Skip to main content

Eritre uçak bileti


Asmara Arapça Tigrinya
Eritre Nakfası 5,415 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), Ortodoks Yeni Yılı (7 Ocak), Kadınlar Günü (8 Mart), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Bağımsızlık Günü (24 Mayıs), Paskalya, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, İslami Yeni Yıl, Hz. Muhammed’in Doğum Günü

Güneyde Etiyopya; batıda Sudan, güneydoğuda Cibuti ile komşu olan Eritre, kuzeydoğusu Kızıldeniz’le çevrili bir Doğu Afrika ülkesi. Uzun yıllar İtalyan sömürgesi altında yaşayan Eritre, 1993 yılında Etiyopya’dan ayrılarak bağımsızlığını kazandı. Afrika kıtasının eşsiz doğasına sahip olmanın yanı sıra, farklı etnik gruplara ev sahipliği yapan zengin kültürü ve önemli arkeolojik alanlarıyla dikkat çeken ülke alışılmışın dışında bir tatil arayanlar için en doğru adreslerden biri oluyor.

Sömürge döneminden kalan dikkat çekici yapıları, birbirinden renkli şehirleri ve cana yakın insanları ile Eritre’yi keşfe çıkmak istiyorsanız, hemen şimdi uçak bileti seçeneklerine bakmalı; Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı imkanlarından faydalanarak tatiliniz için ilk adımı atmalısınız.

Uçuş Detayları

Eritre uçuşları

Türk Hava Yolları’nın Eritre uçuşları İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor ve ülkenin başkentinde bulunan Asmara Uluslararası Havalimanı’nda (ASM) son buluyor. Bu uçuşlar yaklaşık dört buçuk saat sürüyor.

Tropikal muson ikliminin yaşandığı Eritre’de sıcaklıklar aşağılara çok fazla düşmüyor. Yine de Eritre diğer Afrika ülkelerine göre daha serin sayılabilir. Sıcak ve kurak olmaktan ziyade ılıman sayılabilecek havası, ülkenin dört mevsim ziyaret edilmesine imkan sağlıyor. Soğuk kış günlerinde sıcak yerleri ziyaret edip hem içini ısıtmak hem de alışılmışın dışında bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler, özellikle kış aylarında Eritre uçuşlarını yoğunlaştırıyor.

Gezilecek yerler

Eritre gezilecek yerler

Eritre’nin başkenti Asmara, ülke bağımsızlığını kazandıktan sonra gelişen modern bakış açısı ve görülmeyi hak eden birçok farklı noktasıyla turistleri fazlasıyla memnun edecek keyifli bir şehir. Uzun yıllar İtalya sömürgesinde kaldığı için “Küçük Roma” olarak da anılan bu şehirde, gezip görülecek birçok tarihi yapı mevcut. Harnet Caddesi’nde yer alan ve İtalyan Romanesk tarzı mimarisiyle dikkat çeken Katolik Kilisesi, İtalyan ve Eritre mimarisinin ilginç bir harmanı olarak karşınıza çıkıyor. Asmara’nın en şık binalarından biri olan, 1920 civarında yapımı tamamlanmış Opera Evi de sömürge mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak görülmeyi bekliyor. İlginç tasarımı ile 1930’lu yıllarda inşa edilmiş Odeon Sineması ise şehirde zaman yolculuğuna çıkmanızı sağlayacak dikkat çekici yapıların başında geliyor.

Eritre’nin gündelik yaşamını deneyimlemek içinse doğru adres Harver Caddesi’nin kuzeyindeki pazar olacaktır. Asmara’nın önemli merkezlerinden biri olan geniş pazar alanında Eritre’nin dört bir yanından gelen en taze ürünlerden ya da hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Tarihi pazarın hemen yanındaki Büyük Camii ise sömürge dönemini görmüş turistik binalardan biri. Rasyonalist, klasik ve İslami biçimleri birleştiren mimarisiyle cami; 1938 tarihli, dikkat çekici bir yapı.

Eritre’de birçok arkeolojik alan bulunuyor. Oldukça köklü bir tarihi olan Eritre topraklarının daha yakından tanımak adına bu alanları gezebilirsiniz. Hem şehir içinde hem de başkentin yakınlarındaki diğer kentlerde bulunan tarihi noktaları rahatlıkla ulaşabilmek için araç kiralama seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede şehir merkezinden 25 kilometre uzaklıktaki Emba Derho kentini ziyaret edebilir; Keren yolu üzerinde bulunan bu köydeki kazı alanını görebilirsiniz.

Ülkenin Kızıldeniz sahilinde yer alan Massawa ise tarihi oldukça eskiye dayanan bir kent olarak öne çıkıyor. Eritre’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan şehir; ülke bağımsızlığını kazanmadan önce Osmanlılar, Mısırlılar, İtalyanlar ve Etiyopyalılar tarafından yönetildiğinden birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Eritre’nin güney kesiminde Etiyopya sınırı yakınlarında konumlanan Qohaito şehri de ülkenin tarihi kalıntılarını görmek isteyenlerin gözde duraklarından. Eritre’nin en yüksek dağı olan Emba Soira Dağı’nın sınırını çizdiği Qohaito şehrinde Adulis Antik Şehri, Qohaito Platosu, Mısır mezarları ve geçmişi beş bin yıl öncesine uzanan mağaraları ziyaret edebilirsiniz.

Eritre’nin en popüler turizm adresleri arasında yer alan Assab ise Kızıldeniz’e kıyısıyla oldukça renkli ve canlı bir şehir. Yaz aylarında bir hayli kalabalık günler yaşayan Assab’da denizin tadını çıkarıp sahil şeridinde huzurlu bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Eritre popüler şehirler

Eritre kalkışlı popüler uçuşlar Eritre varışlı popüler uçuşlar