Skip to main content

Bir bakışta Xi An


İpek Yolu’nun başlangıç noktası Xi An, ülkenin en canlı bölgelerinden biri olarak yaklaşık 12 milyon insana ev sahipliği yapıyor. Burası Çin kültürünü deneyimlemek için mükemmel; eski Çin gelenekleri şehrin belirli bölgelerinde yaşatılmaya devam ediyor. Eski bölgelerde, Çin pintografını kullanan kaligraflara ipek üzerine metin yazdırabiliyorsunuz. Çin yemek kültürünü keşfetmek için lokal restoranlarda bir lezzet molası vermeniz yeterli.

Xi An size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Xianyang (22 km)
Tongchuang (91 km)
Baoji (144 km)
PARA BİRİMİ
Yuan (CNY)

ÜLKE KODU
+86

ELEKTRİK ENERJİSİ
G, D

ZAMAN DİLİMİ
GMT +8

ORT. KAHVE FİYATI
€3.46

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€3.18

Ocak
-2 °C
Şubat
4 °C
Mart
13 °C
Nisan
16 °C
Mayis
20,5 °C
Haziran
25,5 °C
Temmuz
28 °C
Ağustos
28,5 °C
Eylül
20,5 °C
Ekim
20 °C
Kasım
12,5 °C
Aralık
5 °C

Xian havalimanı transferi

TOPLU TAŞIMA:

Xi’an Xianyang Uluslararası Havalimanı (XIY) ile şehir merkezi arasında 41 km mesafe bulunuyor. Havalimanından şehir merkezi ve diğer bölgelere shuttle’lar aracılığı ile ulaşılabiliyor. T2 terminalinin birinci katında shuttle biletleri satılıyor.

Havalimanından ortalama süre: N/A

Havalimanından uzaklık: 41 km

TAKSİ:

Havalimanından Xi’an şehir merkezi ulaşım için terminal dışında bekleyen taksiler tercih edilebilir. Taksiler 7/24 çalışıyor, saat 23:00’den sonra taksiler için gece tarifesi başlıyor.

Ortalama taksi fiyatı: N/A

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç