Skip to main content

Nijer uçak bileti


Niamey Fransızca
Batı Afrika CFA Frangı 21,48 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Bağımsızlık Günü (3 Ağustos), Cumhuriyet Günü (18 Aralık), Noel (25 Aralık), Paskalya, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, İslami Yeni Yıl

Nijer, Afrika’nın batısında yer alan, kıtanın denize kenarı olmayan ülkelerinden biri. Birleşmiş Milletler Örgütü’nün yaptığı araştırmalara göre Afrika’nın en fakir ülkeleri arasında yer alsa da Nijer, sıcakkanlı halkı ile ülkeye olan bakışınızı değiştirecek bir enerjiye sahip. Uzun yıllar Fransız sömürgesi altında yaşayan ülkenin sömürge döneminden kalma görkemli yapıları, kültürel etkinliklere düşkünlüğü ve eşsiz doğası onu gezip görmek isteyeceğiniz ülkeler sıralamasına sokacak nedenler arasında.

Siz de Nijer’i keşfetmek ve sıra dışı bir tatil deneyimi geçirmek istiyorsanız, hemen şimdi uçak bileti seçeneklerine bakabilir; Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı imkanlarından faydalanarak tatilinizi şekillendirebilirsiniz.

Uçuş Detayları

Nijer uçuşları

Türk Hava Yolları’nın Nijer uçuşları İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor ve ülkenin başkenti Niamey’de bulunan Diori Hamanı Uluslararası Havalimanı’nda (NIM) son buluyor. Uçuşlar yaklaşık altı buçuk saat sürüyor.

Çok fazla yağış almayan Nijer, sıcak ve kurak iklimiyle senenin her mevsiminde rahatlıkla ziyaret edilebilir bir ülke. Buna rağmen Nijer’e yapacağınız seyahatin tarihlerini belirlerken ülkenin egzotik etkinliklerini es geçmemelisiniz.

Cure Salée, Nijer geleneklerine birebir tanıklık edebilmenizi sağlayacak, ilgi çekici bir etkinlik. Ülkedeki her türden etnik kökenin bir araya gelmesini sağlayan Cure Salée’de doğanın uyanışı kutlanıyor. Eylül ayının son hafta sonuna denk gelen kutlamalarda ilgi çekici birçok gösteriler düzenleniyor. Nijer’in geleneklerinin yanında müziğini, kültürünü ve eğlencesini görebileceğiniz Gerewol Festivali de yine eylül ayında düzenleniyor. Nijer seyahatinizi her iki etkinliği de görecek şekilde organize ederseniz kültürel açıdan daha yakından bir gözlem yapma şansı elde edebilirsiniz.

Gezilecek yerler

Nijer gezilecek yerler

Nijer başkenti ve en büyük şehri Niamey’de yer alan Franco-Nigerian Kültür Merkezi, ülkenin sanata dönük yüzü olarak gösteriliyor. Sanatsal etkinliklere oldukça önem veren Nijer’deki en popüler eğlence merkezi olan Franco-Nigerian Kültür Merkezi konserlere, sergilere ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Nijer sanatının yanında tarihini öğrenmek isteyenler içinse, birçok arkeolojik kalıntı ve eserin bulunduğu Nijer Ulusal Müzesi en doğru adres oluyor.

Niamey, sömürge döneminden miras kalan pek çok büyüleyici tarihi yapıya da ev sahipliği yapıyor. Şehrin her köşesinde dikkat çekici mimari yapılar görmek mümkün. Kaddafi’nin Nijer’e hediyesi olarak inşa ettirilen ve şehrin siluetinde önemli bir yeri olan Büyük Camii’ni gezebilir; dilerseniz minaresine çıkıp şehri kuşbakışı izleyebilirsiniz. Ülkedeki Hristiyan topluluğunun en büyük ibadet yeri Maorey Katedrali ise yerel mimarinin modern çizgilerle buluştuğu bir görünüme sahip.

Öte yandan Nijer halkı spor aktivitelerine oldukça düşkün. Başkentteki en popüler etkinliklerin başında ise Niamey Hipodromu yarışlarını izlemek geliyor. Girişin serbest olduğu hipodromu ziyaret ederek çeşitli yarışları izleyebilirsiniz. Nijer’in en eski ve geleneksel sporu olan güreş de ülke kültüründe önemli bir yere sahip. Geleneksel Güreş Stadyumu’nda gerçekleşen güreş müsabakalarına katılarak bu kültürü yakından gözlemleyebilirsiniz.

Afrika kıtasının birbirinden ilgi çekici hayvanlarıyla tanışmak isteyenler ise başkentteki ünlü Nijer Hayvanat Bahçesi’ne uğrayabilirler. Başkentin içinde gezinizi kolaylaştırmak için araç kiralama seçeneği size yardımcı olacaktır. Bu sayede Nijer’de görmek istediğiniz pek çok yere de rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Örneğin 5 bin kişilik seyirci kapasitesine sahip amfitiyatrosu, sayısız kitap ve derginin bulunduğu kütüphanesiyle Oumarou Ganda Kültür Merkezi’ni ziyaret edebilir; su aygırları ile ünlü Boubon Adası’na gidip kano turlarına katılabilirsiniz.

Nijer popüler şehirler

Nijer kalkışlı popüler uçuşlar Nijer varışlı popüler uçuşlar