Skip to main content

Gine uçak bileti


Konakri Fransızca
Gine Frangı 12,72 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Afrika Günü (25 Mayıs), Noel (25 Aralık), Paskalya, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı

Afrika kıtasının batısında yer alan Gine, kıtanın Atlas Okyanusu’na kıyısı olan ülkelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Dış dünyaya en kapalı toplumların başında gelen Huliler de dahil olmak üzere, 20’ye yakın etnik gruba ev sahipliği yapan Gine, kültürel zenginliği kadar büyüleyici doğasıyla da dikkat çekiyor. Doğal güzelliklerinin ve etnik yapısının el değmeden muhafaza edilmesi ise Gine’yi turistler tarafından büyük ilgi gören ülkelerden biri yapıyor. Uzun yıllar Fransız sömürgesi altında kaldıktan sonra tarım, madencilik ve hayvancılık üzerinden geçimini sağlayarak özgürlüğüne kavuşan ülke, bu nedenle sıra dışı bir tatil arayanlar için en doğru adreslerden biri oluyor.

Siz de Gine’nin birbirinden farklı yönlerini keşfetmek istiyorsanız, hemen şimdi uçak bileti seçeneklerine bakabilir; Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı uçuşlarından birini seçerek konforlu bir uçuşun tadını çıkarabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Gine uçuşları

Türk Hava Yolları’nın Gine uçuşları İstanbul Havalimanı’ndan başlıyor ve ülkenin başkentinde bulunan Konakri Havalimanı’nda (CKY) son buluyor. Gine’ye gerçekleştirilen direkt uçuşların süresi ise yaklaşık 10 saat.

Ülkede sadece iki mevsim görülüyor ve sıcaklıklar hiçbir zaman düşmüyor. Bu özelliği sayesinde Gine, soğuk kış aylarında kaçabileceğiniz bir alternatif olarak da karşınıza çıkıyor.

Gine halkı, inançlarına ve geleneklerine oldukça bağlı. Ülkelerinin tarihini, sanatını, geleneklerini korumak ve devamlılığını sağlamak adına düzenlenen birkaç etkinlik de bu nedenle bir hayli keyifli. Denk gelmek isteyeceğiniz etkinliklerin başında Konte Sanat Festivali geliyor. Ülkenin en dikkat çeken oyunlarının sahnelendiği festivalde, çeşitli yazarlarla tanışma fırsatı da bulabilirsiniz. Nisan ayının son haftası boyunca devam eden Konte Sanat Festivali’nde sokak sanatçıları, yazarlar, şairler ve gazeteciler, çeşitli seminer ve etkinliklerde bir araya gelerek ziyaretçilerine Gine’nin sanat tutumu konusunda birçok ipucu veriyor.

Ülkenin en keyifli festivali ise Macao Sanat Festivali. Mart, nisan aylarında gerçekleştirilen festival, davul çalan maymunu arayan avcıyla ilgili ilginç bir mite dayanıyor. Festivalde bunun gibi ülkenin önemli diğer mitlerinin canlandırıldığı tiyatro gösterileri düzenleniyor. Kurulan sirk alanındaysa akrobatlar, dansçılar ve müzisyenler sahne alıyor. Her sene aralık ayında başkentte düzenlenen Uluslararası Kora ve Cordes Müzik Festivali ise çeşitli janrlarda Gine müziğini dinleyebileceğiniz dikkat çekici bir etkinlik.

Gezilecek yerler

Gine gezilecek yerler

Ülkenin başkenti Konakri, Atlas Okyanusu’na kıyısı olan bir liman kenti. Gine nüfusunun büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Konakri, kültür-sanat ve ekonominin merkezi, aynı zamanda ülkenin en gelişmiş kenti olarak öne çıkıyor. Başkentteki ilk durağınız ülkenin geleneksel eserlerini görebileceğiniz Gine Ulusal Müzesi olabilir. Fransız sömürgesi döneminden kalma birçok eşyanın yanında yerel kıyafetler, etkileyici masklar, antik nesneler gibi pek çok parçaya ev sahipliği yapan müze görülmeye değer.

Gine’nin sembol yapılarından biri olan Başkanlık Sarayı ve ülkenin en büyük camisi olma özelliğini taşıyan Konakri Büyük Camii ise başkentte gezmek isteyeceğiniz yapıların başında geliyor. Okyanusa kıyısı olduğu için birçok deniz canlısının da ağırlıkta olduğu Gine mutfağında tatmak isteyeceğiniz sıra dışı lezzetler bulabilirsiniz. Bu lezzetlere ulaşmanızı sağlayacak yer ise şehrin en canlı noktası olan Madina Market. Alışveriş denilince akla ilk gelen Madina, birçok yerel ürünün yanı sıra çeşitli hediyelik eşyalar için de ideal.

Gine’nin nefes kesen güzellikteki doğasına başkentten uzaklaşmadan şahit olabilmek mümkün. Ülkenin oksijen kaynağı olarak bilinen Konakri Botanik Bahçesi, çok sayıda egzotik bitki türünü yakından görebileceğiniz büyüleyici bir doğal bahçe.

Gine’nin görülmesi gereken doğal harikalarını gezmek ve ülke içindeki gezinizi daha rahat hale getirebilmek amacıyla araç kiralama seçeneğinden faydalanmayı düşünebilirsiniz. Bu sayede yolunuzu Soumba Şelaleleri’nin bulunduğu bölgeye çevirebilirsiniz. Başkentten sadece iki saatlik uzaklıkta bulunan Soumba Şelaleleri huzur dolu atmosferi, berrak suları ve şahane manzarasıyla size unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Gine’nin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenlerin bir diğer durağı, rengarenk çiçekleri ve yeşilin binbir tonundan ağaçlarla dolu bir yayla bölgesi olan Fouta Djallon olmalı. Nehirleri, şelaleleri ve kartpostallara benzeyen manzarası ile bu bölge, turistlerin zihnine kazanıyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde kendine yer bulan Nimba Dağı Yasaklı Doğa Siti ise, 17 bin 540 hektarlık devasa alanı ile birçok hayvan türüne ev sahipliği yapan ulusal bir park. Hatırı sayılır bir bölümü Fildişi Sahilleri topraklarında kalsa da bu sit alanı, Gine’de doğa yürüyüşü yapmak için ya da dağcılık meraklıları için biçilmiş kaftan.

Gine popüler şehirler

Gine kalkışlı popüler uçuşlar Gine varışlı popüler uçuşlar