UÇUŞ SINIFINA GÖRE İKRAM BİLGİLERİ

Business Class

İç hat uçuşlar

Porselen servislerle sunduğumuz bu lezzetleri en taze ürünlerle titizlikle hazırlayarak size ulaştırıyoruz. İkramlarımızda; yemeklere ev yapımı omlet seçenekleri, yumurtalı kahvaltı alternatifleri, Türkiye’nin farklı bölgelerinden meze seçeneklerine ek olarak, mangal ateşinde pişmiş Adana kebap, ızgara çeşitleri, günlük taze olarak hazırlanan makarna gibi yeni lezzetler eklendi. Yemek servisinde sunulan ekmek çeşitlerine ekşi mayalı ekmekle birlikte yeni seçenekler eklendi. Seferlerimizde ikramlarımızın yanında içecek çeşitlerimizi de servis ediyoruz.

 
Dış hat uçuşlar

Uzman aşçılarımız tarafından günlük olarak, en taze ürünlerle, butik olarak üretilen ikramlarımız sağlıklı beslenme trendleri takip edilerek, protein, sebze, meyve ağırlıklı ve daha az karbonhidratlı olarak hizmetinize sunulmaktadır.

Business Class ikram servisimiz, dış hat seferlerimizin uçuş saatine ve süresine göre farklılık göstermektedir. Size özel hazırlanan, daima taze ve kaliteli ürünlerden oluşan ve sürekli değişen menülerimizi porselen tabaklarda servis ediyoruz. Sıcak/soğuk kahvaltı ve sıcak/soğuk yemeğin yanı sıra bazı uçuşlarımızda sunduğumuz snack (atıştırmalık) servisimizin tadını çıkarabilirsiniz.


Kıtalar arası uçuşlar

Yolcularımızı lezzetli menülerle tanıştırmadan önce “hoş geldiniz içecekleri” ile karşılıyoruz. Ayrıca porselen servislerde sunduğumuz yemeklerimizi tercihinize göre hazırlıyor, uçuşun özelliğine göre değişen ikramlarımızı sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz.

Okyanus aşırı uçuşlarımızda üç ana yemek seçeneği ve bazı uçuşlarımızda buna ek olarak snack (atıştırmalık) servisi sunuyoruz. Yenilenen menülerimiz ile birlikte yemek servisinde ev yapımı makarna, mantı ve spagetti seçeneklerinin yanında zırhla çekilerek kömür ateşinde pişirilmiş Adana kebap, taze ızgara balık gibi ana yemek seçenekleri ve birçok farklı yöresel meze seçenekleri eklenmiştir. Ayrıca kahvaltı servisinde ise yeni dönemde üç farklı ana yemek seçeneği sunulacak olup, pancake, krep, french tost gibi tatlı seçenekler eklenmiş ve daha sağlıklı içeriklerden oluşan kahvaltılık ürünler hazırlanmıştır.

Lezzetli yemeklerimizin tadını çıkardıktan sonra zengin sıcak içecek menümüzü inceleyerek tercihinizi yapabilir ya da lokum ve Türk kahvesi keyfiyle lezzet yolculuğunuza devam edebilirsiniz. İstanbul çıkışlı/varışlı okyanus aşırı gece seferlerimizde lezzetin keyfini dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Detaylı bilgi için Dine on Demand sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca farklı ev yapımı mocktail (Alkolsüz koktail) çeşitleri ve sağlıklı içeriklerden oluşan ev yapımı detoks içecek çeşitlerimiz de sizler için yeni menülerimiz ile birlikte sunulmaya başlanmıştır.

Geleneksel Türk mutfağından ve dünya mutfaklarından oluşan, yerli ve mevsimine uygun ürünler tercih edilerek sizler için hazırlanan ikramlarımız gökyüzünde sizlere eşlik edecektir.

Economy Class

İç hat uçuşlar

İç hatlarda Economy Class uçan yolcularımıza birbirinden lezzetli gurme sandviçler ikram ediyoruz. Patatesli ekşi mayalı ekmek içinde sunduğumuz kaşar peyniri, domates ve ince bir omlet dilimiyle hazırlanan sandviçimiz; susamlı pide, sezar soslu tavuk, kaşar peyniri ve halka domates ile hazırlanan tavuklu sandviçimiz; yine susamlı pide, beyaz peynir, zeytin ezmesi ve domatesle hazırlanan hafif sandviçimiz ile susamlı pide, külbastı tavuk, sote biber ve ezme/dilim domates ile hazırlanan doyurucu sandviçimiz Economy Class koltuklarında seyahat eden misafirlerimizi bekliyor. Ayrıca tüm sandviç çeşitlerimiz gurme tereyağı ile lezzetleniyor. 
Dış hat ve kıtalar arası uçuşlar

Mevsiminde yetişen taze ürünlerle, özenli bir sunum ve kişisel tercihlerinize uygun menülerimizi ve çok daha fazlasını Ekonomi Class dış hat ve kıtalar arası uçuşlarımızda keşfedebilirsiniz. En kaliteli ürünlerle hazırlanan menülerimiz, Türk ve dünya mutfaklarından en leziz ikramları içeriyor. Menülerimiz, uçuşların süresine ve kalkış saatine göre değişiklik göstermekle birlikte; sıcak/soğuk kahvaltı ya da sıcak/soğuk yemek ikramımız bulunuyor. Kahvaltı saati için yumurtalı yeni seçenekler, ev yapımı müsli ve peynir çeşitleri sunulurken yemek saati için yöresel mezeler ile birlikte günlük taze olarak hazırlanan makarna ve ızgara seçenekleri siz değerli yolcularımıza sunuluyor.

Ayrıca, iç hatlar hariç tüm seferlerimizde ihtiyaç ve tercihlerinize göre özel yemek talebinde bulunabilirsiniz. Talep etmeniz durumunda sizin için özel tıbbi, diyet ve dini gereksinimlerinize uygun menüler hazırlıyoruz.

Geleneksel Türk mutfağından ve dünya mutfaklarından oluşan, yerli ve mevsimine uygun ürünler tercih edilerek sizler için hazırlanan ikramlarımız gökyüzünde sizlere eşlik edecektir.