Skip to main content

SAMSUN İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Kızılırmak ve Yeşilırmak nehirlerinin deltalarında oluşan Bafra ve Çarşamba ovaları arasında konumlanan Samsun, Karadeniz’in en popüler şehirlerinin başında geliyor. Bereketli ovaları sayesinde verimli topraklara sahip olan şehir, Türkiye’nin tarım ve hayvancılık konusunda öne çıkan kentlerinden biri aynı zamanda. Karadeniz boyunca uzanan sahil şeridi ve keyifli kumsallarıyla deniz sezonunda da yoğun ziyaret alan Samsun, yemyeşil dağların arasında kalan muhteşem yaylalarıyla oldukça popüler.

Bu genç, dinamik ve canlı Karadeniz şehrinden ülkenin en büyük metropolü İstanbul’a uzanan seyahatlerde, konfordan taviz vermeyen yolcular Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı dünyasını tercih ediyor.


Samsun’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama yedi adet direkt uçuş bulunuyor. İniş noktaları İstanbul Havalimanı (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olarak değişiklik gösteren uçuşlar, yaklaşık olarak bir buçuk saat sürüyor. Uçak biletinizi alırken İstanbul’da gitmek istediğiniz noktaya göre bir hava limanı seçimi yapmak size her açıdan avantaj sağlıyor.

Sene boyunca günlük sefer sayılarında küçük değişiklikler olabiliyor. Direkt seferler dışında Samsun-İstanbul yolculuğunuzu Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden aktarmalı olarak da gerçekleştirebilir, uçuş alternatiflerinizi artırabilirsiniz.

Türk Hava Yolları tarafından Samsun’dan yurt dışına yapılan Paris, Roma, Londra, Berlin gibi uçuşlar da yine İstanbul üzerinden aktarmalı olarak yapılıyor.

Kalkış yeri: Samsun


Turkish Airlines Samsun Flights

Yerleşimin başladığı andan itibaren Karadeniz’de bulunan limanı sayesinde stratejik öneme sahip Samsun, günümüzde de halen dikkat çeken bir liman şehri. Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası olması sebebiyle ayrıca tarihi bir öneme sahip olan şehir bölgenin gelişmiş sanayi, ticaret ve tarım merkezi olarak da öne çıkıyor. Samsun Atatürk Anıtı, Gazi Müzesi ve kurtuluş mücadelesinin temel taşı olan Bandırma Vapuru Müzesi şehrin simgeleri arasında yer alıyor. Samsun’u tepeden izleme imkanı veren Amisos Tepesi, doğayla iç içe olma imkanı tanıyan Akdağ Kayak Merkezi ve Kabaceviz Şelalesi de şehirde gezilecek yerlerden bazıları.

Samsun Çarşamba Havalimanı (SZF) şehrin tek havalimanı ve merkeze 20 kilometre mesafede konumlanıyor.

Samsun Çarşamba Havalimanı’na (SZF) ulaşım

Şehir merkezinden Samsun Çarşamba Havalimanı’na (SZF) ulaşım için havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Bafra’dan yola çıkan havalimanı servisleri; Atakum bölgesindeki Fakülte, Türkiş, İlkadım Yurdu duraklarından sonra Serra, Atatürk Kültür Merkezi, Piazza, Kirazlık güzergahını izleyerek Samsun Çarşamba Havalimanı’na (SZF) yolcu taşıyor.

Toplu taşıma dışında alternatif arayışı olan yolcular, şehrin her noktasından 7/24 binebilecekleri taksiler ile havalimanına ulaşabilir.

Destination: Istanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin tüm dünya tarafından tanınan en büyük şehri olan İstanbul, ülkenin her konuda öne çıkan şehirlerinin başında yer alıyor. Sanayi, ticaret, finans, teknoloji, eğitim, kültür ve sanat konularında sürekli gelişen ve Türkiye’yi de geleceğe taşıyan İstanbul, yılın her dönemi dünyanın birçok noktasından yoğun ziyaret alıyor.

Ülkenin en hareketli hava trafiğine sahip olan şehirde iki tane havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Biri Anadolu biri de Avrupa yakasında yer alan bu iki havalimanı vasıtasıyla şehirde her gün yoğun bir uçuş trafiği yaşanıyor. Türk Hava Yolları’ndan İstanbul uçak bileti olan yolcular, varış noktası olarak her ikisini de seçebiliyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İki kıtayı birleştiren dev şehir İstanbul’un dev havalimanı İstanbul Havalimanı (IST), Avrupa Yakası’nda şehir merkezine 35 km’lik bir uzaklıkta bulunuyor. İstanbul Havalimanı’ndan şehre ulaşım içinse misafirlere birçok alternatif sunuluyor.

Toplu ve ekonomik bir ulaşımı isteyen misafirler, İETT seferleri ve şehrin birçok noktasına servis kaldıran Havaist otobüslerini tercih edebilir. Şehre yarım saat gibi kısa bir sürede varmak isteyen yolcular ise, 100 TL civarında bir ücret karşılığında iç ve dış hatlar terminalleri önünde bulabilecekleri taksilerden yararlanabilir. Daha kişisel bir yolculuk yapmak isteyen misafirler için de havalimanında hizmet veren birçok araç kiralama firması mevcut. Havalimanından şehre ulaşımla ilgili detaylı bilgiye ulaşım bilgileri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Türk Hava Yolları Samsun-İstanbul uçuşlarında bir diğer iniş noktası olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine gitmek için de tercih edebileceğiniz birkaç farklı seçenek mevcut.

En çok tercih edilen yol, belediye otobüsü ile metro hattını entegre eden KM22 numaralı otobüs hattı oluyor. Yolcuların havalimanından binebildikleri bu otobüs hattı, Kartal’a giderek metro hattına geçebilmenizi sağlıyor. Kartal Metro İstasyonu’ndan bineceğiniz metro ağıyla şehrin merkezi semtlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

kullanılıyor. E11 hattı E5 rotasındaki duraklarda durarak sefer yaparken SG-1 numaralı araçlar sadece Çamlık ve Yenisahra duraklarında durarak ekspres sefer yapıyor. Eğer Avrupa yakasına geçiş yapacaksanız SG-2 numaralı otobüslerle Taksim’e, E-3 numaralı otobüslerle de 4. Levent’e gidebilirsiniz.

Belediye otobüslerinin yanı sıra Taksim, Kadıköy ve Yenisahra yönlerinde hizmet veren havalimanı servislerinden yararlanmak da mümkün. Bireysel yolculuk arayışı olan yolcular ise otomobil kiralama firmalarının ofislerinde kiralama yapabilir veya taksiler ile 7/24 şehrin her yerine gidebilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.