Skip to main content

İSTANBUL BAKÜ UÇAK BİLETİ

Masallara mekan olacak güzellikte bir şehir olan İstanbul, dünyanın en popüler destinasyonları arasında her zaman üst sıralarda yer alıyor. Görkemli sarayları, İstanbul Boğazı’nın tarihi yalıları, binlerce yıllık bir kültürün izlerine eşlik edilen tarihi yarımadasıyla konuklarına kültürel ve görsel bir şölen sunan şehir, yılın her dönemi ilgi gören önemli bir metropol.

Türkiye’nin sevilen şehri İstanbul’dan Azerbaycan’ın Hazar Denizi kıyısında kurulmuş başkenti Bakü’ye her yıl çok sayıda seyahat yapılıyor. Uçak bileti alırken Türk Hava Yolları’nı tercih eden yolcular, konforlu ve güvenli bir uçuş deneyimliyorlar.


İstanbul’dan Bakü’ye Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlar İstanbul Havalimanı’ndan (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) hareketle başlayarak Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’nda (GYD) sona eriyor ve yolculuklar yaklaşık üç saat sürüyor. Yıl içinde sefer sayılarında önemli bir değişiklik görülmüyor. Uçuş alternatifini artırmak isteyen yolcular, İstanbul-Bakü hattındaki yolcuklarını, Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden aktarmalı olarak da gerçekleştirebilir. Bu uçuşlardaki toplam yolculuk süresi Ankara’daki bekleme süresine göre değişiklik gösteriyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş ve hareketli kenti olarak yılın her dönemi kalabalık bir nüfusa ev sahipliği yapıyor. Ülkenin Avrupa’ya uzanan kapısı olan şehir aynı zamanda Karadeniz ve Marmara’ya da hakim konumuyla öne çıkıyor. Yeşil ve etkileyici doğası, kendine özgü tarzı ve sıra dışı temposuyla yaşamanın da keyifli olduğu bu güzel kentin pek çok turistik noktası bulunuyor. 400 yıl boyunca saltanat ailesine mekan olan Topkapı Sarayı, 1460’lardan beri alışverişin en gözde adresi olan Kapalı Çarşı, 30 dönüm araziye yayılmış olan Rumeli Hisarı özellikle tarih, kültür ve mimariye ilgi duyan konukların en çok ziyaret ettikleri noktalar arasında üst sıralarda yer alıyor.

Turistik ilginin önemli bir merkezi olan İstanbul’da iki adet havalimanı bulunuyor: Istanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kalkış noktası olarak kullanabiliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

Dünyanın yeni havacılık merkezi İstanbul Havalimanı (IST) İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için yolcular, birçok seçenek arasından dilediğini seçebiliyor.

Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksiler 30 dakikalık bir yolculukla yaklaşık 100-110 TL ücret karşılığında hizmet veriyor. Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan 60’tan fazla noktaya giden Havaist servisleri de alternatifler arasında öne çıkıyor. Ayrıca ekonomik bir alternatif sunan İETT araçları da havalimanına giden yolculara hizmet sunuyor. Ulaşımla ilgili detaylı bilgiler ulaşım bilgileri sayfamızda sizi bekliyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

İstanbul’da bulunan diğer havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) Anadolu yakasında yer alıyor. Buraya ulaşmak için toplu taşıma kullanacak olan yolcular birkaç seçeneği değerlendirebilir.

Taksim’den kalkan SG-2 ve 4. Levent’ten kalkan E-3 hattında sefer yapan belediye otobüsleri ile Avrupa yakasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilirsiniz. Anadolu yakasından ise Kadıköy’den kalkan E-11 ve SG-1 hatlarını kullanarak havalimanına gidebilirsiniz. Ana duraktan ya da Çamlık ve Yenisahra duraklarından yola çıkacak yolcular, ekspres servis veren SG-1 ile daha hızlı bir şekilde havalimanına ulaşabilir.

Metro ağını kullanacak yolcuların Kartal’da metrodan ayrılarak KM22 numaralı otobüslerle devam etmeleri gerekiyor. Havalimanı servisleri ise Taksim, Kadıköy, Yenisahra’dan hareketle yolcu taşıyor. 7/24 hizmet alabileceğiniz taksiler de bireysel ulaşım için alternatifleriniz arasında bulunuyor.

Destinasyon: Bakü


Turkish Airlines Baku Flights

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü, aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Hazar Denizi kıyısında konumuyla aynı zamanda bölgedeki en hareketli liman kenti olarak dikkat çekiyor. Sosyal ve kültürel etkinlikler konusunda oldukça yoğun bir programa sahip olan Bakü, bu konularda ülkenin en çok turist çeken kenti olma özelliğine de sahip. Eski Şehir bölgesinde yer alan Şirvanşahlar Sarayı, Doğu’nun en görkemli tarihi binalarından biri olarak turistlerin mutlaka görmek istedikleri noktalar arasında başı çekiyor. Her gece muhteşem bir ışıklandırmayla aydınlatılan ve Modern Bakü’nün en yeni simgelerinden biri olan Haydar Aliyev Kültür Merkezi ise hem ev sahipliği yaptığı değerli organizasyonlar hem de değişik mimari detaylarıyla dikkat çekiyor. Özellikle çocuklu ailelerin tatil keyiflerini arttıran ve nesli tükenmek üzere olan hayvanların korunmasını amaçlayan Hayvanat Bahçesi ve Devlet Kukla Tiyatrosu şehirde geçireceğiniz süre içinde mutlu anılar bırakacak yerler arasında.

Bakü’de bulunan havalimanı Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı (GYD) adını taşıyor ve oldukça yoğun bir trafiğe hizmet veriyor. Türk Hava Yolları’ndan Bakü uçak bileti sahibi olan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’ndan (GYD) şehir merkezine ulaşım

Bakü şehir merkezinden 25 kilometre uzaklıkta yer alan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’ndan (GYD) şehir merkezine ulaşmak için birkaç seçenek bulunuyor. Toplu taşımayla hareket etmek isteyen yolcular, N16 numaralı otobüslerle Samed Vurgun Parkı’na ulaşabilir. 135 numaralı minibüslerle de 28 Mayıs metro durağına gidebilirsiniz ancak bu araçların kalkış noktasına ulaşmak için 15-20 dakika kadar yürümek gerekiyor.

Ekspres Otobüs Servisi vasıtasıyla sabah saat 6’dan gece yarısına kadar hizmet veren Köroğlu Metro İstasyonu’na veya 28 Mayıs Metro İstasyonu’na gidebilirsiniz. Bu noktalardan yolculuğunuza güzergahınıza uygun olan metro hattıyla devam edebilirsiniz.

Karayoluyla toplu taşımanın yaklaşık bir saat civarında sürdüğünü belirtmekte fayda var. Daha hızlı ve konforlu bir çözüm arayışı olan yolcular, havalimanında hizmet veren ticari taksileri tercih ederek şehir merkezine daha kısa sürede ulaşabilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.