Skip to main content

Katar uçak bileti


Doha Arapça
Katar Riyali
2,8 milyon
Hicri Yılbaşı, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Katar Ulusal Günü

Basra Körfezi’nde yer alan Katar, başlıca doğalgaz ve petrol olmak üzere yeraltı kaynakları sayesinde finansal bakımdan dünyanın en zengin ülkelerinden biri. Toplam nüfusun yalnızca %15’ini Katarlıların oluşturduğu ve %99,2 ile dünyanın en şehirleşmiş ülkesi Katar, yabancı çalışanlar için de gerçek bir cazibe merkezi. Çok sayıda yabancı turist ağırlayan ülke; sahip olduğu lüks konaklama merkezlerinin yanı sıra körfezde dalış ve çöl safarisi gibi imkanlarıyla eşsiz bir tatil deneyimi vadediyor.

Uçuş Detayları

Katar uçuşları

Başkent Doha’da bulunan Doha Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA) dünyanın en lüks havalimanlarından biridir. Dünya çapında modern sanat eserlerinin görülebileceği bir sanat galerisinin yer aldığı havalimanı, birçok farklı ödüle layık görüldü.

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’ndan Doha’ya her gün en az bir sefer düzenliyor, İstanbul – Doha uçuşları dört-dört buçuk saat civarında sürüyor.

Doha başta olmak üzere Katar turistlerin ilgisini her mevsim cezbetse de, sıcaklık farklarından dolayı ilkbahar ve sonbahar aylarında daha fazla turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Katar’ın eğlence, alışveriş ve lüks konaklama merkezlerinin keyfini yaşamak, kültürünü daha yakından tanımak için uçak biletlerini şimdi alarak Türk Hava Yolları ayrıcalıklarıyla benzersiz bir seyahat deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Katar gezilecek yerler

Ülkenin turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehirleri başkent Doha, Dukhan ve El Vakra’dır. Ziyaretçilere alternatif doğal ve kültürel ziyaret noktaları sunan bu şehirlerde, aynı zamanda çok sayıda eğlence ve konaklama merkezi de bulunuyor.

Doha, özellikle akşam saatlerinde körfezi renklendiren ışıkları ve devasa gökdelenleriyle göz alıcı manzaralar oluşturuyor. Her geçen gün büyüyen şehir, lüks tatil konseptini tercih eden ziyaretçilerle gözde tatil destinasyonları arasında yer alıyor. Modern tesisler, lüks restoranlar ve alışveriş merkezleriyle bilinen şehir, metropol hayatından uzak kalmadan tatil yapmayı mümkün kılıyor. Souq Waqif olarak anılan eski çarşı bölgesi, Katar’ın yerel kültürü ve lezzetlerini yerinde deneyimlemeye olanak sağlıyor.

Bir yapay adalar topluluğu olan The Pearl, Katar’da öne çıkan turistik yerler arasındadır. İstiridye ve inci biçimindeki mimarisiyle dikkat çeken yapı, adeta geçmişte inci avcılığı ile geçimini sürdüren Doha’nın o günlerine bir saygı duruşunda bulunuyor. Şehrin Corniche bölgesi, parklar ve sahil şeridinin bir arada bulunduğu keyifli bir yaşam alanı. Bu bölgede görebileceğiniz İslam Eserleri Müzesi ise kentin en önemli kültürel gezi noktasından biri. Öte yandan West Bay bölgesindeki gökdelenler, Katara Kültür Köyü ve İmam Muhammed bin Abdulvahap Camii de şehirde ilgi çeken diğer cazibe merkezleri.

Katar’ın büyük şehirleri arasında öne çıkan Dukhan, başkente 80 kilometre mesafede yer alır. Ülke ekonomisinin en önemli merkezlerinden biri olan kentte seçkin alışveriş mekanlarını ziyaret etmek, Dukhan plajının altın kumsallarında keyifli vakit geçirmek mümkün. Diğer büyük şehirlerden biri olan El Vakra’da ise kültür turizmi açısından önemli El Vakra Müzesi ve Manaratain Camii gibi eserler dikkat çekiyor.

Katar’da ulaşım

Katar’da toplu taşımanın yanında taksiler, en çok tercih edilen ulaşım seçenekleri arasında. Başkent Doha’da pek çok noktaya Mowasalat tarafından işletilen otobüsler ve metro hatları ile erişilebiliyor. Bunun için Hamad Uluslararası Havalimanı’nda da temin edebileceğiniz Karwa Smart Card’lar işinizi epey kolaylaştıracaktır. Doha toplu taşıma hizmetleri ile ilgili detaylara ve çizelgeye bağlantı üzerinden erişebilirsiniz.

Kişiye özel bir ulaşım seçeneğini tercih eden yolcularımız için araç kiralama alternatifi uygun olacaktır. Türk Hava Yolları’nın ekstra Mil avantajıyla araç kiralama seçeneklerini görmek ve rezervasyonunuzu tamamlamak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Katar popüler şehirler

Katar kalkışlı popüler uçuşlar Katar varışlı popüler uçuşlar
Doha-İstanbul uçak bileti
İstanbul-Doha uçak bileti