Skip to main content

Singapur uçak bileti


Singapur İngilizce, Tamilce, Malayca, Çince
Singapur Doları 5,607 milyon
Yılbaşı (2 Ocak), Çin Yeni Yılı (30 Ocak), Kutsal Cuma (14 Nisan), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Vesak Günü (10 Mayıs), Singapur Milli Günü (9 Ağustos), Deepavali (18 Ekim)

Asya’da yer alan ve küçük bir ada ülkesi olan Singapur, şehir devleti olma özelliğiyle öne çıkıyor. Malay Yarımadası’nın güney uç kısmındaki ülke, Hint okyanusu ve Çin Denizi arasında bulunuyor. Muhteşem gökdelenlerin arasındaki tarihi detaylar, orkide bahçeleri, kozmopolit ülke halkı, etrafında bulunan 50’den fazla minik adası, ilgi çekici alışveriş merkezleri ve çok sayıdaki tapınakla Singapur, seyahatseverler için büyük bir albeni yaratıyor. Farklı zevklere hitap eden farklı standartlardaki otelleri, kaliteli restoranları ve hareketli kafeleriyle sosyal yaşam anlamında da oldukça rahat bir atmosferi olan Singapur, Asya ülkeleri arasında oldukça yüksek ilgi gören bir turistik destinasyon.

Singapur seyahatiniz için detayları netleştirmek üzere Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı dünyasından faydalanarak uçak biletinizi hemen alabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Singapur uçuşları

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’ndan (IST) Singapur Changi Havalimanı’na (SIN) direkt olarak uçuyor. Yılda 55 milyon yolcuya hizmet veren bu havalimanına yapılan uçuşlar 10 saat 45 dakika sürüyor.

Ülkede yapılan festivaller, dünyanın en popüler havalimanları arasında yer alan Changi Havalimanı’nın (SIN) yoğunluğunu arttırıyor. Tüm dünyanın her yıl merakla beklediği Çin Yeni Yılı kutlamaları, iki hafta süreyle devam ediyor ve şehrin her yerinde birbirinden eğlenceli etkinliklere sahne oluyor. Mart ayında yapılan Singapur Yemek Festivali, temmuz ayında düzenlenen Dragon Bot Festivali ve ekim ayında gerçekleştirilen Deepavali Işık Festivali ülkenin en popüler etkinlikleri olarak dünya ülkelerinden gelen ziyaretçilerin de yoğun katılımıyla yapılıyor. Özellikle Deepavali Işık Festivali süresince şehir rengarenk görüntüsüyle ziyaretçileri büyülüyor.

Siz de bu özel zamanlarda ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, çok geç kalmadan Singapur uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir; yoğunluktan etkilenmeden seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Gezilecek yerler

Singapur gezilecek yerler

Singapur küçük bir ülke olsa da gezilecek yerler konusunda seçenekleri hiç de az değil. Singapur Nehri kenarındaki Merlion Meydanı kentin popüler noktalarından biri olarak oldukça yoğun. Büyük iş merkezleri, gökdelenler ve otellerin yer aldığı meydanın hemen altındaki Merlion Heykeli, adeta şehrin simgesi durumunda.

Ülkenin en keyifli yerlerinden biri olan Sentosa Adası, eğlence için önemli bir durak. İçinde Universal Stüdyoları, Madame Tussauds Müzesi, iFly Singapur, Tiger Sky Tower, sörf havuzları ve maceralı parkurlar bulunan ada, sunduğu bu olanaklarla her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor. “Gece safarisi” adıyla yapılan tren yolculuğu da adanın öne çıkan etkinlikleri arasında yer alıyor.

Son derece verimli topraklarında türlü bitki yetişen ülke, çok sayıda botanik park ve bahçeye ev sahipliği yapıyor. Ülkenin en popüler çiçeği ise orkide. Özellikle Singapur Ulusal Orkide Bahçesi meraklılarına çok özel bir deneyim vadediyor. Şehrin en hakim tepesinde kurulu olan bahçe, üç hektara yakın bir alanda hizmet veriyor. 60 bin kadar orkide çeşidi görebileceğiniz bu bahçedeki çiçek renklerine göre tasnif edilmiş alanlarda keyifli vakit geçirerek orkide çeşitlerini yakından inceleyebilir; hatta sevdiklerinize hediye etmek için satın alabilirsiniz.

Rönesans etkilerinin görüldüğü binasıyla Singapur Ulusal Müzesi, ülkenin en büyük müze kompleksi. Singapur Sanat Galerisi’nin de içinde olduğu bu bölüm özellikle tarih ve kültür turlarını seven konukların favori bölgesi oluyor.

Fort Canning Parkı hem yeşil hem de eğlenceli bir park. Türlü gösteri ve organizasyona sahne olan parkın bulunduğu konum, eski devirlerde kralların kafa dinlemek ve yalnız kalmak için gittikleri tepe olarak da biliniyor. Deneysel niteliği olan Baharat Bahçesi ve Gotik Kapılar bölümleri parkın en ilgi çeken noktaları.

Şehir merkezinde yer alan ve her türlü alışveriş imkanının bulunduğu Orchard Caddesi, alışveriş yapmayı ve hareketli caddeleri seven turistler tarafından büyük beğeni alıyor. Ülkenin farklı dokulara sahip iki mahallesi olan Hint ve Çin Mahalleleri de Singapur’un değişik deneyimler sunan turistik noktaları arasında göze çapıyor.

Bu şehir devlet içinde ulaşım sorunu büyük ölçüde yaşanmıyor. Ancak belli başlı noktalara dilediğiniz saatlerde gidebilmek için en konforlu yöntem olan araç kiralama seçeneği çok sayıda turistin ulaşım için ilk tercihi oluyor.

Singapur popüler şehirler

Singapur kalkışlı popüler uçuşlar Singapur varışlı popüler uçuşlar