Skip to main content

Karadağ uçak bileti


Podgorica Karadağca
avro 622,781
Yeni Yıl (1-2 Ocak), Ortodoks Noel (7 Ocak), Paskalya (5 Nisan), İşçi Bayramı (1-2 Mayıs), Bağımsızlık Günü (21 Mayıs), Karadağ Milli Günü (13 Temmuz)

Keyifli bir Balkan ülkesi olan Karadağ, Adriyatik Denizi kenarında yer alıyor. Dağlık coğrafi yapısı ve Adriyatik kıyılarına eşlik eden muhteşem konumuyla bu güzel ülke; yılın her dönemi turistik bir ilginin odağı. Başkenti Podgorica, ülkenin en büyük kenti olma özelliğini de taşıyor.

Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde uzun bir dönem geçiren Karadağ, kültürüne büyük zenginlik katan pek çok sürecin ardından; bugün artık bağımsız bir ülke olarak konuklarını zarafetle ağırlıyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiş olan Kotor, Durmitor ve dünyanın en ilginç kanyonlarından olan Tara Kanyonu ülkenin önemli ve korunmakta olan kültürel varlıkları arasında birer adım öne çıkıyor. Akdeniz iklimi ve karasal iklimin görüldüğü ülkede bulunan yağmur ormanları da yoğun olarak ziyaret ediliyor.

Türk Hava Yolları ayrıcalıklarıyla bu keyifli ülkede güzel bir tatil için siz de hemen şimdi uçak biletinizi alabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Karadağ uçuşları

Türk Hava Yolları, bu ülke içinde Karadağ’ın başkenti olan Podgorica’ya direkt uçuşlar yapıyor. İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareketle yapılan uçuşlar bir saat 40 dakika ila iki saat arasında sürüyor. Ülkenin sahip olduğu iki uluslararası havalimanı bulunuyor: Podgorica Havalimanı (TGD) ve Tivat Havalimanı (TIV). İki havalimanı içinde en yoğunu ve Türk Hava Yolları uçuşları için de iniş noktası olan Podgorica Havalimanı (TGD) şehir merkezinin 11 kilometre kadar dışında yer alıyor.

Eşsiz kumsallarıyla popüler olan Karadağ’da yaz sezonlarında çok yoğunlaşan bir uçuş trafiği yaşanıyor. Ayrıca ülkenin çeşitli dönemlerde düzenlenen festivalleri, yoğun katılımcı sayısına ulaşıyor ve bu trafiğe katkısı büyük oluyor. Karadağ’ın tarihi atmosferiyle etkileyici kenti Kotor’da yapılan Tripun Günü etkinlikleri şubat ayında, Kamelya Festivali ise mart ayında gerçekleşiyor. Bahar başında yapılan Herceg Novi Tiyatro Festivali ve Budva’da gerçekleşen Budva Müzik Festivali ile aralık ayında yapılan Merlinka Festivali tüm dünyanın ilgi gösterdiği büyük festivaller arasında. Önemli bir spor etkinliği olan Podgorico Maratonu ise her sene ekim ayında yüksek sayıda katılımcı ile gerçekleşiyor.

Hem kültürel hem de deniz ve güneş keyfi yapabileceğiniz bir destinasyon arıyorsanız, Avrupa’nın bu genç ve güzel ülkesini Türk Hava Yolları kalitesiyle keşfedebilirsiniz.

Gezilecek yerler

Karadağ'da gezilecek yerler

Karadağ küçük bir ülke olmasına rağmen oldukça yüksek turizm potansiyeline sahip. Hem coğrafi yapısından kaynaklanan çeşitlilik hem de konumu nedeniyle sahip olduğu doğal güzellikler ülkeyi öne çıkarıyor. Güneşin üzerinde parladığı bembeyaz kumsalları ve yemyeşil kentlerine, tarihi dokusunu ve kültürel çeşitliliğini de eklediğiniz zaman; ülkenin neden bu kadar tercih edildiğini anlamak hiç de zor olmuyor.

Başkent Podgorica, ülkeye gelen turistler için Karadağ ziyaretinin başlangıç noktası sayılıyor. Ülkenin orta noktasında yer alan bu güzel şehir, içinden geçen Moraca ve Ribnica nehirleriyle de konuklarını etkiliyor. Osmanlı mimarisinin izlerini görebileceğiniz Stara Varos bölgesi, Milenyum Köprüsü, Saat Kulesi ve Petrovic Sarayı şehrin görülecek yerleri arasında.

Kültürel gezilerle ilgilenen turistlerin bir diğer ziyaret noktası olan Kotor şehri aynı zamanda çok güzel bir fiyorda da ev sahipliği yapıyor. Deniz ve güneş tatiline öncelik verenlerin vazgeçilmez destinasyonu olan Budva, özellikle de Sveti Stefan bölgesiyle yaz sezonunda resmen tıklım tıklım oluyor. Doğa sporlarını sevenlerin ilk adreslerinden biri olan Durmitor Milli Parkı kayak, rafting, dağcılık, kampçılık gibi etkinliklere imkan verirken içerisinde harika manzaralara sahip 18 civarında göl barındırıyor.

Karadağ seyahatinizde ülkenin çok büyük olmamasını değerlendirerek birden fazla şehri ziyaret edebileceğiniz, daha verimli bir tatil planlayabilirsiniz. Bu noktada şehirlerarası hizmet veren otobüs firmaları ve tren seferlerini inceleyebilirsiniz. Daha konforlu ve kişisel bir seyahat planını tercih ediyorsanız araç kiralama imkanlarını da değerlendirebilirsiniz.

Karadağ popüler şehirler

Karadağ kalkışlı popüler uçuşlar Karadağ varışlı popüler uçuşlar