Skip to main content

Kolombiya uçak bileti


Bogota İspanyolca
Kolombiya Pesosu 48,65 milyon
Yeni yıl (1 Ocak), Epifani (6 Ocak), Kutsal Cuma (24,25 Mart), Aziz Joseph günü (19 Mart), İşçi Günü (1 Mayıs), Göğe Yükseliş Günü (5 Mayıs), Corpus Christi (26 Mayıs), Aziz Peter ve Paul Şöleni (2 Temmuz), Bağımsızlık Günü (20 Temmuz), Byaca Savaşı (7 Ağustos), Dia de la Raza (12 Ekim), Azizler Yortusu (1 Kasım), Cartagena’nın Bağımsızlığı (12 Kasım), Lekesiz Doğum (8 Aralık), Noel (25 Aralık)

Güney Amerika’da bulunan Kolombiya, Karayip Denizi ve Büyük Okyanus’a komşu sahil şeridiyle son derece popüler bir ülke. Başkenti Bogota olan Kolombiya’nın ülke profiline bakıldığında sokaklarından hiç eksilmeyen hareketli müziği, kıpır kıpır insanları ve tüm dünyanın beğenerek tükettiği kahvesiyle öne çıkıyor. Eski bir İspanyol sömürgesi olan ülkenin UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer bulan Cartagena şehri, önemli bir tarihi miras olarak ülkenin turistik değerini arttıran simgelerin başında geliyor. Kolombiya, su ve doğa sporları konusunda geniş alanlar ve keyifli bölgelerle spor ve tatili bir arada seven turistlerin favori ülkeleri arasında. Muhteşem kumsallarıyla deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyen konuklarını da hareketli Kolombiya kültürü eşliğinde ağırlıyor.

Siz de Kolombiya’da keyifli bir tatil geçirmek için Türk Hava Yolları’nın uçak bileti sayfasını inceleyebilir; hayatınızın en güzel tatillerinden biri için biletinizi hemen satın alabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Kolombiya uçuşları

Türk Hava Yolları, Kolombiya’da 21 farklı noktaya uçuyor: Armenia, Barrancabermeja, Barranquilla, Bogota, Bucaramanga, Cali, Cartagena, Cúcuta, Ibagué, Manizales, Medellin, Montería, Neiva, Pasto, Pereira, Popayán, Riohacha, San Andres Adası, Santa Marta, Valledupar, Yopal.

Bogota El Dorado Uluslararası Havalimanı (BOG) yılda 25 milyon yolcu kapasitesiyle ülkenin en büyük havalimanı. Medellin’de yer alan Jose Maria Cordova Uluslararası Havalimanı (MDE) ise on milyon yolcuyla hemen onun ardından geliyor. Cali’de bulunan Alfonso Bonilla Aragon Uluslararası Havalimanı (CLO) 3,5 milyon yolcuyla ülkenin üçüncü yoğun havalimanı konumunda.

Direkt olarak yapılan İstanbul Havalimanı (IST) ile Bogota El Dorado Uluslararası Havalimanı (BOG) arasındaki uçuşlar yaklaşık 14 saat sürüyor. Aktarmalı uçuşlarda süre, aktarma sırasında yapacağınız beklemeye göre değişiklik gösterebiliyor.

Son derece hareketli bir ülke olan Kolombiya’da, pek çok uluslararası festival yapılıyor. Barranquilla’da her yıl şubat ayında düzenlenen Salsa Festivali, dünyanın en büyük eğlence festivallerinden biri olarak gösteriliyor. Salsanın anavatanı olarak anılan Kolombiya’da salsaya ilişkin düzenlenen tek etkinlik bu değil. Cali’de her yıl ağustos ayında düzenlenen Dünya Salsa Festivali de yoğun ilgi görüyor. Bir haftadan uzun süren bu festivalde tüm şehir hareketleniyor ve çok sayıda eğlenceli etkinlik yapılıyor.

Bunun yanı sıra Domates Savaşı adlı etkinlik Stumarchan Stadı’nda ve binlerce kişinin katılımıyla düzenleniyor. Medellin’de yapılan Çiçek Festivali süresince ise ziyaretçiler muhteşem çiçeklerle ortaya çıkan bir eşsiz atmosferin tadını çıkarıyor. Müzik ve dansın da eşlik ettiği bu organizasyonlara, yurt dışından çok sayıda konuk katılıyor. Pasto’da üç gün süren Siyah ve Beyaz Festivali, dünya çapında ırkçılığa karşı düzenlenen en kapsamlı etkinliklerden biri.

Bu keyifli etkinlik ve festival dönemlerinde ülkenin havalimanlarında yoğunluk artıyor. Siz de ilgi çekici bu tarihlerde Kolombiya’yı ziyaret etmek isterseniz, geç kalmadan seyahat planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Gezilecek yerler

Kolombiya gezilecek yerler

Kolombiya’nın başkenti olan Bogota, ülkenin en çok ziyaret alan kenti. 2640 metrelik bir rakıma sahip olan Bogota, çağdaş mimari detayların geleneksel İspanyol kolonyal mimarisi ile iç içe geçtiği sokaklarıyla adeta bir tezatlar şehri. Kültürel turlardan hoşlanan turistlerin favori noktası olan La Candelaria çok sayıda tarihi binayla kentin merkezi durumunda. Altın Müzesi, Botero Müzesi, Monserrate Tepesi, Torre Colpatria Binası, Kolombiya Ulusal Müzesi kentin keyifli turistik noktaları olarak öne çıkıyor.

Pasifik kıyısında yer alan tek Kolombiya şehri olan Cali, ülkenin kültür ve ekonomi konusunda öne çıkan kentlerinden biri. Şehrin çeşitli yerlerinde karşınıza çıkacak olan heykeller, modern caddelerde rastlayacağınız tarihi bina ve eserler Cali’nin sahip olduğu profilin önemli parçaları sayılıyor. En önemli etkinliklere sahne olan Caicedo Meydanı ve La Merced kompleksi şehrin simgeleri arasında. Bu bölgede Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. San Antonio Kilisesi ve çevresindeki park alanı da yine turistler tarafından en beğenilen yerlerin başında geliyor.

Deniz seviyesindeki Barranquilla, Karayip Denizi kenarında konumlanıyor. Ülkenin önemli liman kenti olan Barranquilla aynı zamanda nüfus bakımından en büyük dördüncü Kolombiya şehri. Barranquilla Festivali’yle tüm dünyanın ilgisini çeken kent, sahil şeridiyle birlikte yüksek sayıdaki müze, kilise ve tarihi eserleriyle de turistik değerini koruyor. Antropoloji Müzesi, Karayip Müzesi, Maria Reina Katedrali, Hayvanat Bahçesi, Modern Sanatlar Müzesi ve keyifli liman bölgesi konukların ziyaret etmekten hoşlandıkları noktalar arasında.

Bolivar bölgesi başkenti olan Cartagena, ülkenin büyük metropolleri arasında yer alıyor. Karayipler üzerinde kalan liman bölgesi ve MÖ 4000 yılına dayanan tarihiyle popüler olan şehir, Cartagena Kalesi ve Eski Şehir merkeziyle UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne adını yazdırmış. Bölgede yer alan turistik altyapı sayesinde Cartagena, Santa Marta’yla birlikte Karayipler’in en popüler tatil destinasyonları arasında yerini alıyor. Puerta Del Reloj, Aduana Meydanı, San Pedro Claver Meydanı, Modern Sanatlar Müzesi, San Pedro Katedrali, Deniz Müzesi, Santa Domingo Kilisesi şehrin gezilecek yerleri arasında sayılıyor. Bocagrande ve El Laguito plajları da deniz ve güneş ikilisini tercih eden konukların öncelikli tercihleri olarak göze çarpıyor.

Kolombiya tatiliniz süresince yapacağınız şehirlerarası seyahatlerinizde gelişmiş bir hizmet ağı olan tren yolculuklarını veya yerel uçuşları kullanabilirsiniz. Eğer karayolu tercih ediyorsanız ve daha konforlu bir yolculuk arayışınız varsa araç kiralama olanaklarını izleyerek alternatifleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kolombiya popüler şehirler

Kolombiya kalkışlı popüler uçuşlar Kolombiya varışlı popüler uçuşlar