanbul Havalimanı (IST) yönüne gerçekleşiyor. Uçuşlar yaklaşık 3,5-4 saat civarında sürüyor. Sefer sayısında yıl boyunca bir değişiklik görülmüyor; fakat hareket saatlerinde farklılıklar yaşanabiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından direkt olarak gerçekleştirilen Valensiya-İstanbul uçuşları senenin her dönemi aralıksız devam ediyor. İstanbul’da aktarma yaparak dünyanın farklı noktalarına devam edecek yolcular tarafından da bu hattaki yolculuklar yoğun talep görüyor. Siz de Türk Hava Yolları’nın sunduğu Valensiya kalkışlı uçak bileti alternatiflerini inceleyerek Valensiya’dan gidebileceğiniz tüm destinasyonlar hakkında bilgi alabilir ve seyahat programınızı netleştirebilirsiniz.

Kalkış yeri: Valensiya


Turkish Airlines Valencia Flights

Milattan önceye dayanan tarihiyle Valensiya, yılın her dönemi yoğun ziyaret alan keyifli bir destinasyon. Hem tarihi mirası hem de modern çizgileriyle keyifli bir Avrupa kenti olan Valenciya, hareketli yaşamı, renkli kafeleri, eğlenceli kulüpleri ve doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Bu sempatik şehir hem tarih ve kültür gezilerini seven turistlerin hem de deniz-güneş ikilisiyle uzun saatler geçirmek isteyen tatilcilerin favorileri arasında bulunuyor. Sunduğu çok sayıda alternatifle herkesin dilediği gibi bir tatil yapabileceği eşsiz bir ortam sunan Valensiya’da kalacağınız süre içerisinde El Carmen adı verilen şehrin tarihi bölgesinde geçmişin izlerini takip ederek Gotik mimari eserleri inceleyebilir, keyifli minik kafelerde dinlenip Turia Nehri kenarında zaman geçirebilir ya daAkdeniz’in pırıl pırıl sularında yüzüp şehrin hareketli kumsallarında güneşlenebilirsiniz.

Şehirde tek olan Valensiya Havalimanı (VLC) şehir merkezinden 9 kilometre mesafede yer alıyor.

Valensiya Havalimanı’na (VLC) ulaşım

Şehir merkezinde yer alan Xativa metro istasyonundan 3 veya 5 numaralı metro hatlarını kullanarak havalimanına direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. Sekiz dakikada bir hareket eden metrolar, yaklaşık olarak 20 dakika içinde havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca Plaza de Espana durağından Valensiya Havalimanı (VLC) yönünde hizmet veren otobüsleri de değerlendirebilirsiniz. 25 dakikalık periyodlarla hareket eden bu araçların havalimanına ulaşması 40 dakika sürüyor. Toplu taşıma seçeneklerinin yanı sıra 7/24 hizmet veren taksileri kullanarak da havalimanına rahat bir yolculukla gitmek mümkün.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin görkemli ve tarihi metropolü İstanbul, Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği noktada yer alıyor. Her iki kıtadan aldığı kültürel parçaları, binlerce yıllık kendi kültürüyle sentezleyerek hem Avrupai hem de otantik bir çizgi yakalayan bu güzel şehir, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor.

Şehrin içinden geçen İstanbul Boğazı, iki kıtayı selamlayarak Karadeniz ve Marmara’yı birbirine bağlarken kıyı şeridi boyunca yer alan tarihi saraylar tüm ihtişamlarıyla bu törene eşlik ediyor. Salacak’taki Kız Kulesi ve Beyoğlu’ndaki Galata Kulesi bu güzel şehrin tarihi simgeleri arasında yer alıyor. Muhteşem Dolmabahçe Sarayı bütün görkemiyle her yıl çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Tarihi Yarımada ise Topkapı Sarayı ve Ayasofya, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı gibi ikonik yapılarıyla şehrin en popüler mevkileri arasında.

İstanbul’da yoğun hava trafiğine hizmet veren iki havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Valensiya kalkışlı İstanbul uçak bileti satın alan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

Dünyanın yeni havacılık merkezi İstanbul Havalimanı (IST) İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km’lik bir uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından şehre ulaşım için yolcular, birçok seçenek arasından kendilerine en uygun olan alternatifleri seçebiliyor.

Öncelikle havalimanında ofisi bulunan birçok araç kiralama firması, şehre bir an önce kendi aracının konforyla şehre ulaşmak isteyen yolcularını bekliyor. Alternatiflerden bir diğeri de, arasında, iç ve dış terminal önlerinde bulabileceğiniz taksiler. Taksiler, şehre yaklaşık yarım saatlik bir yolculuğu 100-110 TL civarında bir ücret karşılığında gerçekleştiriyor. Anadolu ve Avrupa Yakası’nda 60’dan fazla noktaya giden Havaist servisleri de alternatifler arasında. Son olarak ekonomik bir yolculuğu tercih edecek misafirler için İETT araçlarını tercih edebilirsiniz. Ulaşımla ilgili detaylı bilgiye ulaşım bilgileri sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.