Skip to main content

Cibuti uçak bileti


Cibuti Fransızca, Arapça
Cibuti Frangı 956.985
Yeni Yıl (1 Ocak), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Afrika Günü (25 Mayıs), Bağımsızlık Günü (27 Haziran), Noel (25 Aralık), Hz. Muhammed’in Doğum Günü, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı

Resmi adıyla Cibuti Cumhuriyeti, Kızıldeniz ile Aden Körfezi’nin Bab’ül Mendep Boğazı ile bağlandığı noktada yer alıyor. “Kızıldeniz’in küçük incisi” olarak da anılan Cibuti, harika doğası, yaban hayatı ve şahane plajlarıyla ziyaretçilerine eşsiz bir tatil imkanı sunuyor. Kızıldeniz’in zengin sualtı yaşamını keşfedebileceğiniz ülkede çok sayıda dalış merkezi bulunuyor ve her yıl binlerce sualtı meraklısı bu merkezde dalış yapmak üzere ülkeyi ziyaret ediyor.

Doğu Afrika’nın bu sakin fakat büyüleyici ülkesini keşfe çıkmak ve unutamayacağınız anılarla dönmek istiyorsanız, hemen şimdi Türk Hava Yolları’nın sunduğu Cibuti uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir; ayrıcalıklı imkanlardan yararlanarak seyahatinizi şekillendirebilirsiniz.

Uçuş Detayları

Cibuti uçuşları

Türk Hava Yolları’nın Cibuti uçuşları İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor ve ülkenin başkentinde bulunan Cibuti-Ambouli Uluslararası Havalimanı’nda (JIB) son buluyor. Ülkeye gerçekleştirilen direkt uçuşlar beş saat 40 dakika sürüyor.

Oldukça sıcak bir iklime sahip olan Cibuti yılın her mevsimi rahatlıkla seyahat edebileceğiniz bir ülke. Özellikle soğuk havaları, Cibuti’nin göz kamaştırıcı sahillerinde geçirmek isteyen birçok gezgin nedeniyle kış aylarında ülkeye olan ilgi fazlasıyla artıyor. Yılbaşı ve Noel zamanında renkli kutlamalara sahne olan Cibuti’de yeni yıl tatilinizi geçirmeyi düşünebilirsiniz ya da aralık ayının ortasında düzenlenen Fest’Horn Festivali’ne katılarak tatilinizi biraz daha eğlenceli kılabilirsiniz. Yurt dışından çokça katılımcıya ev sahipliği yapan bu etkinlik, birçok sanatçının verdiği çeşitli konserle Cibuti seyahatlerini çok daha keyifli hale getiriyor.

Gezilecek yerler

Cibuti gezilecek yerler

Ülke ile aynı adı taşıyan başkent Cibuti, en önemli geçim kaynağı balıkçılık olan bir liman kenti. Şehrin en tarihi yapısı Cibuti’nin özgürlüğünün bir sembolü olarak yapılmış olan Cibuti Halk Sarayı. Cibuti halkının misafirperverliğini deneyimlemek ve tarihi hakkında bilgi edinmek adına bu sarayı mutlaka görmelisiniz. Günümüzde otel olarak hizmet veren Kempinski Sarayı ise dilerseniz konaklamayı da tercih edebileceğiniz şehirdeki bir diğer tarihi yapı olarak öne çıkıyor.

Cibuti şehrinde ulaşım taksilerle sağlanıyor. Ancak kendi tatil rotanızı çizebilmek ve ülkede görmeden dönmek istemeyeceğiniz doğal harikaların her birini gezebilmek adına araç kiralama seçeneğinden de faydalanabilirsiniz.

Cibuti sahip olduğu doğal güzellikleriyle gezginleri büyüleyen bir ülke. Sahip olduğu doğal harikalarından en dikkat çekeni ise Assal Gölü. Deniz seviyesinin yaklaşık 150 metre altında yer alan bu göl Afrika kıtasının en alçak noktası olarak biliniyor. Aynı zamanda dünyanın en tuzlu ikinci gölü olarak kayıtlara geçen Assal Gölü, ülkenin “beyaz elması” olarak adlandırılıyor ve adına yakışır şekilde çevresini saran devasa tuz oluşumlarıyla fotoğraf meraklılarına enfes manzaralar veriyor.

Ülkenin doğal harikalarından bir diğeri de yine bir tuz gölü olan Abbe Gölü. 110 bin metrekarelik bölümü tamamen tuzla kaplı olan bu bölge, ülkeye gelen turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerin başında geliyor. Danakil Çöküntüsü de ülkeyi ziyaret eden gezginlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan noktalardan biri. “Cehenneme açılan kapı” olarak anılan Danaki Çöküntüsü, 35 santigrat derecenin altına düşmeyen sıcaklığı ile gezegendeki en yüksek ortalama sıcaklığa sahip yer. Bununla birlikte 3,2 milyon yıllık ünlü insansı fosil Lucy’e ev sahipliği yapıyor.

Afrika kıtasının doğal harikalarının en ünlülerinden birkaçına ev sahipliği yapan Cibuti, masmavi denizi ve şahane plajlarıyla deniz turizmi için de önemli bir konuma sahip. Kızıldeniz’in büyüleyici mercan resiflerini görebileceğiniz Moucha Adası bu anlamda ülkenin en popüler noktası denebilir. Cibuti şehrinden hareket eden tekneleri kullanarak ulaşabileceğiniz adada dalış sırasında mercan resiflerini görmekle kalmayıp balina ve köpek balıklarıyla yüzme deneyimi de yaşayabilirsiniz. Cibuti’nin en ünlü plajı ise “Fransız Plajı” olarak da bilinen Khor Ambado. Ülkede yaşayan Fransız askerlerin ve ailelerinin sıklıkla kullandığı plaj; temiz suları, upuzun kumsalı, dalış ve çeşitli su aktivitelerini yapmaya elverişli ortamıyla ülkenin en keyifli noktalarından biri olarak dikkat çekiyor.

Cibuti popüler şehirler

Cibuti kalkışlı popüler uçuşlar Cibuti varışlı popüler uçuşlar