Skip to main content

KAZABLANKA İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Kazablanka, siyah beyaz 1942 filmi ile hafızalarımıza kazınmış mistik bir diyar. Fas’ın belki de en merak uyandıran şehri. Üstelik geçmişle bugünü kendine has bir şekilde harmanlıyor. Ülkenin en kalabalık şehri olan Kazablanka’nın büyüklüğü, gizli saklı detayları keşfetmek için zaman tanıyor. Görünenin ardında pek çok özellik taşıyan bu kenti gezmeye doyamayacaksınız. Öteki taraftan İstanbul da en az Kazablanka kadar etkileyici ve büyüleyici bir şehir. Dünyanın iki ilham verici kenti arasında yapılan Kazablanka-İstanbul uçuşlarında Türk Hava Yolları’nı tercih ederek ayrıcalıklı bir yolculuk deneyimleyebilirsiniz.


Kazablanka’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün bir uçuş gerçekleştiriliyor. Bu sayı yıl boyunca değişmemekle birlikte aktarmasız olarak düzenleniyor. Uçuş yaklaşık dört buçuk saat sürüyor. Her gün Mohammed V. Uluslararası Havalimanı’ndan (CMN) kalkan Türk Hava Yolları seferleri İstanbul Havalimanı’nda (IST) sona eriyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık üç bin üç yüz kilometre.

İstanbul, Türk Hava Yolları’nın yüzlerce uçuşu için önemli bir hub konumunda. Siz de Kazablanka’dan yola çıkıp İstanbul’u aktarma noktası olarak kullanabilir, buradan Türk Hava Yolları’nın farklı bir uçuşuyla yolculuğunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kalkış Yeri: Kazablanka


Turkish Airlines Casablanca Flights

Kazablanka için harika restoranlar şehri desek hiç yalan olmaz. Fransız Rivierası’nın sahil bulvarı olan “La Corniche”de şemsiyeler altında plaj kafeler, şık salonlar ve okyanus manzaralı restoranlar yer alıyor. Mimariyle ilgilenenler ise karşılaştıkları bina stilleri karşısında hayranlıklarını saklayamıyorlar. Ayrıca şehrin kendine özgü tarihini yansıtan villalarının pek çoğu günümüzde sanat galerisi ve müze olarak yeniden düzenlenmiş durumda. II. Hasan Camii, Kazablanka Katedrali, Sidi Abderrahman Tapınağı ve Mahkama du Pacha ve Notre Dame de Lourdes Kilisesi ise Kazablanka’da mutlaka görülmesi gereken yapılardan sadece birkaçı.

Kazablanka, Mohammed V. Uluslararası Havalimanı (CMN) adında bir havalimanına ev sahipliği yapıyor. Türk Hava Yolları’nın Kazablanka-İstanbul uçuşu da buradan kalkıyor. Kazablanka uçak biletinizi Türk Hava Yolları güvencesi ile alarak rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Mohammed V. Uluslararası Havalimanı’na (CMN) ulaşım:

Kazablanka’ya 33 km uzaklıkta bulunan ve Fas’ın en işlek havalimanı olan Mohammed V. Uluslararası Havalimanı’na ulaşım için karayolu ve demiryollarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için en hızlı seçenek taksiler. Şehirdeki trafiğin fazla yoğun seyretmemesi de taksileri cazip kılıyor. Diğer bir ulaşım seçeneği olan havalimanı otobüsleri ile yaklaşık bir saatte havalimanına ulaşmak mümkün. Sabah yediden gece on bire kadar hizmet veren trenler de hem ekonomik hem de kolay bir alternatif oluşturuyor. Trenler havalimanının 1 numaralı terminal binasına kadar rahatça ulaşım imkanı tanıyor.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Dört eski imparatorluğun kenti İstanbul, zamanın ihtişamına şahitlik edeceğiniz pek çok tarihi esere sahip. Bu tarihi yapıların hemen yanı başındaki modern gökdelenler, camiler, kiliseler ve sinagoglar ile bu şehir, ziyaretçilerini şaşırtmayı seviyor. Doğu ile batının buluştuğu kentin farklı coğrafyalardan, bambaşka kültürlerden ilham almış, kendine has bir dokusu var. Ulema semti Vefa’yı ve tarihi yarımadayı gezmeden, Ayasofya’yı ziyaret etmeden, Fener ve Balat’ın renkli sokaklarında vakit geçirmeden, Mısır Çarşısı’nın havasını solumadan İstanbul seyahatinizden dönmemelisiniz.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul çıkışlı uçuşlar için her iki havalimanını da kullanıyor. Ancak Kazablanka-İstanbul seferlerinde varış noktasının sadece İstanbul Havalimanı (IST) olduğunu hatırlatmakta fayda var.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST) D20 yolu üzerinde bulunuyor ve yolun bir ucu TEM'e bağlanıyor. Yakınında, Odayeri'nde ise 07 bağlantısı bulunuyor. Bu yollar hem TEM’e hem de E5'e bağlanma seçeneği sunuyor.

Şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı'na Havaist, İETT, taksi ya da özel araçlarınızla ulaşabilirsiniz. 100-110 TL karşılığında taksiyle şehrin birçok noktasına yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndaki (IST) firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.