Skip to main content

İSTANBUL BERLİN UÇAK BİLETİ

Kültürel zenginliği, anıt yapıları ve modern yaşam tarzı ile dikkat çeken İstanbul şehri, 15 milyonluk bir nüfusa sahip. Yıl boyu gerçekleşen çeşitli festivaller şehri daimi bir hareketlilik içine sokuyor, aynı zamanda şehre olan ilgiyi de artırıyor. Gerek tarihi ve turistik yapıları gerekse şehir kültürü ve dinamiği pek çok ziyaretçinin İstanbul’a defalarca gelmesinin en büyük nedenleri arasında yer alıyor. Hal böyle olunca şehir, yıl boyunca oldukça yoğun bir hava trafiğine sahne oluyor. En az İstanbul kadar hareketli Berlin’e düzenlenen uçuşlar da bu yoğunlukta önemli bir paya sahip. İstanbul-Berlin yolculukları için uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek keyifli bir uçuş deneyimleyebilirsiniz.


İstanbul’dan Berlin’e Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama beş uçuş gerçekleştiriliyor. Bu ortalama sayı yıl içinde pek değişmemekle birlikte sefer saatlerinde ufak farklılıklar gözlenebiliyor.

Kalkış Yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

İstanbul kenti tüm güzelliği ile diğer Avrupa şehirlerini kıskandıracak nitelikte. Şehrin en turistik bölgesi olan Tarihi Yarımada’dan sıkılınca bir Anadolu yakası turuna çıkın. Salacak’ta İstanbul’un en güzel gün batımını izleyin. Ardından Kuzguncuk’a kadar yürüyerek boğazın keyfini çıkarabilirsiniz. Kuzguncuk, eski İstanbul’dan geriye kalan küçücük bir hazine. Üç dinin birlikte yaşandığı bu semtin rengarenk sokakları bir film platosunu andırıyor. İstanbul’un bu yakasında kaçırmamanız gereken diğer şey ise tüm görkemi ile Kız Kulesi. Kulenin karşısında bir şeyler içmek ve sohbet etmek ise oldukça keyifli.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor ve İstanbul kalkışlı uçuşlar bu havalimanlarından gerçekleşiyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Berlin seferlerinde kalkış noktası olarak her iki havalimanı da kullanılıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

Dünyanın buluşma noktası İstanbul Havalimanı (IST), Avrupa’da, Karadeniz’e kıyısı olan Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında, İstanbul’a 35 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına birçok yolla ulaşılabiliyor.

Hızlı ulaşım için tercih edebileceğiniz taksilerle yarım saatte yaklaşık 100 TL karşılığında havalimanına varabilirsiniz. Havalimanına toplu taşımayla gitmek için İETT veya Havaist otobüslerini kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

Berlin-İstanbul hattında Türk Hava Yolları’na ait seferlerden bazıları da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) gerçekleşiyor. Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı şehir merkezine 40 km mesafede konumlanıyor ve Kocaeli, Bursa gibi çevre illerde yaşayan yolcular tarafından da sıklıkla kullanılıyor.

Şehir merkezine uzak bir noktada yer almasına rağmen Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım kolay. Taksim ve Kadıköy’den hareket eden havalimanı servisleri ile ortalama bir saatte havalimanına ulaşmak mümkün. Ancak özellikle trafiğin yoğun olduğu zamanlarda bu sürenin artacağını unutmamalısınız. Ayrıca belediye otobüsleri de Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidecek yolculara kolaylık sağlıyor: Taksim’den SG-2 numaralı otobüsle, 4. Levent’ten E-3 numaralı otobüsle, Kadıköy’den E-11 ya da SG-1 numaralı otobüslerle havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanı servisleri ve belediye otobüslerinin yanı sıra 7/24 hizmet veren taksilerle de Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Berlin


Turkish Airlines Berlin Flights

Berlin; sanat, gastronomi ve mimari gibi alanlarda hem yenilikçi hem de ilham verici bir kent. Tam da bu yüzden oldukça zengin bir kültürel dokuya sahip. Brandenburg Kapısı’na yürümek, Reichstag’ın cam tavanını ziyaret etmek, Berlin Katedrali’ni görmek, Berlin Hayvanat Bahçesi’ni deneyimlemek, East Side Gallery’i keşfetmek ve Holocaust Anıtı’nda geçmişi anmak bu şehirde mutlaka yapmanız gereken aktivitelerden yalnızca birkaçı.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.