Skip to main content

Bir bakışta Türkmenbaşı


Türkmenbaşı, subtropikal çöl ikliminin görüldüğü bir coğrafya. Türkmenistan’ın ulaşım, sanayi ve balıkçılık endüstrisinin merkezi olan kent, hızla gelişmeye devam ediyor. Ulaşım açısından tam bir kavşak noktası görevi üstlenen Türkmenbaşı’na; feribot, demir yolu ve hava yoluyla ulaşmak mümkün. Türkmenistan’ın geleneksel kültürüne ve yaşantısına şahit olacağınız bu kentte yeni deneyimler kazanabilirsiniz.

Türkmenbaşı size ne vadediyor?


Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Aşkabat (580 km)
Avaza Bölgesi (18 km)
Serdar (359 km)
PARA BİRİMİ
Türkmenistan manatı (TMT)

ÜLKE KODU
+993

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +5

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
4.5 °C
Şubat
5 °C
Mart
8.5 °C
Nisan
14.5 °C
Mayis
20 °C
Haziran
25.5 °C
Temmuz
28.5 °C
Ağustos
28.5 °C
Eylül
23.5 °C
Ekim
16.5 °C
Kasım
10 °C
Aralık
6 °C

Türkmenbaşı Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım

TOPLU TAŞIMA:

Türkmenbaşı Uluslararası Havalimanı, Türkmenbaşı şehir merkezine yaklaşık 2,7 km uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine giden herhangi bir toplu ulaşım ağı bulunmasa da özel bir şirkete ait shuttle otobüsleri mevcut. Bu otobüsleri kullanarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 5-10 dakika

Havalimanından uzaklık: 2.7 km

TAKSİ:

Türkmenbaşı Uluslararası Havalimanı’ndan taksiye binerek şehir merkezine 5-10 dakika içinde hızlıca gidebilirsiniz. Ancak taksilerin çoğunda taksimetre bulunmadığı için şöförle önceden ücret konusunda anlaşmanızda fayda var.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör