Skip to main content

NEW YORK İSTANBUL UÇAK BİLETİ

New York, dünyanın en hareketli metropollerinden biri. Bu yüzden de yaz, kış fark etmeksizin her gün yüzlerce uçuşa ev sahipliği yapıyor. Yüzlerce uçak geliyor, yüzlercesi gidiyor… Dünyanın buluşma merkezlerinden biri olarak anılıyor. New York’tan bir diğer metropol İstanbul’a düzenlenen seferler de oldukça popüler. Binlerce kişinin kullandığı bu hattın en sık tercih edilen firması ise Türk Hava Yolları. İki önemli merkez ve aktarma noktası olarak bilinen New York ve İstanbul arasındaki seyahatler için uçak biletini alırken Türk Hava Yolları’nı tercih edenler ayrıcalıklı yolculuğun keyfini sürüyor.


New York’tan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama üç uçuş gerçekleştiriliyor. Bu sayı kış aylarında ikiye düşmekle birlikte tümü aktarmasız olarak düzenleniyor. Sabahın ilk saatlerinde gerçekleşen uçuş ile aynı gün içinde İstanbul’da olmanız mümkün. Öğlen ve akşam saatlerindeki diğer seferler ise bir sonraki gün İstanbul’a ulaşıyor.

New York-İstanbul arasında gerçekleştirilen Türk Hava Yolları uçuşları yaklaşık on saat sürüyor. Her gün New York John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’ndan (JFK) başlayan seferler İstanbul Havalimanı’nda (IST) sona eriyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık sekiz bin kilometre.

Eğer İstanbul’u aktarma noktası olarak kullanıyorsanız ve buradan Türk Hava Yolları’nın farklı bir uçuşuyla yolculuğunuza devam edecekseniz, aktarma sürenizi keyifle geçirebilmeniz için çok sayıda seçeneğinizin olduğunu unutmamalısınız. İstanbul’daki bekleme süreniz 6 ila 24 saat arasındaysa, bunu bir fırsata dönüştürerek Türk Hava Yolları’nın sunduğu Touristanbul hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilir, şehri keşfe çıkabilirsiniz. 20 saat ve üzerindeki aktarma sürelerinde ise Türk Hava Yolları’nın Stopover hizmetinden faydalanarak hem şehri keşfetme hem de bedava konaklama imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Kalkış yeri: New York
Küresel boyuttaki popüler kültüre katkılarından dolayı bir dünya şehri olarak kabul edilen New York, yediden yetmişe herkesin görmesi gereken şehirler arasında bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli ticaret ve finans merkezi olan New York, çevre banliyölerle birlikte 21 milyonluk nüfusu ile tam bir metropol. Amerikan kültürüne ait binlerce akımın doğduğu bu şehirde metrolar yirmi dört saat hizmet veriyor. Kalabalık nüfusu ve dinamik yapısıyla dikkat çeken New York’ta Özgürlük Heykeli, Empire State Binası, Central Park ve Times Meydanı ise gezginlerin favori yerleri arasında. Ayrıca Brooklyn Köprüsü, Soho ve Manhattan bölgesi de New York’u dünyanın en etkileyici kentlerinden biri yapıyor.

New York’ta hizmet veren toplam üç havalimanı bulunuyor: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK), Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (EWR) ve LaGuardia Havalimanı (LGA). Türk Hava Yolları’nın New York kalkışlı uçuşları John F. Kennedy Havalimanı’ndan hareket ediyor.

New York John F. Kennedy Havalimanı’na (JFK) ulaşım:

Şehrin güney doğusunda konumlanan New York John F. Kennedy Havalimanı (JFK), Manhattan bölgesine yaklaşık yirmi kilometre uzaklıkta yer alıyor. Şehir merkezinden havalimanına gitmenin en uygun yolu metro kullanarak “JFK Air Train”e ulaşmak. Manhattan’ın güneyindeyseniz A metro hattını tercih ederek Howard Beach Station’dan, Midtown bölgesinde veya Queens’te bulunuyorsanız E metro hattı aracılığıyla Jamaica Station’dan “JFK Air Train”e bağlanabilirsiniz. Bu yol ile havalimanına ulaşım yaklaşık olarak bir saat 15 dakika sürecektir. Şehir merkezinden havalimanına ulaşımın diğer yolu ise “NYC Airporter” isimli servisleri kullanmak. Bus Terminal, Grand Central Station ve Penn Station’dan kalkan bu servisler ile ulaşım 90 dakikayı buluyor. Tercihinizi taksilerden yana kullanmak isterseniz trafik olmadığı zamanlarda 35 dakikada, trafik sıkışıklığında ise yoğunluğa bağlı olarak değişse de ortalama 90 dakikada havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Kenti iki yakaya ayıran turkuaz renkli Boğaziçi ile İstanbul, pek çok dünya şehrini kıskandıracak güzellikte. Tarihi boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, bu özelliğiyle gerçek bir kültür başkenti sayılan İstanbul’da yapılması gerekenler listesi uzayıp gidiyor: Ayasofya’da geçmişi anmak, Yerebatan Sarnıcı’nı ziyaret ederek yer altındaki İstanbul’u tanımak, Prens Adaları’nda mimozaları koklamak, hisarlar arasında Boğaz motoruna binmek, sahaflarda eski kitap karıştırmak bunlardan sadece birkaçı.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Ancak New York seferlerinde varış noktası olarak sadece İstanbul Havalimanı (IST) kullanılıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı ile şehir merkezi arasında 35 km bulunuyor

Şehir merkezine ulaşımda taksi, araç kiralama, havalimanı servisleri gibi farklı seçenekler mevcut. İstanbul Havalimanı’nda (IST) sizi bekleyen araç kiralama firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir alternatif arıyorsanız Havaist ve İETT otobüslerini kullanmak doğru bir seçim olur. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri rahat bir yolculuk vadediyor. Bu servislerle şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.