Skip to main content

GÖTEBORG BEYRUT UÇAK BİLETİ

Kuzey Denizi’ne komşu bir liman şehri olan Göteborg, doğanın son derece cömert davrandığı bir destinasyon. İçinden geçen denizle muhteşem bir profile bürünen bu İskandinav kenti, sanat ve müzik tutkusuyla da öne çıkıyor. Güzel manzarasıyla birlikte sıcak ve sempatik atmosferinin insanı adeta sarıp sarmaladığı Göteborg, misafirleri için unutulmaz bir tatil vadediyor.

İsveç’in önemli liman şehri Göteborg’dan Lübnan’ın başkenti Beyrut’a yapılan Türk Hava Yolları uçuşları yolcuların büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Siz de Türk Hava Yolları’nın yolcularına sağladığı avantajlardan yararlanmak için hemen şimdi iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyebilirsiniz.


Göteborg’dan Beyrut’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama 12 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarma ile gerçekleştirilen uçuşların sayısında yıl içinde önemli bir değişiklik görülmüyor. Yolculuk süresi ise İstanbul’da yapılan aktarmaya göre 8 ila 28 saat arasında değişiyor. Türk Hava Yolları’nın Göteborg-Beyrut uçuşlarında aktarma esnasında geçen süre keyifli bir etkinlikle hareketleniyor. Bekleme süresinin 6 ila 24 saat arasında olması halinde, yolculara İstanbul’u daha yakından görme imkanı yaratan Touristanbul hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Göteborg


Turkish Airlines Gothenburg Flights

Kuzey Denizi kıyısında, Kattegat Körfezi’nde, Göta Alv Nehri ile Göta Kanalı’nın denize döküldüğü noktada konumlanan Göteborg, İsveç’in en popüler destinasyonlarından biri. Son derece yüksek teknolojiye sahip bir alt yapısı olan şehirde kültürel organizasyonlar ve sanat etkinlikleri her zaman ön planda tutuluyor. Genç nüfusun en çok rağbet ettiği noktalardan biri olan ve İskandinavya’nın en büyük tema ve eğlence parkı olan Lisaberg, güzel havalarda dolup taşıyor. Göteborg Botanik Bahçesi ve Röhss Müzesi ile 15. yüzyıldan günümüze kadar korunmayı başarmış koleksiyonlarıyla öne çıkan Göteborg Sanat Müzesi turistler tarafından ilgiyle ziyaret ediliyor.

Göteborg’da iki adet havalimanı bulunuyor: Landvetter Havalimanı (GOT) ve Göteborg Şehir Havalimanı (GSE). Türk Hava Yolları’nın Göteborg kalkışlı uçuşları, Landvetter Havalimanı (GOT) üzerinden yapılıyor.

Landvetter Havalimanı’na (GOT) ulaşım

Şehir merkezinden yaklaşık 25 km uzakta konumlanmış olan Göteborg Landvetter Havalimanı’na (GOT) gitmek için şehir merkezi-havalimanı arasında çalışan otobüsleri kullanabilirsiniz. Merkez istasyondan binebileceğiniz otobüsler ile 25 dakika gibi bir süre zarfında havalimanına ulaşmak mümkün.

Otobüs saatlerini beklemek istemeyen yolcular, kentin her yerinden 7/24 binebilecekleri taksilerle de Landvetter Havalimanı’na (GOT) gidebilir.

Destinasyon: Beyrut


Turkish Airlines Beirut Flights

Akdeniz’e komşu kentlerden biri olan ve Orta Doğu’nun popüler destinasyonları arasında yer alan Beyrut, geçmişin tahribatlarını hızla ortadan kaldırıp ayağa kalkmaya çalışan, bunu da ciddi oranda başarabilmiş bir şehir.

Kozmopolit nüfusu ile göze çarpan şehirde Corniche adı verilmiş sahil bölgesi turistlerin ilgisini çekiyor. 15 kilometrelik bu sahilde kentin modern yapılarını da görme imkanınız bulunuyor. Ayrıca şehrin simgesi haline gelmiş Güvercin Kayalıkları’nı görmek için de Corniche’e mutlaka girmelisiniz. Kentin içinde yer alan Roma kalıntıları, tarihi ve turistik gezileri seven turistlerin uğrak noktalarından biri. Al-Omar Camii ve Aziz George adını taşıyan Yunan Ortodoks Katedrali şehrin ikonik dini eserleri arasında. Beyrut’un biraz dışında yer alan ve teleferiklerle ulaşım imkanı bulunan Jeita Grotto isimli mağara içindeki teknelerle gezilebilen göletiyle birlikte, doğal güzellikleri keşfetmeyi seven turistler tarafından mutlaka görülmesi gereken mevkilerin başında geliyor.

Beyrut’un yoğun hava trafiğini idare eden tek havalimanı Refik Hariri Uluslararası Havalimanı (BEY). Türk Hava Yolları’ndan Beyrut uçak bileti satın alan yolcular da şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan bu havalimanına iniş yapıyor.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezine çok yakın olan Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine gitmek için alternatifler çok fazla değil. Bu rotada resmi bir toplu taşıma hizmeti bulunmadığı için yolcular taksi, kiralık otomobil veya özel transfer imkanlarından birine yöneliyor.

Terminal binasının çıkışından binebileceğiniz taksilerle şehir merkezine gidebilir veya havalimanı dışından yolcu alan özel minibüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak bu minibüslerin takip ettiği bir durak sistemi bulunmuyor. Dolayısıyla ineceğiniz yeri şoföre sizin bildirmeniz gerekiyor.

Beyrut yolculuğunuz öncesi transfer firmaları veya otomobil kiralama şirketleriyle de iletişime geçip kendi koşullarınıza en uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.