Skip to main content

VİYANA ANKARA UÇAK BİLETİ

Avusturya’nın başkenti Viyana ülkenin hem en büyük şehri hem de imparatorluğun en görkemli eserlerine ev sahipliği yapıyor. Barok tarzın hakim olduğu tarihi saraylar, geniş bulvarlar ve sayısız yeşil alanla bu güzel şehir konukları üzerinde etkileyici bir iz bırakıyor. Avrupa’da kültür başkenti sayılan birkaç şehir arasında öne çıkan Viyana, tarihi opera binalarının o müthiş atmosferinde sergilenen çok sayıda opera ve tiyatro eseriyle, resim, heykel ve müziğin hep bir arada yaşatıldığı unutulmaz bir başkent.

Kültürel yapısı ve doğal güzellikleriyle ilgi çekici bir kent olan Viyana’dan Türkiye’nin başkenti Ankara’ya yapılan seyahatlerde yolcuların ilk tercihi Türk Hava Yolları uçuşları oluyor. Siz de hemen şimdi uçak biletinizi alarak Türk Hava Yolları avantajlarından faydalanabilirsiniz.


Viyana’dan Ankara’ya Türk Hava Yolları tarafından haftanın bazı günleri direkt seferler düzenleniyor. Viyana Schwechat Havalimanı’ndan (VIE) başlayarak Ankara Esenboğa Havalimanı’nda (ESB) sona eren bu seferler yaklaşık iki buçuk saat sürüyor.

Yılın her dönemi aralıksız sunulan İstanbul aktarmalı uçuşlar sayesinde ise yolculara günde 20 civarında uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşlar İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) veya Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. İstanbul aktarmalı Viyana-Ankara uçuşları beş ila dokuz saat arasında sürüyor.

İstanbul’da yapılan aktarmanın 6-24 saat arasında olması halinde Türk Hava Yolları, Touristanbul programını yolcularına ücretsiz olarak sunuyor. Bu fırsatla aktarma süresi gerçek bir keyfe dönüşüyor ve yolcular hızlı bir şekilde İstanbul’u keşfetme imkanı buluyor.

Kalkış yeri: Viyana


Turkish Airlines Vienna Flights

Avrupa’nın etkileyici başkentlerinden biri olan Viyana, sanatsal değeri yüksek tarihi eserleri ve doğal güzellikleriyle yoğun talep alan bir şehir. Kültür ve sanat eğitimleri konusunda bir dünya markası olan Viyana, eğitim almak için dünyanın her yerinden gelen genç bir nüfusa da ev sahipliği yapıyor. Birbirinden görkemli sarayların, muhteşem detaylarla inşa edilmiş katedrallerin bulunduğu şehir, her yerde karşınıza çıkacak yeşil alanları ve doğal güzellikleriyle nefes kesiyor. Özellikle muhteşem bahçesi ve yan binalarıyla öne çıkan, hanedanın yazlık sarayı olarak inşa edilmiş olan Schönbrunn Sarayı ve çok sayıda değerli sanat eserine ev sahipliği Hofburg Sarayı şehrin görülmesi gereken en belirgin simgeleri arasında yer alıyor. Programınızın müsaade etmesi durumunda listeyi biraz genişletip Viyana Doğa Tarihi Müzesi, Devlet Opera Binası ve Belediye Binası’nı da gezip keyifli bir şehir turuyla kenti daha yakından tanıyabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’nın Viyana kalkışlı uçuşları için şehrin tek havalimanı Viyana Schwechat Havalimanı’na (VIE) gitmeniz gerekiyor. Havalimanı şehir merkezine 15 kilometre kadar uzaklıkta yer alıyor.

Viyana Schwechat Havalimanı’na (VIE) ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için yolcuların sıklıkla tercih ettikleri vasıta S-Bahn, yani banliyö trenleri oluyor. Terminale kadar ulaşım fırsatı sunan bu tren seferlerinden faydalanmak için Wien-Mitte istasyonuna gitmeniz gerekiyor. Stephansplatz’dan U3, Opera binası yakınındaki Karlsplatz’dan U4 hatlarına binerek Wien-Mitte istasyonuna gidebilir ve burada Floridsdorf trenine geçiş yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Wien-Mitte'den havalimanına hizmet veren CAT tren hattı da aynı güzergahı takip ediyor.

Viyana Schwechat Havalimanı (VIE) ile Viyana Ana Tren İstasyonu arasında sefer yapan ve yarım saat aralıklarla hareket eden IC / Railjet hızlı trenleri yaklaşık 18 dakika içinde sizi havalimanına ulaştırıyor. Şehrin her noktasından binebileceğiniz taksilerle de havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: Ankara


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin başkenti Ankara, ülkenin en merkezi noktasında konumlanıyor. Anadolu’nun bereketli topraklarında yer alan şehir, geçmişten günümüze izlerini bırakan oldukça değerli bir tarihi mirasa ev sahipliği yapıyor. Tiyatro, sinema, opera, konser gibi türlü etkinlikle hareketli bir şehir olan Ankara’da sanat, tarih ve kültür her zaman ön planda tutuluyor.

Mogan ve Eymir Gölleri, denize kıyısı olmayan başkentin doğasıyla ve temiz havasıyla iç açan yeşil alanları arasında yer alıyor. Şehre hakim bir noktada konumlanan Ankara Kalesi, hem tarihi bir gezi hem de keyifli bir mola için en popüler simgelerinden biri. Tarihi köşklerin sıralandığı Hamamönü Mahallesi’nde güzel bir tur yapıp ardından şehrin en eski mevkilerinden biri olan Samanpazarı’nda aklınıza gelen her şey için alışveriş yapabilirsiniz. Ülkenin tarihini aydınlatan simgelerden Kurtuluş Savaşı Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi gibi değerli eserlere sahip müzeleri görebilir ve Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları’ndan Ankara uçak bileti olan yolcular, şehrin tek havalimanı Esenboğa Havalimanı’na (ESB) iniş yapıyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşım

Esenboğa Havaalanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşmak için, toplu taşıma araçlarından faydalanabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı, Aşti, Kızılay güzergahında transfer yapan 442 numaralı EGO otobüsleriyle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bir diğer alternatif olan havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) hareket ederek 19 Mayıs Stadyumu’na seferler yapan servislerle şehir merkezine gidebilir. Bu araçlar, sabah erken saatlerde başladıkları seferlere gece yarısına kadar devam ediyor. Ayrıca havalimanından kiralık araç temin edebilir veya taksiler ile şehrin dilediğiniz noktasına devam edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.