Skip to main content

Bir bakışta Uşak


Tarihiyle önemli bir turizm merkezi olan Uşak aynı zamanda Türkiye’de elektriği ilk kullanan kent olarak biliniyor. Cumhuriyetten sonra sanayisi hızla gelişen Uşak; kültür durakları, geniş caddeleri ve doğasıyla keşfedilmeyi bekliyor.

Uşak size ne vadediyor:


Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Kütahya (138 km)
Manisa (171 km)
Afyonkarahisar (112 km)
Denizli (158 km)
PARA BİRİMİ
Türk lirası

ÜLKE KODU
+90

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Uşak Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 7 km uzaklıkta bulunan Uşak şehir merkezine, seferleri uçağın iniş ve kalkış saatine göre belirlenen yolcu servisleriyle ulaşabilirsiniz. Yolcu servisleriyle şehir merkezine olan yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürer. Ayrıca bu servislerle havalimanından Uşak'a 112 km uzaklıkta bulunan Afyon'a ortalama 1 saat 20 dakika içerisinde, 138 km uzaklıkta bulunan Kütahya'ya ise ortalama 1 saat 40 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: 20 dakika

Havalimanından uzaklık: 7 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından Uşak şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 30 Türk lirasıdır. Taksiyle Kütahya ve Afyon şehir merkezlerine ulaşım için ise ortalama 150 Türk lirası ödersiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 30 Türk lirası

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör