Skip to main content

Maldivler Cumhuriyeti uçak bileti


Malé Maldivce
Maldiv Rufiyası 417.492
Yeni Yıl (1 Ocak), Ulusal Bayram (2 Ocak), Bağımsızlık Günü (26 Temmuz), Kurtuluş Günü (25 Nisan), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Zafer Bayramı (24 Ekim), Cumhuriyet Bayramı (11 Kasım), Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Hac Günü

Hint Okyanusu üzerine yayılmış 1200’e yakın adadan oluşan muazzam güzellikte bir tatil destinasyonu Maldivler Cumhuriyeti. Muhteşem doğası, konforlu tesisleri, yüksek standartlı hizmet anlayışıyla dinlenmek ve unutulmaz bir tatil yapmak isteyen turistlerin favori merkezlerinden olan Maldivler Cumhuriyeti’nde yerleşimin olmadığı ancak tesisleşmenin olduğu çok sayıda otel ada; konuklarına eşsiz bir deneyim için kapılarını açıyor. Denizi, güneşi, doğal rezervleri, bol yıldızlı otelleri, güler yüzlü halkıyla öne çıkan ülke, yılın her mevsimi ziyaret edilebiliyor. Özellikle balayı çiftlerinin hayallerini süsleyen Maldivler Cumhuriyeti, romantik tatiller için akla ilk gelen yerler arasında liste başı.

Bembeyaz kumsalları ve sıcak iklimiyle deniz ve güneş seven turistlerin favori tatil yeri olan Maldivler Cumhuriyeti’nde keyifli bir tatil için hemen şimdi uçak bileti alternatiflerin inceleyebilirsiniz.

Uçuş Detayları

Maldivler Cumhuriyeti uçuşları

Maldiv Adaları’nda uluslararası hizmet veren dört havalimanı bulunuyor. Gan Uluslararası Havalimanı (GAN), Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı (HAQ), Velana Uluslararası Havalimanı (MLE), Villa Uluslararası Havalimanı (VAM).

Türk Hava Yolları, Maldivler Cumhuriyeti’nin başkenti Male’de yer alan ve 7,5 milyon yolcu kapasitesiyle öne çıkan Velana Uluslararası Havalimanı’na (MLE) uçuyor. İstanbul Havalimanı (IST) hareketle direkt olarak yapılan uçuşlar yaklaşık sekiz saat sürüyor.

Maldivler Cumhuriyeti’nde tüm dünyadan katılımın görüldüğü çok sayıda festival düzenleniyor. Ülke kendi etnik kökeniyle çağdaş tarzları bir araya getirdiği festivallere ülkedeki herkesin katılımını hedefliyor. Ailelerin bir bütün olarak eşlik ettiği dini bayramlar da Maldivler Cumhuriyeti'nde oldukça hareketli kutlandığı için hemen hepsi yürüyüşler ve gösterilerle birleşiyor, şenlik havasında geçiyor. Ülkenin en büyük fuarı olan Dünya Gıda Günü, büyük bir katılımla gerçekleştiriliyor. Ayrıca her yıl aralık ayında kutlanan Balıkçılar Günü, halkın geçim kaynağına duyduğu saygının bir ifadesi olarak oldukça önemli bir etkinlik. Maldivler Cumhuriyeti Surf Music Festival, Hot Air Balloon Festival ve Beyaz Balina Festivali de ülkenin öne çıkan etkinlikleri arasında yer alıyor.

Bu etkinlikler süresince yapacağınız bir Maldivler Cumhuriyeti seyahatinde yerel halkı ve kültürünü çok daha yakından tanıyabilirsiniz. Ancak bu dönemlerde ülke genelinde göze çarpar bir kalabalık oluşuyor. Dolayısıyla seyahatinizi önceden organize etmeniz size her açıdan avantaj sağlıyor.

Gezilecek yerler

Maldivler Cumhuriyeti gezilecek yerler

Nüfusun Müslüman çoğunluktan oluştuğu bu muhteşem ülke, tatil için pek çok alternatif sunuyor. Ülkenin yaşam alanı da olan başkent Male, en kalabalık yerlerden biri. Havalimanı da başkentin hemen yanında yer alan küçük bir adada bulunuyor. Konaklayacağınız tesise dilerseniz direkt transferler ayarlayabilir; dilerseniz de Male üzerinden geçiş yapabilirsiniz. Ulusal Müze, Tsunami Anıtı, Başkanlık Sarayı, Islamik Merkez Büyük Camii ve Cuma Camii Male’yi ve Maldivler Cumhuriyeti’ni yakından tanımak isteyen turistlerin beğeniyle ziyaret ettikleri yerler arasında. Okyanus altındaki yaşamı izleyebileceğiniz Whale Submarine Maldives ve Sultan Parkı da çocuklu ailelerin favori noktalarından ikisi.

Maldivler Cumhuriyeti’nde adalar lokal ve resort olmak üzere ikiye ayrılıyor. Lokal olanlar turistler için çok uygun olmasa da bu adaları tercih eden konuklar da mevcut. Vhamanafushi Adası, ülkenin turizme açılmış ilk adası olma özelliğini taşıyor. Lankanfinolhu Adası ise turistlerin yoğun olarak seçtikleri bir başka ada. 2004’teki tsunamiden çok zarar gören ve yenilenen Maafushi Adası özellikle su sporlarıyla ilgilenen turistlerin favori mekanları arasında öne çıkıyor.

Ülkenin resort adalarının pek çoğu kendi resiflerine sahip oldukları için son derece keyifli dalış deneyimleri yaşanabilen Maldivler Cumhuriyeti’nde deniz konulu etkinliklerin neredeyse tümü yapılabiliyor. Yavru köpekbalıklarını beslemek, mantalarla birlikte yüzmek, mercan dalışı yapmak ülkenin konuklarına yaptığı sürprizlerden bazıları. Küresel ısınma tehdidi altında olan adalarda, bir süre sonra yaşamın sona erme ihtimali yüksek bir ihtimal ne yazık ki... Çok vakit geçirmeden Maldivler Cumhuriyeti uçak bileti sayfasını inceleyerek, rüyalarınızdaki tatil için kendinize ve sevdiklerinize bir jest yapabilirsiniz.

Maldivler Cumhuriyeti popüler şehirler

Maldivler Cumhuriyeti kalkışlı popüler uçuşlar Maldivler Cumhuriyeti varışlı popüler uçuşlar