Перейти до основного вмісту

ЗАГУБЛЕНИЙ, ПОШКОДЖЕНИЙ І ЗАТРИМАНИЙ БАГАЖ

Співробітники авіакомпанії Turkish Airlines дбають про те, щоб ваш багаж був доставлений до місця призначення надійно, повністю та без будь-яких пошкоджень. Однак, як і в будь-якій галузі, деякі небажані порушення (погодні умови, технічні проблеми, людські помилки тощо) можуть виникнути і в авіації. Зважаючи на це, якщо:

 • ви не отримали багаж після рейсу; 
 • отримали пошкоджений багаж; 
 • отримали багаж із запізненням;
 • отримали багаж, в якому відсутні деякі речі; 

або якщо ви забули свої речі в літаку після перельоту, нижче ви можете ознайомитися з детальною інструкцією щодо необхідних дій у такій ситуації та дізнатися про процеси, пов'язані з порушеннями доставки багажу. 

Ми хотіли б поділитися певними порадами, які ви можете застосувати до початку подорожі, щоб запобігти порушенням доставки багажу або уникнути їх із мінімальними втратами.

 • Не залишайте в зареєстрованому багажу цінні (гроші, прикраси, кредитні картки тощо), критично важливі (ліки, ключі, ділові папери тощо), унікальні (рукописні роботи, сімейні сувеніри, художні твори та подібне) або крихкі (електронні пристрої, окуляри, скляний посуд, музичні інструменти тощо) предмети й речі. 
 • Уникайте поїздок із багажем, який був пошкоджений під час попередніх подорожей. Якщо пошкоджена ділянка збільшиться, багаж може стати непридатним для використання або ваші речі всередині можуть зазнати ушкоджень. 
 • Використовуйте багажний замок, затверджений Адміністрацією транспортної безпеки (TSA). Якщо ваш багаж буде відкрито з міркувань безпеки, його не буде пошкоджено.
 • Покладіть у багаж записку зі своїм ім'ям, номером телефону й адресою електронної пошти — це допоможе доставити багаж, якщо багажну бирку буде втрачено. 
 • Якщо на верхніх багажних полицях у салоні літака не залишилося місця, вашу ручну поклажу можуть перемістити до багажного відсіку. Тому рекомендуємо покласти важливі або крихкі речі (гроші, паспорт, ліки, комп'ютер тощо) таким чином, щоб їх можна було легко дістати з ручної поклажі. Якщо ви не плануєте викладати такі речі зі своєї ручної поклажі, повідомте про це бортпровідника. 

Щоб подати заяву та виконати подальші дії у зв'язку з попередньою заявою через порушення доставки вашого багажу, відвідайте вебсторінку сповіщення про порушення доставки багажу та його відстеження. Поки вашу заяву не буде закрито, зберігайте свою багажну бирку та посадковий талон. 

Вся інформація та документи, які ви надаватимете з самого початку стосовно порушення доставки багажу, обробляються в межах Закону про захист персональних даних, деталі якого ви можете дізнатися, натиснувши тут. 

У розділі нижче можна ознайомитися з детальною інформацією щодо порушення доставки багажу.

Загублений багаж

Якщо ваш багаж не був доставлений до місця призначення після перельоту, ви можете звернутися до відділу загубленого та знайденого багажу авіакомпанії Turkish Airlines у відповідному аеропорту або відділу загубленого та знайденого багажу компанії наземного обслуговування, яка надає відповідні послуги. Після подання заяви вам буде надано довідковий номер (PIR/номер звіту про порушення доставки багажу, наприклад, ISTTK12345) щодо загубленого багажу.

Ви зобов'язані зберігати багажну бирку та посадковий талон для подальших процедур, поки не отримаєте багаж. 

У випадку багажу без багажної бирки, а також багажу, який розпізнається в нашій системі як такий, що не має багажної бирки, проводяться необхідні пошуки для ідентифікації багажу; однак ми не проводимо оцінку будь-яких матеріальних втрат, які можуть виникнути.

Передаючи свій багаж співробітникам аеропорту під час реєстрації, переконайтеся, що ви отримали копію багажної бирки.

Подання заяви стосовно загубленого багажу:

Якщо ви не змогли отримати свій багаж після рейсу, ви повинні обов'язково звернутися до відділу загубленого та знайденого багажу авіакомпанії Turkish Airlines у відповідному аеропорту або відділу загубленого та знайденого багажу компанії наземного обслуговування, яка надає відповідні послуги. Потрібно оформити звіт, щоб ваш багаж можна було шукати належним чином із дотриманням відповідного процесу — тоді, якщо багаж не буде знайдено, ваш збиток буде відшкодовано.

 • Відділ загубленого та знайденого багажу авіакомпанії Turkish Airlines в аеропортах або відділ загубленого та знайденого багажу компанії наземного обслуговування, яка надає відповідні послуги: Це місце, в якому ви повинні подати документи та отримати звіт одразу після того, як ви не змогли забрати свій багаж після рейсу.
 • Онлайнова заява про порушення доставки багажу — повідомлення та відстеження: Онлайнову заяву можна подавати в тих випадках, коли ви залишили аеропорт без оформлення звіту або вже маєте оформлений звіт, згідно з яким ви повинні подати заяву для відстеження свого багажу.

Якщо наші пасажири залишають аеропорт без отримання багажу, вони несуть відповідальність за всі пов'язані з цим грошові збитки. Якщо ви не змогли знайти свій багаж на конвеєрах доставки багажу, обов'язково зверніться до відділів нашої компанії в аеропорту. 

Якщо свій останній рейс ви виконували не літаком авіакомпанії Turkish Airlines, зверніться до авіакомпанії, з якою ви здійснили останній рейс. Однак, якщо ви подорожували з компанією, яка входить до групи Star Alliance, ви можете подати заяву до відділення будь-якої компанії, яка є членом цієї групи.

Розширений процес відстеження багажу:

Наше відділення простежить ваш багаж за маршрутом, яким ви подорожували протягом перших 5 (п'яти) днів. Такий пошук буде здійснюватися через міжнародні системи відстеження багажу, які також використовуються сотнями авіакомпаній. Більшість загубленого багажу вдається ідентифікувати протягом 24 годин, після чого його доставляють нашим пасажирам у найкоротші терміни.

Через технічні причини зрідка можуть виникнути небажані затримки в термінах доставки. Якщо загублений багаж не вдається ідентифікувати протягом 5 днів, необхідно надати детальний перелік речей, які знаходяться у вашому загубленому багажі, із зазначенням їхньої ціни для подальшого детального відстеження багажу.

Якщо ви не отримали запит, перейдіть на сторінку сповіщення про порушення доставки багажу та його відстеження, щоб створити нове сповіщення. Ви також можете додати документ або написати повідомлення до нового сповіщення, яке ви створили пізніше. У повідомленні надайте важливі відомості про зовнішній вигляд (колір, марку, розмір тощо) та вміст багажу, які допоможуть швидше ідентифікувати та доставити багаж. Відповідно до інформації та документів, які ви передаєте, наші спеціалізовані підрозділи будуть ретельно й інтенсивно відстежувати ваш багаж протягом 21 дня.

Доставка багажу із затримкою: Відшкодування збитку, що виник, до моменту доставки багажу

Якщо ваш багаж не був вам доставлений, ви можете звернутися до відділу загубленого та знайденого багажу авіакомпанії Turkish Airlines в аеропортах або відділу загубленого та знайденого багажу компанії наземного облуговування, яка надає відповідні послуги, отримати згенерований на ваше ім'я реєстраційний номер (наприклад, ISTTK12345) і подати заяву на сторінці сповіщення про порушення доставки багажу та його відстеження разом із документами, які стосуються обов'язкових витрат (рахунки-фактури, квитанція про оплату з кредитної картки тощо), яких ви зазнали протягом усього процесу доставки.

Що стосується понесених вами обов'язкових витрат, ви маєте зберігати офіційні документи, такі як рахунки-фактури, квитанції про оплату по кредитних картках тощо або документи, що підтверджують витрати, щоб подати їх разом із заявою. Ваші обов'язкові витрати за відсутності рахунків-фактур розглядаються на основі вашої декларації.

Ви маєте подати цю заяву в письмовій формі не пізніше 21 дня з дати отримання багажу. Заяви, подані після зазначеного періоду, відповідно до міжнародних протоколів розглядатися не будуть.

Щодо багажу, який був загублений протягом деякого часу, а потім доставлений у пошкодженому або неповному складі, ви можете звернутися до нас письмово, зазначивши номер звіту, згенерованого відповідним відділенням для загубленого багажу, протягом 7 днів після отримання багажу.

Пошкоджений/відсутній предмет у багажі з биркою

Якщо ви виявите, що ваш багаж із биркою було пошкоджено, ви повинні спочатку звернутися до відділу загубленого та знайденого багажу авіакомпанії Turkish Airlines в аеропортах або відділу загубленого та знайденого багажу компанії наземного обслуговування, яка надає відповідні послуги, перш ніж покинути аеропорт, а також отримати звіт відповідно до наданих вами документів. Щоб отримати компенсацію через пошкодження або втрату речей, ви можете подати заяву через нашу сторінку сповіщення про порушення доставки багажу та його відстеження, додавши необхідні документи та звіт.

Якщо пошкодження багажу або відсутність деяких речей у ньому буде виявлено вже після від'їзду з аеропорту, необхідно подати письмову заяву з необхідними документами щодо пошкодження або зникнення речей через сторінку сповіщення про порушення доставки багажу та його відстеження протягом 7 днів. Заяви, подані після зазначеного періоду, відповідно до міжнародних протоколів розглядатися не будуть.

Щоб ми могли розглянути ваш запит щодо пошкодження та швидко оцінити завдану шкоду, ви обов'язково повинні надіслати фотографії вашого пошкодженого багажу або речей та багажної бирки. 

Наш відповідний підрозділ ретельно оцінить кожен ваш запит і швидко надасть необхідну інформацію. Просимо подати заяву ще до того, як ви вийдете з аеропорту, і не забудьте оформити звіт.

Якщо свій останній рейс ви виконували не літаком авіакомпанії Turkish Airlines, зверніться до авіакомпанії, з якою ви здійснили останній рейс. Однак, якщо ви подорожували з компанією, яка входить до групи Star Alliance, ви можете подати заяву до відділення будь-якої компанії, яка є членом цієї групи.

Наше підприємство не несе відповідальності за:

 • пошкодження вашого багажу, яке сталося перед рейсом; 
 • збої у роботі Компанії, які виникають внаслідок якості чи особливостей виготовлення вашого багажу, 
 • зношування, подряпини, знебарвлення та косметичні вади, які виникли у зв'язку з використанням; 
 • ушкодження зовнішніх деталей багажу, які сталися внаслідок використання (як-от блискавки та ремені блискавок, ремені або іменні бирки). 

Шановні пасажири, нагадуємо, що ви відповідальні за належний захист і упаковку речей у вашому багажі. Просимо вас уважно поставитися до вашої власності й не перевозити в багажі нічого, що не було б належним чином захищене, зокрема це стосується крихких предметів, речей, чутливих до умов навколишнього середовища, або таких, що легко псуються. Авіакомпанія Turkish Airlines не несе відповідальності за такі порушення або дефекти. 

Наприклад:

 • музичний інструмент у суконному чохлі; 
 • предмети всередині нейлонової сумки з клейкою стрічкою; 
 • скляні/порцелянові прикраси, розміщені всередині багажу; 
 • електронні пристрої, розміщені всередині багажу без захисту;
 • рідкі речовини в склі/пластику/жерстяній тарі, розміщені всередині багажу;
 • телевізор або монітор, які не були упаковані таким чином, щоб запобігти пошкодженню;
 • ящики, мішки, нейлонові сумки й тубуси, що не кваліфікуються як багаж.

Якщо ваш багаж помилково був отриманий іншим пасажиром і в цей час такий багаж було пошкоджено, або якщо після прибуття багажу на конвеєр виникла якась інша проблема матеріального характеру, авіакомпанія Turkish Airlines не несе за це жодної відповідальності, якщо таке ушкодження не було спричинене авіакомпанією Turkish Airlines. 

Якщо у вас виникли будь-які запитання щодо багажу, ви можете звернутися до розділу «Поширені запитання», натиснувши тут

Для отримання будь-якої інформації про зареєстрований багаж, вимірювання багажу, ручну поклажу, обмеження багажу тощо, ви можете відвідати відповідну частину сайту, натиснувши тут.

Забуті речі

Речі, які ви забули в наших літаках або залах очікування, ми беремо на облік. У таких випадках відповідальність за можливі збитки матеріального характеру несуть пасажири. Щоб отримати інформацію про свої речі, ви можете заповнити цю форму за допомогою нашої сторінки сповіщення про порушення доставки багажу та його відстеження, а також зв'язатися з нами. Щоб спростити ідентифікацію забутих речей, надішліть, якщо можливо, фотографію речі. Щоб упевнитися, що ви є власником забутих електронних пристроїв, ми можемо попросити вас надати номери IMEI або іншу детальну інформацію. 

Якщо ваші речі, забуті в літаку, будуть ідентифіковані, ви можете отримати їх у відділені компанії в аеропорту, або ваші речі можуть бути відправлені до вас із кур'єром за умови, що ви берете на себе юридичну та матеріальну відповідальність за таку доставку. 

Якщо ви забули речі десь у аеропорту, ви можете відвідати вебсайт відповідного аеропорту та отримати інформацію про необхідні дії у такій ситуації. 

Щоб подати скаргу стосовно загубленого або пошкодженого багажу, потрібно мати багажну бирку, заповнену на ваше ім'я. Не забудьте повністю заповнити багажну бирку, надану вам під час реєстрації, та прикріпити її до свого багажу.
Пасажири, які подають заяву про невідповідність багажу, який прибуває з Боснії та Герцеговини, не зобов'язані надавати копію паспорта або посвідчення особи через національні обмеження.