Skip to main content

Komorlar uçak bileti


Moroni Fransızca, Komorca, Arapça
Komor Frangı 813,912
Yeni Yıl (1 Ocak), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Bağımsızlık Günü (6 Temmuz), Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Hz. Muhammed’in Doğum Günü

Resmi adıyla Komorlar Birliği, Mozambik Kanalı’nda yer alan adalar grubundan oluşan bir ülke. Hint Okyanusu’nu ziyaret eden Arap denizciler tarafından vakti zamanında “Ay Adaları” olarak adlandırılan bu takımadalar ülkesi hanımeli, orkide ve gardenya çiçeklerinin bolluğu nedeniyle “parfüm adaları” olarak da anılıyor. Ziyaretçilerine ise en az bu hoş lakabı kadar akıllarda kalıcı bir tatil ortamı sunuyor.

Masmavi sulara sahip büyüleyici plajları, enfes güzellikteki doğası ve dalış meraklılarını kendine hayran bırakan noktalarıyla bu güzel ada ülkesini keşfetmek için Türk Hava Yolları’nın sunduğu Komorlar uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir; sizin için en uygun tarihi belirleyerek tatilinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Komorlar uçuşları

Türk Hava Yolları’nın İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayan Komorlar uçuşları, ülkenin başkenti Moroni’de bulunan Prens Said İbrahim Uluslararası Havalimanı’nda (HAH) son buluyor. Uçuşların süresi ise yaklaşık olarak sekiz buçuk saat.

Senenin her mevsiminde sıcak ve az yağışlı olan Komorlar, coğrafi konumu ve ziyaretçilerine sunduğu imkanların çeşitliliğiyle her daim ziyaret edilebilecek bir ülke. Her bir adasında farklı deneyimler yaşayıp denizine doyacağınız Komorlar’da keyifli bir tatil yapmak için istediğiniz tarihi seçebilirsiniz.

Gezilecek yerler

Komorlar gezilecek yerler

Adalar ülkesi Komorlar’ın başkenti Moroni, ülkenin en büyük şehri. Masmavi denizi ve uçsuz bucaksız gözüken kumsallarıyla Moroni, ülkeye yapılan seyahatlerin de başlangıç noktası oluyor. Şehrin birbirinden güzel ve meşhur plajları arasında en popüleri ise Moroni Beach.

Büyük Komor Adası’nın güneyinde yer alan Moheli, devasa kaplumbağaların ve yarasaların yaşadığı bakir doğası ile Komorlar’ın en çok ziyaret alan şehirlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Görkemli baobab ağaçlarıyla ünlü bu ada şehri, trekking tutkunlarını fazlasıyla tatmin edecek coğrafi özelliklere sahip. Şanslı gezginlerin yüzen balinaları ve yunusları da görebileceği Moheli, ülkenin ilk milli parkına da ev sahipliği yapıyor. Moheli Deniz Parkı, 404 kilometrekarelik alanı ile biyoçeşitlilik bakımından oldukça zengin doğası ile mutlaka ziyareti hak ediyor.

Komorların doğal güzelliklerinden bir diğeri Dziancoudre Şelalesi, göz kamaştıran bir krater gölüne dökülüyor. Ylang ylang ve karanfil aromasının eşlik ettiği yemyeşil çevresiyle bu şelale harika manzaralar sunarak ülkenin en turistik noktalarından biri oluyor. 30 hektarlık alana sahip krater gölü, okyanusa bağlantısıyla oldukça sıra dışı. Üstelik zengin kuş popülasyonu ile de kuş gözlemcileri için popüler bir adres olarak biliniyor.

Ülkenin en yüksek noktası olarak bilinen Karthala Dağı, aynı zamanda dünyanın en büyük ve en tehlikeli aktif yanardağlarından biri. Ülkenin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenlerin ve tırmanış sporuyla ilgilenenlerin mutlaka uğraması gereken Karthala Dağı, etrafını saran yemyeşil ormanıyla da görülmeye değer.

Adalar ülkesi olan Komorlar’da denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin istikameti ise Chomoni ve Bouni Plajı oluyor. Özellikle Chomoni Plajı’nda volkanik lavlardan oluşan kayaçlar plajlara ayrı bir renk katıyor. Deniz tatilinizi çok daha sıra dışı bir hale getirmek için yapmanız gereken şeylerden biri de iki küçük ıssız adadan oluşan Petite Terre’ye uğramak. Buradaki küçük köylerde henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş denizin ve kumsalın tadını çıkarmak, ziyaretçilere oldukça keyifli bir deneyim sunuyor.

Tatile gittiğiniz Komor Adaları’nda ulaşım için farklı tarifelerle hizmet veren deniz araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama seçeceğinden faydalanmak da seçenekleriniz arasında.

Komorlar popüler şehirler

Komorlar kalkışlı popüler uçuşlar Komorlar varışlı popüler uçuşlar