Skip to main content

Hollanda uçak bileti


Amsterdam Felemenkçe, İngilizce, Papiamento, Frizce
avro 17,02 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), Paskalya (Mart), Kral Günü (27 Nisan), Göğe Yükseliş Günü (5 Mayıs), Whit Sunday (15 Mayıs), Whit Monday (16 Mayıs), Noel (25 Aralık)

Benelux ülkelerinden biri olan Hollanda, Kuzey Denizi kenarında, Almanya ile Belçika’nın arasında yer alıyor. Topraklarının çoğunlukta olan kısmı deniz seviyesi altında bulunan ülkenin resmi başkenti Amsterdam. Ancak ülkenin idari kenti Uluslararası Adalet Divanı’na da ev sahipliği yapan Lahey olarak öne çıkıyor. Hollanda okyanus iklimi nedeniyle genellikle yağışlı olsa da güneşin gökyüzünde parladığı gün sayısı azımsanmayacak düzeyde. Özgürlükler ve eşitlikler ülkesi olarak bilinen Hollanda, tüm ülkeyi saran bisiklet sevdası, rengarenk lale bahçeleri, yel değirmenleri, inekleri ve peynir çeşitleriyle tüm dünyanın tanıdığı keyifli bir destinasyon.

Hollanda’yı yakından tanıyıp ülkeyi keyifle gezebileceğiniz bir tatil için şimdi uçak bileti sayfasını inceleyerek kendinize güzel bir jest yapabilir; yolculuğunuz süresince Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklarının keyfini sürebilirsiniz.

Uçuş Detayları

Hollanda uçuşları

Hollanda’da altı havalimanı bulunuyor: Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS), Einhoven Havalimanı (EIN), Rotterdam The Hague Havalimanı (RTM), Kralendijk Bonaire Havalimanı (BON), Maastricht Aachen Havalimanı (MST), Groningen Eelde Havalimanı (GRQ). Türk Hava Yolları, Amsterdam’da yer alan ve bu havalimanları içinde yıllık 58 milyon yolcu kapasitesiyle en büyük ve yoğun havalimanı olan Amsterdam Schiphol Havalimanı’na (AMS) uçuyor. İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) hareketle direkt olarak yapılan uçuşlar yaklaşık üç buçuk, dört saat sürüyor. Yıllık yolcu sayısı son derece yüksek olan ülkenin turistik yoğunluğu düzenlenen festivaller döneminde oldukça artıyor. Her sene kanallar üzerinde gerçekleştirilen Prinsengracht Festivali gerçek bir klasik müzik şöleni olarak bütün dünyadan katılımcılara ev sahipliği yapıyor. Amsterdam’da 1947’den beri her haziran ayında düzenlenen Hollanda Festivali; tiyatro, bale, film, opera, görsel sanatlar gibi çeşitli sanat dallarını kapsıyor. Klasik ve çağdaş pek çok çalışmanın yer aldığı festival büyük ilgiyle karşılanıyor. Amsterdam’da düzenlenen bir diğer festival olan Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali yine uzun yıllardır düzenlenen bir etkinlik olup aynı zamanda dünyanın en büyük belgesel festivali olma niteliğini taşıyor. 1988 senesinden bugüne kadar yoğun katılımla yapılan festivalin süresi 10 günü aşıyor. Utrecht şehrinde eylül ve ekim aylarında yapılan Hollanda Film Festivali de ülkenin önemli etkinliklerinden biri. Keukenhof Lale Festivali ise konuklara muhteşem bir görsel şölen sunuyor. Ayrıca mayıs ayında Landgraaf’da Pinkpop, haziran ayında Terschelling’de Qerol, Tilburg’de Festival Mundial, Amsterdam’da Roots Festivali, Rotterdam’da De Parade Rotterdam, Lahey’de Parkpop müzik festivalleri düzenleniyor. Yaz sezonu boyunca hemen her şehirde düzenlenen sanat, kültür, dans ve müzik temalı festival ve etkinlikler, ülkenin kültürel yapısını ve sanata verdiği değeri de ön plana çıkarıyor. Hollanda’nın bu renkli yapısı ve dinamik atmosferiyle birlikte olmak isteyenler, hemen şimdi Amsterdam uçak bileti sayfasını inceleyebilirler.

Gezilecek yerler

Hollanda gezilecek yerler

Hollanda’da geçireceğiniz tatil süresince görebileceğiniz pek çok turistik lokasyon bulunuyor. Pek çok şehriyle oldukça keyifli bir ülke olan Hollanda’da ilk ilgi çeken şey Amsterdam’ın harika kanalları oluyor. Van Gogh Müzesi ve Vondelpark ise kentin en önemli simgeleri. Den Haag adıyla bilinen Lahey, oldukça sempatik bir şehir. Daracık sokakları, şehri saran bisiklet yolları, minnacık kafeleriyle oldukça huzurlu ve sakin bir kent olan Lahey’de Mauritshuis Müzesi, Gemeente Müzesi ve Panorama Mesdag Müzesi turistlerin ilgisini çekiyor. Rotterdam, ünlü kübik evleri, Euromast Kulesi, Yel Değirmenleri ve Boijmans Van Beuningen Müzesi ile ülkeyi ziyaret eden konukların beğenisini kazanıyor. Old Rhine Nehri’nin iki tarafına yayılan masalsı Leiden şehri harika doğasıyla konuklarını cezbederken, rengarenk binaları ve kanallarıyla göze çarpan Groningen de ülkenin en turistik şehirlerinden biri. Modern ve standartları yüksek yaşantısına eşlik eden doğal güzellikleriyle öne çıkan Hollanda’da pek çok yeri bir arada görmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle tek bir yerde kalmak yerine, farklı rotalar planlayarak ülkeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. Şehirlerarası ulaşım için tren ve otobüs gibi ulaşım araçlarıyla birlikte kişisel özgürlük sağlayacak olan araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Hollanda popüler şehirler