Skip to main content

Bir bakışta Londra


Londra tam anlamıyla keşif ruhuna seslenen bir kent. Kentin caddeleri, sokakları, meydanları adım adım dolaşılmayı hak ediyor. Çeşitli dönemlerden kalma yapılar, meydanları süsleyen heykeller, çeşmeler hep kenti güzelleştirmek amacıyla yapılmış. Londra gezilerinizde Thames Nehri’nde tekne turlarına katılarak kenti başka bir açıdan seyredebilir, London Eye ile kenti yukardan görebilir ya da kentin saraylarında, müzelerinde, parklarında keyifli saatler geçirebilirsiniz. Yorgunluk atma zamanı geldiğinde de yüzyıllardır geleneksel olarak yaşatılan çay kültürüne ortak olabilirsiniz.

İngiltere'nin öne çıkan gezilecek görülecek noktaları için İngiltere Uçak Bileti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Londra size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Mutfak kültürü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Cambridge (96 km)
Oxford (96 km)
Dover (122 km)
PARA BİRİMİ
İngiliz sterlini (GBP)

ÜLKE KODU
+44

ELEKTRİK ENERJİSİ
G

ZAMAN DİLİMİ
GMT 0

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
5 °C
Şubat
5 °C
Mart
6.7 °C
Nisan
8.9 °C
Mayis
12.2 °C
Haziran
15 °C
Temmuz
17.2 °C
Ağustos
17.2 °C
Eylül
14.4 °C
Ekim
11.1 °C
Kasım
7.2 °C
Aralık
5.6 °C

Londra Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

A. Heatrow Havalimanı
Heathrow Havalimanı şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunuyor ve havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşılabiliyor. Piccadily Line metro hattı ile Heathrow’dan Londra şehir merkezine ulaşım yaklaşık 1 saat sürüyor ve bu yolculuğun ücreti yaklaşık 3-4 pound. Havalimanından Reading, Feltham, Watford Junction ve Woking istasyonlarına da giden otobüsler de bulunuyor.

B. Gatwick Havalimanı

Gatwick Havalimanı’ndan (LGW) 45 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine tren ve otobüslerle ulaşabilirsiniz. 15 dakikada bir kalkan Gatwick Express trenleriyle şehir merkezine ulaşımın bedeli 20 pound. Trenler 04.35-01.35 saatleri arasında sefer yapıyor ve yolculuk 30 dakika sürüyor. Ayrıca Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine easyBus ve National Express otobüsleriyle de ulaşabilirsiniz. 04.00-01.00 saatleri arasında 15 dakikada bir kalkan easyBus otobüsleriyle, 2 pound ödeyerek yaklaşık 1 saatte şehir merkezine gidebilirsiniz. National Express otobüslerinin ücreti ise 7 pound ve yolculuk yaklaşık 1 saat 35 dakika sürüyor.

Havalimanından ortalama süre: A: 16 dakika | B: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: A: 25 km | B: 45 km

TAKSİ:

A. Heatrow Havalimanı
Heathrow Havalimanı’ndan Londra'nın ikonu siyah taksilerle şehir merkezine ulaşmak mümkün. Hatta havalimanına varmadan önce, taksinizi internet üzerinden de kiralayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ortalama 40 pound ödeyerek ulaşabilirsiniz.

B. Gatwick Havalimanı

Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine taksiyle 60-100 pound arasında ücret ödeyerek, yaklaşık 1 saatte ulaşabilirsiniz.

Ortalama taksi fiyatı: A: 40 pound | B: 60-100 pound

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör