Skip to main content

Bir bakışta Uşak


Tarihiyle önemli bir turizm merkezi olan Uşak aynı zamanda Türkiye’de elektriği ilk kullanan kent olarak biliniyor. Cumhuriyetten sonra sanayisi hızla gelişen Uşak; kültür durakları, geniş caddeleri ve doğasıyla keşfedilmeyi bekliyor.

Uşak size ne vadediyor:


Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Kütahya (138 km)
Manisa (171 km)
Afyonkarahisar (112 km)
Denizli (158 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
€1.52

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€12.65

Uşak Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 7 km uzaklıkta bulunan Uşak şehir merkezine, seferleri uçağın iniş ve kalkış saatine göre belirlenen yolcu servisleriyle ulaşabilirsiniz. Yolcu servisleriyle şehir merkezine olan yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer. Ayrıca bu servislerle havalimanından Uşak'a 112 km uzaklıkta bulunan Afyon'a ortalama 1 saat 20 dakika içerisinde, 138 km uzaklıkta bulunan Kütahya'ya ise ortalama 1 saat 40 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 7 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından Uşak şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 30 Türk lirasıdır. Taksiyle Kütahya ve Afyon şehir merkezlerine ulaşım için ise ortalama 150 Türk lirası ödersiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 30 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç