Skip to main content

Bir bakışta Voronej


17. yüzyıldan itibaren birçok tarım ve sanayi yatırımının yapıldığı Voronej, güneybatı Rusya’nın en önemli şehirlerinden biri. Tarihte Rusya için son derece önemli olan Güneydoğu Demiryolu İdari Binası’nın bulunduğu Voronej, Başkent Moskova’nın Ukrayna ve Kafkasya’ya açılan kapısı konumunda. İkinci Dünya Savaşı’na tanıklık eden şehirde o dönemin ve SSCB kültürünün izleri hâlâ görülebiliyor. Rusya’nın en itibarlı eğitim kurumlarından biri olan, 19. yüzyılda kurulmuş Voronej Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan şehir, öğrencilerin getirdiği hareketliliğiyle de biliniyor.

Voronej size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Lipetsk (124 km)
Kursk (228 km)
Tula (345 km)
PARA BİRİMİ
Rus rublesi (RUB)

ÜLKE KODU
+7

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +3

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-8.9 °C
Şubat
-8.3 °C
Mart
-2.2 °C
Nisan
7.8 °C
Mayis
15 °C
Haziran
18.3 °C
Temmuz
19.4 °C
Ağustos
18.3 °C
Eylül
12.8 °C
Ekim
6.1 °C
Kasım
1 °C
Aralık
-5 °C

Voronej Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Voronej Çertovitskoye Uluslararası Havalimanı (VOZ) ile şehir merkezi arasında otobüs seferleri yapılıyor. Yarım saatte bir kalkan otobüsler yaklaşık bir saat içerisinde şehir merkezine ulaşıyor.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: N/A

TAKSİ:

Voronej Çertovitskoye Uluslararası Havalimanı (VOZ) şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Gelen yolcu bölümünün dışarısında bulunan taksilere yaklaşık 7 avro ödeyerek, yarım saatte şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: 7 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör