Skip to main content

Kuveyt uçak bileti


Kuveyt Arapça
Kuveyt Dinarı 4,137 milyon
Yeni yıl (1 Ocak), Ulusal Gün (25 Şubat), Bağımsızlık Günü (26 Şubat), Miraç Kandili, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı, İslami Yeni Yıl

Arap Yarımadası’nda, Suudi Arabistan ile Irak arasında yer alan Kuveyt, Basra Körfezi’ne olan kıyısıyla bölgenin önemli limanlarından biri. Antik Yunan kolonicileri ile medeniyetle tanışan bu topraklar, birçok topluluğa ev sahipliği yaptı. Uzun yıllar sömürgesi olduğu İngiltere’ye karşı, 1961 yılında bağımsızlığını kazanan ülke şimdilerde koca gökdelenleri, lüks otelleri ve devasa alışveriş merkezleriyle tanınıyor.

Dünyanın en sağlam ekonomilerinden birine sahip olan Kuveyt, sadece kültürü ile zengin bir ülke değil. Siz de her şeyin en lüksüne tanıklık edebileceğiniz bir seyahat planlıyorsanız, Türk Hava Yolları’nın Kuveyt uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir, konforlu ve ayrıcalıklı bir seyahatin tadını çıkarabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Kuveyt uçuşları

Türk Hava Yolları’nın Kuveyt uçuşları, İstanbul Havalimanı (IST) ya da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) başlıyor ve ülkenin başkentinde bulunan Kuveyt Uluslararası Havalimanı’na (KWI) iniş yapıyor. Yolculuklar, yaklaşık olarak üç saat 40 dakika sürüyor.

Kuveyt ve Türkiye arasındaki hava trafiği oldukça yoğun. İş odaklı seyahatlerin dışında turistik olarak da iki ülke birbirini sık sık ziyaret ediyor. Ancak Kuveyt’e seyahat etmek için en ideal dönem olan ilkbahar ayları, ülkeye olan uçuşların daha da yoğunlaşmasına neden oluyor. Öte yandan aralık ayında düzenlenen Kısa Film Festivali, haziranda gerçekleşen Kuveyt Caz Festivali ve ülkede büyük bir coşkuyla kutlanan, 25 Şubat Bağımsızlık Günü gibi festival ve kutlamalar da ülkedeki hareketliliği artırıyor. Baharın gelişinin kutlandığı Hala Festivali ise bir ay boyunca çeşitli etkinlikler ve büyük mağaza indirimleri ile kutlanıyor ve bu dönemde Kuveyt çok sayıda turist çekiyor. Tatilinizi bu büyük indirim dönemine denk getirmek istiyorsanız, elinizi çabuk tutmalı ve vakit kaybetmeden Kuveyt uçak biletinizi almalısınız.

Ayrıca müslüman bir ülke olarak Kuveyt’te dini bayram kutlamaları da oldukça renkli geçiyor. Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı, Hz. Muhammed’in doğum günü, kandiller ve Muharrem ayının ilk günü kutlanan Hicri Yılbaşı ülkede coşkuyla kutlanıyor.

Gezilecek yerler

Kuveyt gezilecek yerler

Kuveyt’te Arap kültürüne dair pek çok şey bulabileceğiniz gibi çok daha çağdaş yapılara rastlamak da mümkün. Bu anlamda ülkenin ve ülkeye adını veren başkentin sembolü Kuveyt Kuleleri güzünüzden kaçmayacaktır. 187 metre uzunluğundaki bu kulelerin tepesine çıkıp hem şehir hem de körfez manzarası eşliğinde kahvenizi içebilir, dönen restoranda yemek yiyebilirsiniz. Şehirdeki geleneksel Kapalı Çarşı da görülmeye değer. Burada ülkenin kültürüne ait her şeyi bulabilirsiniz.

Geleneksel olanla çağdaş olanı birleştiren, modern İslam mimarisinin en önemli örneklerinden biri olarak kabul edilen, 46 bin metrekarelik heybetli yapısıyla Büyük Cami’yi ziyaret etmeyi, Kuveyt’in en yüksek binası Al Hamra Kulesi’ni görmeyi, ülkenin tarihine dair pek çok bilgiye ulaşabileceğiniz Kuveyt Ulusal Müzesi’ni gezmeyi ve alışveriş merkezleri ile nam salmış Kuveyt’in en büyük ve en lüks mağazalara sahip AVM’si 360 Mall’a gitmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Şehir içindeki ulaşım ağı dilediğiniz tüm önemli noktalara gidebilmeyi sağlayacak kadar gelişmiş durumda. Eğer gezilerinizi toplu taşıma ile gerçekleştirmek istemiyorsanız araç kiralama seçeneğinden de faydalanabilir; böylece dilediğiniz gibi hareket etme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz.

Kuveyt popüler şehirler

Kuveyt kalkışlı popüler uçuşlar Kuveyt varışlı popüler uçuşlar