Skip to main content

PRAG İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Vlatava Nehri’nin ikiye böldüğü Prag, romantik çizgisi ve gösterişli mimari yapılarıyla Avrupa’nın en keyifli şehirlerinden biri. Arnavut kaldırımlı sokakları, nehir üzerinde bulunan birbirinden keyifli köprüleri, neşeli meydanları ve Orta Çağ’dan günümüze kadar korunmuş görkemli mimari eserleriyle bu şehir sizi harika bir tatile davet ediyor. Tam da bu yüzden Prag her daim gezginlerin akınına uğruyor ve sokaklarındaki hareketlilik bir an bile durmuyor.

Çekya’nın insanın içini ısıtan bu romantik şehrinden Türkiye’nin masallar şehri İstanbul’a yapılan seyahatlerde yolcular Türk Hava Yolları ile uçmayı tercih ediyor. Direkt yapılan Türk Hava Yolları uçuşlarından faydalanarak güvenli ve konforlu bir yolculuk yapmak için uçak bileti sayfasını ziyaret ederek seyahatinizi planlayabilirsiniz.


Prag’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde üç direkt uçuş düzenleniyor. Prag Vaclav Havel Havalimanı’ndan (PRG) hareketle başlayan bu uçuşlarda iniş havalimanı İstanbul Havalimanı (IST) oluyor. Uçuşlar yaklaşık 2,5 saat sürüyor. Yıl boyu devam eden seferlerin sayısında mevsimsel bir değişiklik görülmüyor; ancak uçuşlar her daim yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Nitekim Türk Hava Yolları’nın Prag kalkışlı uçuşlarında İstanbul aktarma noktası olarak da kullanabiliyor ve bu hatta yapılan yolculukların ardından yolcular diledikleri destinasyona devam etme şansına sahip oluyor.

Kalkış yeri: Prag


Turkish Airlines Prague Flights

Orta Avrupa’nın dikkat çeken başkentlerinden biri olan Prag, içinden geçen Vlatava Nehri’nin şehre kattığı yumuşaklıkla son derece keyifli bir tabloya dönüşüyor. Romantik dokusunun çok beğenildiği şehir, yılın her dönemi çok sayıda konuğa hayallerindeki tatili geçirebilecekleri bir ortam sunuyor.

10. yüzyılın havasını taşıyan Eski Şehir meydanı, şehrin turistik merkezi konumunda. Jan Hus Anıtı’nın merkezde yer aldığı meydanın çevresinde bulunan Aziz Nikolas Kilisesi, Eski Belediye Sarayı binası ve üzerinde görebileceğiniz Astronomik Saat kentin simgeleri olarak büyük ilgi görüyor. Nehrin üzerinde yer alan ve şehrin en eski köprüsü olan Charles Köprüsü, yine şehrin en popüler noktalarından biri olan Prag Kalesi’ni Eski Şehir bölgesine bağlıyor.

Prag’da iki havalimanı bulunuyor: Václav Havel Havalimanı (PRG) ve Pardubice Havalimanı (PED). Türk Hava Yolları’nın Prag-İstanbul uçuşları Václav Havel Havalimanı (PRG) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Václav Havel Havalimanı’na (PRG) ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için toplu taşıma aracı kullanmak isteyen yolcular, metro ile entegre olan otobüs seferlerini tercih edebilir. Şehir merkezindeki Namesti Republicky veya Mustek duraklarından binebileceğiniz Metro B ile Zlicin durağına gidip aktarma yaparak 100 numaralı otobüse geçmeniz halinde 20 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. Starometska durağından binebileceğiniz Metro A hattı ile Dejvicka metro durağına gitmek ve bu noktada 119 numaralı otobüse aktarma yapmak da bir diğer alternatifiniz.

Gece saatlerinde havalimanına ulaşmak için şehir merkezinden 51 numaralı tramvayı kullanarak Stepanska durağına ulaşabilir ve bu noktadan itibaren 510 numaralı gece otobüsüyle havalimanına gidebilirsiniz.

Havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular, Metro C üzerindeki Hlavni Nadrazi durağından binecekleri AE tabelalı otobüslerle yarım saat gibi bir sürede havalimanına ulaşabilir. Ayrıca 7/24 kullanabileceğiniz taksilerle de şehrin her yerinden havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Avrupa’nın en kalabalık metropollerinden biri olan İstanbul, Asya ve Avrupa kıtaları üzerinde yer alıyor. Her iki kıtanın da kültürel ve fiziksel değerlerini birleştiren bu muhteşem şehir, Türkiye’nin en gelişmiş yerlerinden biri olarak yoğun bir göçe sahne oluyor. Sanayi, teknoloji, eğitim gibi alanlarda dünyanın en önde giden şehirlerinden biri olan İstanbul, gelişmiş ekonomik düzeyi ve yüksek standartlı yaşantısıyla hem turistik hem de yerleşik bir cazibenin merkezi.

Bizans ve Osmanlı gibi dev kültürlerin hüküm sürdüğü Tarihi Yarımada bölgesi, tarihten keyif alan konukların ilgisini çekiyor. Saltanat dönemi eserlerinden Topkapı Sarayı, Bizans dönemini yansıtan Ayasofya ve gün geçtikçe sular altında kalan Yerebatan Sarnıcı ile İslam mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Sultanahmet Camii bu bölgenin öne çıkan turistik noktaları oluyor. Rengarenk ortamıyla her vakit cıvıl cıvıl olan Kapalı Çarşı, hediyelik alışverişlerinin vazgeçilmez adresi olurken şehri boydan boya geçen İstanbul Boğazı ise ziyaretçilere keyifli bir seyir sunuyor.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olmak üzere şehirde iki havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’ndan Prag kalkışlı İstanbul uçak bileti satın alan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı ile şehir merkezi arasında 35 km bulunuyor.

Şehir merkezine ulaşımda taksi, araç kiralama, havalimanı servisleri gibi farklı seçenekler mevcut. İstanbul Havalimanı’nda sizi bekleyen araç kiralama firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir alternatif arıyorsanız Havaist ve İETT otobüslerini kullanmak doğru bir seçim olur. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri rahat bir yolculuk vadediyor. Bu servislerle şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.