Skip to main content

PressReader | Sık Sorulan Sorular

PressReader nedir? Detaylı bilgi

Akıllı telefon ve tabletler üzerinden gazete ve dergilere sınırsız erişim sunan PressReader, kolayca kullanılabilen bir mobil uygulama. Uçuşunuzdan önce size gönderilen e-postadaki bağlantı aracılığıyla mobil uygulamadaki içeriklere ulaşabilirsiniz. Ayrıca özel yolcu salonumuzdaki kablosuz ağa bağlanarak da PressReader uygulamasındaki içeriklere doğrudan erişebilirsiniz. Gazete ve dergilerin tam sürümlerini uçuştan önce kendi cihazınıza indirebilir ve seyahatiniz sırasında okumak üzere kaydedebilirsiniz.

PressReader uygulamasına erişimim var mı? Detaylı bilgi

Uçuşlarımızı tercih eden tüm yolcularımız PressReader uygulamasının tüm arşivine sınırsız erişim sağlar. Ayrıca özel yolcu salonumuzu ziyaret eden tüm misafirlerimiz lounge kablosuz ağına bağlı olduğu süre boyunca PressReader’daki gazete ve dergilerin içeriklerine ulaşabilir.

Erişim hakkım ne zaman biter? Detaylı bilgi

PressReader’daki içeriklere erişiminiz uçuşunuzdan 24 saat önce başlar. Uçaktan indikten 24 saat sonrasına kadar içeriklere ulaşabilir ve bu içerikleri mobil cihazınıza kaydedebilirsiniz. Özel yolcu salonlarımızı ziyaret eden misafirlerimiz lounge kablosuz ağına bağlı olduğu sürece PressReader uygulamasındaki içeriklerin tamamına erişebilirler.

Uçuşum sırasında PressReader uygulamasına erişebilir miyim? Detaylı bilgi

Okumak istediğiniz içerikleri binişten önce mobil cihazınıza indirmenizi öneriyoruz. Bu şekilde uçuş sırasında internete ihtiyaç duymadan, daha önce kaydettiğiniz gazete ve dergilere kolayca erişebilirsiniz. Uçuşunuz sırasında kablosuz internet erişimi sunuluyorsa o bağlantıyı kullanarak da PressReader uygulamasındaki içeriklere ulaşabilirsiniz.

PressReader uygulamasına nasıl bağlanırım? Detaylı bilgi

Türk Hava Yolları uçuşlarında PressReader uygulamasına bağlanmanızın 3 yolu var.

  1. Uçuştan önce PressReader tarafından gönderilen e-postadaki bağlantıyı, içerikleri okumak istediğiniz cihazda açın. PressReader uygulamasını indirmek için komutları takip edin ve erişime izin verin.
  2. Uçuştan önceki 24 saat içinde, pressreader.turkishairlines.com internet sitemizi ziyaret edin ve uçuş bilgilerinizi girin.
  3. PressReader uygulamasını indirin ve Turkish Airlines Lounge kablosuz ağına bağlanın. PressReader platformundaki tüm içeriklere sınırsız erişim sağlayın.

PressReader uygulamasını her cihazda kullanabilir miyim? Detaylı bilgi

PressReader uygulamasını iOS, Android, Windows, Amazon, BlackBerry ve Mac işletim sistemiyle çalışan tüm akıllı telefon ve tabletlerde kullanabilirsiniz. PressReader’ın web platformuna tüm dizüstü bilgisayarlarda ve Turkish Airlines Lounge’lardaki kablosuz ağa bağlı diğer tüm bilgisayarlardan ulaşabilirsiniz.

PressReader hangi uygulama mağazalarında var? Detaylı bilgi

PressReader uygulamasını App Store, Google Play, Windows Store, Amazon ve BlackBerry World mağazalarında bulabilirsiniz.

PressReader uygulamasını açtım ama içerikler kilitli görünüyor. Okumak istediğim içerikleri nasıl açabilirim? Detaylı bilgi

PressReader uygulamasını ilk açtığınızda Türk Hava Yolları karşılama mesajını görmeniz gerekiyor. Eğer bu mesajı göremiyorsanız bağlantınız gerçekleştirilememiştir.

  1. Uçuştan önce PressReader tarafından gönderilen e-postadaki bağlantıyla giriş yapmayı deniyor ve yayımların üzerinde kilit ikonu görüyorsanız, ekranınızın sağ alt köşesindeki kahve fincanı ikonunu kontrol edin. Bu ikonun yeşil olması gerekiyor. Eğer ikon yeşil değilse e-postadaki bağlantıyı yeniden açın. Eğer ücretsiz erişim dönemini başlattıysanız ancak yine de içerikleri görüntüleyemiyorsanız care@pressreader.com e-posta adresini kullanarak yardım alabilirsiniz.
  2. Turkish Airlines Lounge kablosuz ağı aracılığıyla bağlanmayı ve yayımların üzerinde kilit ikonu görüyorsanız, uygulama ayarlarını açarak Hotspots seçeneğini aktifleştirin. Ana menüden Daha Fazlası başlığını ve ardından Hotspots başlığını seçin. Bu yöntemle sorun çözülmediyse Destek Masası ile iletişime geçin.

Uçuşta okumak için gazete ve dergileri nasıl indiririm? Detaylı bilgi

Ücretsiz erişim dönemini başlatarak PressReader uygulamasında Türk Hava Yolları karşılama mesajını gördüğünüzde içerikleri indirmeye hazırsınız demektir.

Hazırsanız karşılama ekranını kapatın ve PressReader kataloğunu görmek için "Publications" başlığını seçin. Arama kutusunu kullanarak en sevdiğiniz başlıkları arayın, kategoriye ya da dile göre sıralayın. İndirmek istediğiniz yayımı bulduğunuzda İndir ikonunu tıklayın.

İndirdiğiniz tüm yayımları görmek istiyorsanız, ekranın en altındaki "Downloaded" başlığını seçebilirsiniz.

Kaç tane yayım indirebilirim? Detaylı bilgi

İstediğiniz kadar içerik indirebilirsiniz.

İndirdiğim içerikleri ne kadar süre boyunca tutabilirim? Detaylı bilgi

Ücretsiz erişim döneminde akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirdiğiniz içerikleri istediğiniz kadar tutabilirsiniz.

Yayımların tamamını indirebilir miyim? Detaylı bilgi

Evet. En sevdiğiniz dergi ve gazetelerin tamamı PressReader’da. Bu yayımları mobil cihazınızda orijinal basılı formatıyla ya da kolay okuma için tasarlanan metin görünümüyle okuyabilirsiniz.

PressReader’da hangi içerikler var? Detaylı bilgi

Dünyanın dört bir yanından binlerce içerik PressReader’da. Tüm kataloğu incelemek için PressReader uygulamasını kullanabilirsiniz.

PressReader uygulaması indirmek istediğim içerik için neden ücret istiyor? Detaylı bilgi

Eğer bir içerik için ücret isteniyorsa doğru bir şekilde bağlanamamış olabilirsiniz.

  1. Uçuştan önce PressReader tarafından gönderilen e-postadaki bağlantıyla giriş yapmayı deniyor ve yayımların üzerinde kilit ikonu görüyorsanız, ekranınızın sağ alt köşesindeki kahve fincanı ikonunu kontrol edin. Bu ikonun yeşil olması gerekiyor. Eğer ikon yeşil değilse e-postadaki bağlantıyı yeniden açın. Eğer ücretsiz erişim dönemini başlattıysanız ancak yine de içerikleri görüntüleyemiyorsanız care@pressreader.com e-posta adresini kullanarak yardım alabilirsiniz.
  2. Turkish Airlines Lounge kablosuz ağı aracılığıyla bağlanmayı ve yayımların üzerinde kilit ikonu görüyorsanız, uygulama ayarlarını açarak Hotspots seçeneğini aktifleştirin. Ana menüden Daha Fazlası başlığını ve ardından Hotspots başlığını seçin. Bu yöntemle sorun çözülmediyse Destek Masası ile iletişime geçin.

PressReader mobile uygun mu? Detaylı bilgi

Evet. PressReader uygulamasında birçok yayımı mobil cihazınızda orijinal basılı formatıyla ya da kolay okuma için tasarlanan metin görünümüyle okuyabilirsiniz. Metin görünümünü kullanmak için PressReader uygulamasındaki herhangi bir içeriği açın ve daha sonra ekranınızın en altındaki "Text View" seçeneğini kullanın.

Neden okuduğum yayımın metin görünümü (text view) seçeneği bulunmuyor? Detaylı bilgi

PressReader uygulamasındaki bazı dergilerde metin görünümü (text view) seçeneği bulunmuyor. Size en iyi okuma deneyimini sunmak için bazı dergilerin formatları ayrıştırılacak şekilde tasarlanmamış. Tam ekran görünümde her sayfayı parmaklarınızla yakınlaştırabilir ve olabildiğince rahat okuyabilirsiniz.

PressReader kaç farklı dili destekliyor? Detaylı bilgi

PressReader uygulaması Türkçe, İngilizce, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Korece, Fransızca, Arapça, Almanca, İtalyanca, Japonca, Norveççe, Portekizce, Rusça, İspanyolca başta olmak üzere 60’tan fazla dilde içerik sunuyor. Ayrıca internet bağlantınız varsa bazı içerikleri 18 farklı dile anında çevirebilirsiniz.

PressReader hakkında merak ettiklerimi kime sorabilirim? Detaylı bilgi

PressReader uygulamasına ilişkin sorularınız için care@pressreader.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.