Skip to main content

İSTANBUL NEW YORK UÇAK BİLETİ

İstanbul, Türkiye’nin en merak edilen ve en çok ziyaret alan metropolü. Yedi tepeli bu büyük şehir, her adımınızda yepyeni bir deneyim yaşayabileceğiniz bir derinliğe sahip. Şehrin nabzını tutmak isterseniz bir vapurun peşi sıra uçan martıları besleyebilir ya da erguvan ağaçlarının mora boyadığı sokaklarında tarihi köşkler arasında dolaşabilirsiniz. Miskin miskin yatan kedileriyle dev çınar ağaçlarının gölgelediği mahalle parklarında dinlenebilirsiniz. Akşama doğru bir tiyatroda dünya klasiklerinden birini izleyebilir veya popüler bir konserle dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.

Türkiye’nin kendine has karakteriyle öne çıkan büyük şehri İstanbul’dan Amerika’nın tüm dünya tarafından ilgiyle takip edilen metropolü New York’a yapacağınız seyahatlerde uçak biletinizi Türk Hava Yolları’ndan satın alarak yolculuğunuzu keyifli bir molaya çevirebilirsiniz.


İstanbul’dan New York’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama üç direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareket edip New York John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda (JFK) sona eriyor. Sefer sayılarında sezonluk büyük bir değişiklik olmazken saatlerde farklılıklar görülebiliyor. Türk Hava Yolları tarafından İstanbul-New York arasında yapılan direkt seferler ortalama 11 saat sürüyor.

From: Istanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, ülkenin kuzey batısındaki Marmara bölgesinde yer alıyor. Dillere destan güzelliği, tarihi yapıları ve eşi zor bulunur bir güzelliğe sahip İstanbul Boğazı’yla öne çıkan şehir, aynı zamanda ülkenin iş, eğitim, sanayi, kültür ve sanat merkezi kabul ediliyor. Tarihi Yarımada’da binlerce yıllık bir geçmişin izlerini sürebileceğiniz şehirde Boğaz kenarında yürüyüş yapmak, Beyoğlu ve Kadıköy’ün ara sokaklarında kaybolmak ve lezzetli sokak yemeklerini tatmak ziyaretçilerin en sevdiği aktiviteler olarak dikkat çekiyor.

Dünyanın her noktasından ziyaret alan İstanbul, her gün çok sayıda uçağın iniş ve kalkış yaptığı iki havalimanına sahip: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan New York uçak bileti sahibi yolcular için kalkış noktası İstanbul Havalimanı (IST) oluyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul Havalimanı’na (IST) özel aracınızla gitmeyi planlıyorsanız D20, TEM ya da E5 karayolları üzerinden ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine 35 km uzaklıktaki İstanbul Havalimanı'na Havaist, İETT veya taksiyle de ulaşabilirsiniz. Taksi ücreti yaklaşık 100 TL tutuyor ve yolculuk 30 dakikayı buluyor. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İstanbul Havalimanı’na ulaşmak için farklı seçenekleri değerlendirebilir ve size en çok uyan alternatifi seçebilirsiniz.

Destinasyon: New York


Turkish Airlines New York Flights

ABD’nin en popüler şehri New York; Özgürlük Heykeli’yle akıllara kazınmış, dünyanın en hareketli metropollerinden biri. Şehir, çok sayıda turistik nokta ile dünyanın en çok ziyaret alan kentleri arasında üst sıralarda bulunuyor. Harlem, SOHO gibi rengarenk mahalleri, birbirinden önemli koleksiyonlara ev sahipliği yapan müzeleri, ilham verici sanat galerileriyle oldukça popüler bir destinasyon olan New York, turistik seyahatlerin yanı sıra iş, eğitim gibi gerekçelerle de çok sayıda ziyaret alıyor.

Özgürlükler şehri New York’ta bu yoğun hava trafiğe hizmet veren toplam üç havalimanı bulunuyor: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK), Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (EWR) ve LaGuardia Havalimanı (LGA). Türk Hava Yolları’nın İstanbul-New York uçuşları John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na (JFK) iniş yapıyor.

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’ndan (JFK)şehir merkezine ulaşım

Dünyanın en kalabalık havalimanlarından biri olan John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda (JFK), bu trafiğe hizmet veren toplam 8 terminal bulunuyor. 7/24 çalışan JFK AirTrain hattı, bu terminaller arasında yapacağınız geçişe olanak tanımakla kalmıyor; şehir merkezine doğru yapacağınız yolculuklarda da başlangıç noktası kabul ediliyor. AirTrain seferleriyle Howard Beach istasyonuna ulaşabilir; buradan bineceğiniz A treni ile Brooklyn ve Aşağı Manhattan’a gidebilirsiniz. Jamaica istasyonundan binebileceğiniz E treniyle Queens ve Midtown Manhattan'a, J ve Z trenleriyle de Brooklyn ve Aşağı Manhattan’a devam edebilirsiniz. Bunların yanı sıra 5 numaralı terminalden yola çıkarak şehir merkezine sefer yapan otobüsleri de kullanabilirsiniz.

Eğer farklı bir seçenek arayışınız varsa, havalimanından şehir merkezine transfer hizmeti veren çok sayıda özel havalimanı servisi ve aralıksız çalışan ticari taksiler de bulunuyor.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.