Skip to main content

Boeing 737 MAX 9

Boeing 737 ailesinin büyük üyelerinden B737 MAX 9, üstün teknolojiyle donatılmış kokpiti, dayanıklı kompozit materyallerden oluşturulmuş gövdesi ve yolcu konforunun ön planda tutulduğu iç tasarımı ile dikkat çekiyor. Türk Hava Yolları kafilesine 2019 yılında katılan B737 MAX 9, CFM International adıyla üretilmiş LEAP 1B model çift motorunun gücüyle hareket ediyor. Geniş kabin içi bagaj bölümü, Flow-Akış felsefesiyle tasarlanmış konforlu koltukları ve kabini renklendiren LED ışıklandırmaları ile B737 MAX 9, uçuş deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Türk Hava Yolları’nın birinci önceliği uçuş güvenliğidir. Yaklaşık iki yıl süren güvenlik geliştirmeleri ve binlerce saat süren test uçuşlarının ardından prosedürleri tamamlayarak havacılık otoritelerinden onay alan Boeing 737 MAX serisi uçaklar uçuşlara yeniden başlamıştır.

Boeing 737 MAX 9 at a glance

Maksimum menzil

6,570 km

Kanat açıklığı

35.9 m

Uzunluk

42.16 m

Yerden yükseklik

17 m

Sürat

839 km/s

Boeing 737 MAX 9 hakkında daha fazlası

Uzun menzilli uçaklar arasında sektöre getirdiği tasarruf yenilikleri ile öne çıkan B737 MAX 9, Türk Hava Yolları imzasıyla tasarlanmış özel kaplamalı ve geniş aralıklı koltukları ile uçuş deneyimine estetik ve konfor katıyor. USB bağlantı noktaları ile mobil cihazları şarj etme imkanı sunan B737 MAX 9 yolcu bölümü, ayrıca üst düzey konfor sunan özel koltuk başlıkları ile de yolculuğa huzur katıyor.

HEPA filtreleri ile güvenle nefes alın

Uçaklarımızda bulunan HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava Filtresi) filtreleri; 0,3 mikrona kadar havadaki tüm partiküllerin %99,97'sini havadan arındırabilen özel bir filtreleme sistemidir. HEPA filtreleri, uçaktaki havanın temiz ve güvenli olmasını sağlar.