Skip to main content

Bir bakışta Tel Aviv


Akdeniz’e kıyısı olan kent dinamizmi, modern yapıları ve geleneksel karakterini koruyan eski yerleşimleri bünyesinde barındırıyor. Kültür ve sanata çok değer verildiğini caddelerinde dolaşırken hemen fark edebileceğiniz Tel Aviv’de pek çok müze bulunuyor. Kentin coğrafyasından aldığı çok renklilik, sadece sanatında ve mimarisinde görülmüyor; kentin mutfağı da bu çok renklilikten payına düşeni almış. Hem Orta Doğu, hem Akdeniz, hem de Levanten mutfaklarının karışımından oluşan Tel Aviv yemekleri size leziz ve farklı tatlar sunmak için bekliyor. Tel Aviv Orta Doğu’da modern yaşamın ve geçmişin izlerini bir arada tutuyor. Üç semavi dinin kutsal toprağı, dünyanın en eski şehri Kudüs ise dünyada sayısız insanın görmeye can attığı son derece özel bir şehir. Tel Aviv seyahatini planlarken Kudüs’e vakit ayırma konusu üzerinde mutlaka durulmalı. Mescid-i Aksa, Kubbet-üs Sahra, Tapınak Dağı ve Ağlama Duvarı gibi eşsiz kültür miraslarını görme fırsatı kaçırılmamalı.

Tel Aviv size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Tarih ve sanat Mutfak kültürü Yüzme Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Netanya (30 km)
Ramla (22 km)
Ashdod (40 km)
PARA BİRİMİ
Yeni İsrail şekeli (ILS)

ÜLKE KODU
+972

ELEKTRİK ENERJİSİ
H, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
12.8 °C
Şubat
14.4 °C
Mart
16.7 °C
Nisan
20.6 °C
Mayis
23.3 °C
Haziran
24.4 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
25 °C
Eylül
24.4 °C
Ekim
22.2 °C
Kasım
18.3 °C
Aralık
14.4 °C

Tel Aviv Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı (TLV) ile 20 km uzaklıktaki kent merkezi arasında sık işleyen otobüs seferleri bulunuyor. 21 ve 23 numaralı çıkış kapılarından ulaşılan otobüslerin yanı sıra, havalimanının Level S ve Level G olarak adlandırılan kısımlarından hareket eden metro hattıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 20 km

TAKSİ:

Lisanslı taksiler kullandığınız sürece taksiyle şehir merkezine ulaşım da oldukça rahat. Taksi durağı, Terminal 3’ün önünde bulunuyor. 20 dakika süren yolculuk yaklaşık 15 avro tutuyor.

Ortalama taksi fiyatı: 15 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör