Skip to main content

Malta uçak bileti


Valletta Maltaca ve İngilizce
avro 436,947
Yılbaşı (1 Ocak), St. Joseph Günü (19 Mart), İşçi Bayramı (1 Mayıs), 1919 Bağımsızlık Ayaklanmalarını Anma Günü (7 Haziran), Immarja Festivali (29 Haziran), Zafer Günü (8 Eylül), Bağımsızlık Günü (21 Eylül), Cumhuriyet Günü (13 Aralık), Noel (25 Aralık)

Akdeniz’in tam kalbinde yer alan Malta, dünyanın en küçük ada devletlerinden biri. Beş takımadadan oluşan ülkenin toplam yüzölçümü 316 kilometrekare. Malta, bu adaların en büyüğü olarak ülke nüfusunun çoğunluğuna ev sahipliği yapıyor. Kış mevsiminin neredeyse hiç kapısını çalmadığı bu küçük ada deniz, kum ve güneş üçlüsünü sevenler için en ideal turistik rotaların başında geliyor. Malta’nın güzellikleriyle meşhur kıyıları yıllar içinde sadece turistler tarafından değil, dünyaca ünlü yapımcılar tarafından da sıkça ziyaret ediliyor. Siz de dilerseniz Truva, Gladyatör ve Game of Thrones gibi yapımlara set olmuş sahillerde güneşlenebilir; dilerseniz sırasıyla Fenike, Kartaca, Roma, Bizans, Arap ve İspanyol hakimiyeti görmüş bu küçük adanın tarihi çeşitliliğine tanıklık edebilirsiniz.

Akdeniz’in favori destinasyonları arasında yer alan Malta’da bir tatil planlıyorsanız, hemen şimdi Türk Hava Yolları’nın uçak bileti alternatiflerini inceleyerek ayrıcalıklı seyahatin tadını çıkarabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Malta uçuşları

Türk Hava Yolları, Malta’daki en işlek havalimanı Luqa Havalimanı’na (MLA) düzenli olarak direkt uçuşlar gerçekleştiriyor. İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareket eden Malta uçuşları yaklaşık iki buçuk saat sürüyor.

Her biri birbirinden farklı, rüya gibi sahillere sahip bu romantik Akdeniz adasında her şehrin festivali de birbirinden ayrı ve kendine özel ritüellere sahip. Fosta adı verilen festivaller dönemi mayıs ayında başlayıp eylül ayının sonlarına kadar devam ediyor. Malta uçuşlarının özellikle ilkbahar-yaz döneminde yoğun olmasının nedeni de Fosta. Bu dönem Malta’da karnaval zamanına işaret ediyor ve ada yıl boyunca en eğlenceli zamanlarını bu dönemde yaşıyor. Siz de rengarenk Malta sokaklarında eğlenceli bir tatil geçirmek istiyorsanız, ülkeyi Fosta döneminde ziyaret etmelisiniz.

Temmuz ve ağustos aylarında yapılan Malta Sanat Festivali ile Malta Rock ve Jazz Festivali de ülkenin popüler etkinlikleri arasında. Nisan ayında Grand Harbour’da gerçekleştirilen Uluslararası Havai Fişek Festivali ise gökyüzünü renklendirerek eşine az rastlanır bir deneyim yaşatıyor.

Malta’yı bu canlı dönemlerinde ziyaret etmek istiyorsanız yoğunluğunu göz önünde bulundurarak hareket etmeli ve seyahatinizi çok geçmeden planlamaya başlamalısınız.

Gezilecek yerler

Malta gezilecek yerler

Malta, Akdeniz’in en güzel sahillerine ev sahipliği yapıyor. Pek çoğu el değmemiş olan bu kıyılar, ziyaretçilerin akıllarında unutulmaz kareler bırakıyor. Game of Thrones’da “Kral’ın Şehri” olarak izlediğimiz yer, Valletta’da yer alan Üst Kışla Bahçeleri. Üst Kışla Bahçeleri aynı zamanda Malta’nın eşsiz panoramik manzarasını izleyebileceğiniz bir noktada yükseliyor. Bu arada ülkenin başkenti konumunda olan Valletta, rengarenk evlerin ve birbirinden hoş kafe, restoran ve dükkanların süslediği sokaklarıyla ziyaretçileri fazlasıyla memnun eden bir yer. Malta Şövalyeleri’nin evi Aziz John Katedrali de yine başkent Valletta’da bulunuyor.

Ana Ada Malta’nın Malieha bölgesinde bulunan Popeye Köyü (Temel Reis Köyü) ise özellikle çocuklu ailelerin tercihi oluyor. Köy, Robin Williams’ın başrolde olduğu 1980 yapımı Popeye adlı müzikal film için kurulmuş; günümüzde ise hem çocukların hem yetişkinlerin büyük keyif aldığı bir müze olarak hizmet veriyor. Yine ana ada Malta’da bulunan Marsaxlokk da bir balıkçı köyü olarak ülkenin en fazla ziyaret edilen noktalarından biri.

Gozo, Malta’nın ikinci büyük adası. Adanın merkezi Victoria. Cittadella ise Eski Şehir bölgesi. Gozo, daha çok dalış yapmak isteyenler tarafından ziyaret ediliyor. Malta’nın en küçük adası Comino ise meşhur Blue Lagoon’a ev sahipliği yapıyor. Malta seyahatiniz boyunca en az bir gününüzü bu hayranlık uyandıran lagünde geçirmelisiniz.

Adalar arası ulaşım feribotlarla sağlanıyor. Şehir içi veya ada içi ulaşımda ise en çok kullanılan ulaşım araçları otobüsler. Öte yandan Malta, her köşesinde ayrı bir güzellik barındıran bir adalar topluluğu. Tüm bu güzellikleri keşfetmek adına özgürce hareket etmek isterseniz araç kiralama olanaklarından da faydalanabilirsiniz.

Malta popüler şehirler

Malta kalkışlı popüler uçuşlar Malta varışlı popüler uçuşlar