Skip to main content

VİYANA İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Viyana, sanatın ve müziğin başkenti olarak gösteriliyor. Geniş bahçelere sahip sarayları, kahve kokulu sokakları ve tabii ki sanatçıların renklendirdiği meydanlarıyla dikkat çeken şehir, misafirlerine tam bir kültürel şölen yaşatıyor. Bu özellikleri sebebiyle yılın her mevsimi oldukça yoğun bir hava trafiğine sahip olan Viyana’dan dünyanın dört bir yanına seferler düzenleniyor. Turistik ziyaretlerin yanı sıra şehirde yaşayan Türk nüfusunun da etkisiyle Viyana’dan İstanbul’a gerçekleştirilen uçuşlar da yıl boyunca aktif bir şekilde devam ediyor. Siz de bu hatta seyahat eden yolcuların en çok kullandığı hava yollarından biri olan Türk Hava Yolları’nı tercih ederek ayrıcalıklı yolculuğun tadına varabilirsiniz.


Opera şehri Viyana’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından haftanın her günü ortalama beş uçuş gerçekleşiyor. İki şehir arasında direkt olarak yapılan bu seferler, sabahın erken saatlerinde başlıyor ve belli aralıklarla akşama kadar devam ediyor.

Viyana’dan İstanbul’a direkt uçuşlar yaklaşık 2 saat 15 dakika sürüyor. Öte yandan Türk Hava Yolları’nın Viyana ve Ankara arasında da direkt uçuşları mevcut. Dolayısıyla Viyana-İstanbul uçuşunuzu Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden aktarmalı olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda bekleme süresi ortalama 2 saat ila 13 saat arasında değişiklik gösteriyor.

Türk Hava Yolları’nı tercih ederek Viyana Schwechat Havalimanı’ndan (VIE) dilerseniz İstanbul Havalimanı’na (IST) dilerseniz de Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilirsiniz. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık olarak 1.500 kilometre.

Kalkış yeri: Viyana


Turkish Airlines Vienna Flights

Orta Avrupa’ya gitme nedenlerinden biri olan Avusturya’nın başkenti Viyana, sanat ve tarih kokan bir şehir. Her sokağından müzik yükselen bu şehrin ulaşım ağı da oldukça gelişmiş durumda. İstediğiniz her yere toplu taşıma ile ulaşabileceğiniz Viyana’da mutlaka görmeniz gerekenler arasında Opera Binası, Schönbrunn Sarayı, Belvedere Sarayı, Hofburg Sarayı ve şehrin en önemli yapıları arasında bulunan Aziz Stephen Katedrali yer alıyor.

Türk Hava Yolları tarafından Viyana’dan İstanbul’a gerçekleştirilen seferler, Viyana Schwechat Havalimanı’ndan (VIE) hareket ediyor.

Viyana Schwechat Havalimanı’na (VIE) ulaşım

Avusturya’nın en büyük havalimanı olan Viyana Schwechat Havalimanı şehrin güneyinde, Schwechat’ta yer alıyor ve Viyana kalkışlı uçuşların çoğu buradan hareket ediyor. Merkezden 18 kilometre uzaklıkta yer alan havalimanında üç adet terminal bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın uçuşları için 1 numaralı terminale gitmeniz gerekiyor.

Viyana Schwechat Havalimanı’na ulaşım için birkaç seçeneğiniz var. Şehrin banliyö treni S-Bahn’ın S7 hattını kullanarak yaklaşık 35 dakikada havalimanına varabilirsiniz. Viyana’nın merkez tren istasyonu Wien Mitte-Landsraße de bu hattın duraklarından bir tanesi. Aynı zamanda günün 24 saati Morzinplatz ve Schwedenplatz’dan kalkan otobüsler ile 20-25 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra dilediğiniz zaman taksi alternatifini de değerlendirerek hızlı ve güvenli bir şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Destinasyon: Istanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Yedi tepeli İstanbul’un güzelliği dillere destan olmuş bir gerçek. Dünyanın her coğrafyasından milyonlarca turisti ağırlayan İstanbul’da görülmesi gereken yerler saymakla bitmez. Bu güzel şehrin köklü geçmişine tanık olmak isteyenlerin ilk durağı Tarihî Yarımada oluyor. Şehrin en eski bölgesi olan Sultanahmet Meydanı; Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı gibi önemli turistik noktalara ev sahipliği yapıyor. Kapalı Çarşı da renk renk sokaklarıyla ziyaretçileri en çok etkileyen noktalardan biri.

İstanbul’da hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşların gerçekleştiği iki büyük havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları ile Viyana’dan her iki havalimanına da haftanın her günü ulaşabilirsiniz. Uçak biletinizi alırken konaklayacağınız bölgeye yakın bir havalimanı seçmek sizin için kolaylık sağlayacaktır.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı, İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı ile şehir merkezi arasında 35 km bulunuyor.

Şehir merkezine ulaşımda taksi, araç kiralama, havalimanı servisleri gibi farklı seçenekler mevcut. İstanbul Havalimanı’nda (IST) sizi bekleyen araç kiralama firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir alternatif arıyorsanız Havaist ve İETT otobüslerini kullanmak doğru bir seçim olur. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri rahat bir yolculuk vadediyor. Bu servislerle şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) gelen yolcular için havalimanının çıkışında hem Anadolu hem de Avrupa yakasına servisler bulunuyor. Bu servisler, Anadolu yakasında Yenisahra ve Kadıköy olmak üzere iki farklı noktaya; Avrupa yakasında ise Taksim’e ulaşım sağlıyor. Yolculuk süreleri ise varış noktası ve trafiğe bağlı olarak 45 dakika ila iki saat arasında değişiklik gösteriyor. Bu servislerin yanı sıra İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket eden halk otobüslerini tercih ederek de Kadıköy ve 4. Levent’e ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda her iki havalimanından araç kiralayarak ya da taksilerle de dilediğiniz yere rahatça gidebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.