Skip to main content

Ukrayna uçak bileti


Kiev Ukraynaca
Ukrayna Grivnası 45 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), Paskalya (1, 2 Mayıs), İşçi Bayramı (3 Mayıs), Zafer Bayramı (9 Mayıs), Vlachs Ulusal Günü (23 Mayıs), Pentikost (19, 20 Haziran), Aziz Jean Günü (24 Haziran), Anayasa Günü (28 Haziran)

Hem Karadeniz hem de Azak Denizi’ne kıyısı olan Doğu Avrupa ülkesi Ukrayna, tarihi değerleri, keyifli plajları ve hareketli yaşantısı ile oldukça popüler bir ülke. Başkenti Kiev olan Ukrayna, harika mimari eserleri ve ülkeyi geçip Karadeniz’e dökülerek keyifli bir atmosfer yaratan Dinyeper Nehri ile son derece ilgi çekici.

Galeriler, müze ve tarihi eserlerle sanat ve kültür gezilerinden hoşlanan turistlerin de hedef ülkeleri arasında bulunan Ukrayna, Türkiye’ye yakın konumuyla hafta sonları ortam değiştirmek için birkaç günlüğüne bile gidilebilen bir destinasyon. Türk Hava Yolları avantajlarından faydalanarak siz de bir Ukrayna seyahati organize etmek isterseniz, uçak bileti sayfasını inceleyerek rezervasyonunuzu hemen tamamlayabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Ukrayna uçuşları

Türk Hava Yolları, Ukrayna’da altı farklı noktaya uçuyor: Harkiv, Herson, Kiev, Lviv, Odessa, Zaporijya.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareketle gerçekleştirilen uçuşlar bir buçuk ila iki saat arasında sürüyor. Ülkenin başkentine 29 kilometre mesafede yer alan ve en büyük havalimanı olan Kiev Borispol Uluslararası Havalimanı (KBP) yıllık 8,7 milyon yolcu kapasitesine ulaşıyor. Odessa Uluslararası Havalimanı (ODS) ise Kiev’in ardından bir milyon yolcu kapasitesiyle oldukça yoğun bir hava trafiğine sahne oluyor. Son yılların popüler tatil noktaları arasında parlayan Lviv’e hizmet veren Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı (LWO) şehrin 6 kilometre dışında yer alıyor ve yıllık 0,7 milyon yolcuya ulaşıyor.

Bu havalimanlarını takip eden Harkiv Uluslararası Havalimanı (HRK), Herson Havalimanı (KHE) ve Zaporijya Uluslararası Havalimanı (OZH) ülkenin dışarıya açılan diğer kapıları arasında yer alarak, yüksek sayıda uçuşa ev sahipliği yapıyor.

Avrupa’nın sosyal ve kültürel yaşantısı en hareketli ve zengin ülkelerinden biri olan Ukrayna’da pek çok şehirde gün boyu katılabileceğiniz son derece eğlenceli etkinlikler yapılıyor. Bunlar arasında başrolü müzik içeren festivaller alıyor. Kiev Yaz müzik Festivali, yazı karşılarcasına mayıs ayında başlayarak birkaç hafta sürüyor. Yine Kiev’de yapılan Ukrayna Dünya Müzik Festivali de haziran sonunda düzenlenen uluslararası etkinliklerden biri.

Ukrayna’nın en belirgin festivalleri arasında yer alan ve Lviv’de mayıs ayında yapılan Uluslararası Müzik Festivali ile mart ayında yapılan Lviv Moda Haftası çok dikkat çekiyor. Koktebel’de yapılan Koktebel Uluslararası Caz Festivali eylül ayında, Kiev’de düzenlenen Molodist Uluslararası Film Festivali ise ekim ayında gerçekleştiriliyor. Harkiv’deki Za Caz Festivali ile Mayor’s Cup Dans etkinliği de oldukça yoğun katılımla gerçekleştiriliyor.

Ukrayna’nın bu dinamik ve yoğun atmosferi, doğal güzellikleri ve keyifli tatil beldeleriyle birleşince ülke yıl boyu büyük bir ilgi görüyor. Bu etkinliklerden herhangi birine katılmak veya Ukrayna’yı daha yakından tanıyabileceğiniz bir tatil planlamak için Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını inceleyerek birkaç basit adımdan hemen sonra uçak biletinizi alabilirsiniz.

Gezilecek yerler

Ukrayna gezilecek yerler

Ukrayna, birbirinden keyifli ve yemyeşil şehirleri, konuklarına sunduğu yüksek sayıda etkinlik alternatifleri ve desteklenen turistik alt yapısıyla tatil için turistleri çeken bir ortam yaratıyor. Doğu Avrupa’nın popüler tatil destinasyonlarından biri olan Ukrayna hem yaz hem kış turizmi hem de kültür gezileri konusunda seçenekler sunarak turistlerin ülkeyi yıl boyunca tercih etmelerini sağlıyor.

Başkent Kiev, genellikle Ukrayna’da ilk ziyaret edilen şehir olsa da ülkenin ikinci büyük şehri olan Harkiv, özellikle kış aylarında karlar altında kalan atmosferiyle çocuklu ailelerin ve romantik çiftlerin öncelikli tercihi oluyor. Yaz aylarında öne çıkan Odessa ülkenin en önemli liman kenti ve çok sayıda tesisiyle keyifli bir turistik destinasyon. Yılın her mevsiminde büyük ilgi gören Lviv, eğlenceli atmosferiyle gençlerin popüler tatil şehirleri arasında yer alıyor.

Başkent Kiev, ülkenin en bilinen meydanı olan Özgürlük Meydanı’na, şehrin sembollerinden olan ve resmi davetlerin yapıldığı Mariyinsky Sarayı’na, 11. yüzyıldan günümüze kadar gelen Aziz Sofya Katedrali’ne ve Kiev Altın Kapıları’na ev sahipliği yapıyor. II. Dünya Savaşı sonrası yeniden yapılanan Harkiv, tarihi binaları, büyük cadde ve meydanlarıyla konuklarını büyüleyen atmosferi sayesinde ülkenin popüler şehirleri arasında öne çıkıyor. Tarihi mirasın parçaları olan Pokrovsky Manastırı ve Uspensky Katedrali, özellikle kültür gezilerini seven konukların beğenisini topluyor. Harkiv Sanat Müzesi, Harkiv Tarih Müzesi ve Kozmos Müzesi; ülkenin önemli müzeleri arasında yer alıyor. Açık alan etkinlikleri ve doğa gezileri seven turistler içinse Shevchenko Parkı ve Harkiv Hayvanat Bahçesi keyifli mevkiler arasında.

Odessa’da bulunan Vorontsov Sarayı ve Deniz Feneri, dev görüntüsüyle insanın nefesini kesen Potemkin Merdivenleri, Transfigürasyon Katedrali ve Odessa Opera ve Bale Binası görülmesi gereken simgeler arasında bulunuyor. Ayrıca Nümismatik Müzesi, İlginç Bilim Müzesi, Odessa Batı ve Doğu Sanatları Müzesi ile Arkeoloji Müzesi de şehrin gezilecek yerleri listesinde bulunan kültürel nitelikteki noktalardan birkaçı.

Ukrayna’nın keyifli şehirlerinden biri olan Lviv’in en ünlü meydanı olan Rynok Meydanı; eşsiz mimari nitelikleriyle öne çıkan tarihi binalarla çevrilmiş, aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış bir nokta. Her türlü canlı performansa ev sahipliği yapan Opera Binası’nda bir konser izlemek, müze niteliği taşıyan Lychakiv Mezarlığı’nı ziyaret edip Potocki Sarayı’nı gezmek bu şehirde yapabileceğiniz etkinliklerin başında geliyor. Meydanlar ve hareketli sokaklarda yer alan keyifli kafe ve restoranlarda vakit geçirerek kentin masalsı atmosferinde unutulmaz bir tatil yapmak için Lviv uçak bileti sayfasını inceleyerek hemen şimdi biletinizi satın alabilirsiniz.

Ukrayna’nın bu güzel şehirlerini daha yakından tanıyabilmek için kara ve demir yolu araçlarını kullanarak ulaşım sağlayabileceğiniz güzel bir program yapabilirsiniz. Konforlu bir seyahat için araç kiralama alternatiflerinizi gözden geçirebilir, ihtiyaçlarınıza uygun bir otomobil kiralayarak ülke içinde seyahat etmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Ukrayna popüler şehirler

Ukrayna kalkışlı popüler uçuşlar
Ukrayna varışlı popüler uçuşlar
Kiev-İstanbul uçak bileti Kiev-Miami uçak bileti İstanbul-Kiev uçak bileti