Skip to main content

Almanya uçak bileti


Berlin Almanca
avro 82,67 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), Paskalya (Nisan), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Ulusal Birlik Günü (3 Ekim), Noel Arifesi (24, 25, 26 Aralık)

Bir Orta Avrupa ülkesi olan Almanya, kültür gezileri için önemli bir adres. Nietzsche, Kant, Hegel, Engels gibi düşünce dünyasının önde gelen isimlerinin yetiştiği bu topraklar, aynı zamanda Beethoven, Brahams, Schumann gibi bestecilerin, Einstein ve Heisenberg gibi fizikçilerin de doğum yeri. Yakın zamana dek üst üste yaşanan savaşların ardından hızla ayağa kalkan ülke, turizm alanında bir hayli aktif. Ülke geneline baktığınızda yıl boyu yapacak bir aktivite mutlaka bulabilirsiniz. Dilerseniz Berlin Duvarı’nın kalıntıları arasında şehrin hüzünlü tarihi hakkında bilgi edinebilir; dilerseniz Bavyera’daki Hohenschwangau Şatosu’nun görkemine tanık olabilir; dilerseniz de Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Köln Katedrali’ni yakından inceleyebilirsiniz.

Siz de Almanya’nın birbirinden farklı yönlerini keşfetmek istiyorsanız, hemen şimdi Almanya uçak biletlerine bakabilir; Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı imkanlarından faydalanarak seyahatlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Uçuş Detayları

Almanya uçuşları

Türk Hava Yolları, Almanya sınırları içinde 13 farklı noktaya uçuyor: Berlin, Bremen, Düsseldorf, Frankfurt, Friedrichshafen, Hamburg, Hannover, Karlsruhe, Köln, Leipzig, Münih, Nürnberg ve Stuttgart. İstanbul Havalimanı (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) başlayan uçuşlar iki saat 40 dakika ila yaklaşık üç buçuk saat arasında sürüyor.

Almanya’da yaşayan Türkiye vatandaşlarının da etkisiyle iki ülke arasındaki hava trafiği oldukça yoğun. Özellikle yaz tatili ve diğer tatil günlerinde uçuş sayılarında, bu yoğunluğa bağlı olarak artış gözlenebiliyor. Almanya uçuşlarının yaz boyunca bu denli yoğun olmasının nedenlerinden biri de bu aylarda ülkenin dört bir yanında düzenlenen festivaller. TFF Rudolstadt, Bayreuth Festivali, Rock im Park, Cranger Kirmes en çok bilinen yaz festivallerinden birkaçı. Ancak festivaller yalnızca yaz ayları boyunca devam etmiyor. Eylül ve ekim ayları da festivaller açısından Almanya’da oldukça zengin bir dönem. Bremer Freimarkt, Octoberfest, Cannstatter Volksfest ve ülkenin farklı noktalarında düzenlenen diğer festivaller sonbaharda ülkeye milyonlarca ziyaretçi çekiyor.

11 Kasım’da Köln’de düzenlenen Karneval, Fastnacht und Fasching rengarenk karnaval atmosferiyle ziyaretçilere bambaşka bir deneyim sunuyor. Aralık ayına denk gelen Noel zamanında ise ülkede rengarenk bir hareket gözleniyor. Meydanlara kurulan Noel pazarlarını görmek için Almanya şehirlerini ziyaret edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Bunun yanı sıra Almanya önemli bir sanayi ve finans merkezi olduğu için iş seyahatleri de bu trafikte önemli bir paya sahip. Özellikle Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Münih, Stuttgart gibi şehirler fuarlar, kongreler ve diğer profesyonel organizasyonlar vesilesiyle yıl boyunca dünyanın dört bir yanından iş insanlarını ağırlıyor.

Özetle Almanya uçak bileti alacaksanız, tüm bu yoğunluğu göz önünde bulundurarak hareket etmeli ve planlamalarınızı mümkün mertebe önceden yapmalısınız.

Gezilecek yerler

Almanya gezilecek yerler

Almanya uçuşlarının bu kadar popüler olmasının nedenlerinden bir diğeri de ülkenin turizm potansiyeli. Özellikle kültür turizminde ön plana çıkan Almanya’da görülecek çok sayıda şehir ve bölge, yapılacak birçok aktivite var. Bahar aylarında festivallerin renklendirdiği Almanya şehirlerinde eğlencenin tadını çıkarırken; kış aylarında ülkenin kayak imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Almanya’nın başkenti Berlin, turistik amaçlı gezilerin öncelikli adresi. Reichstag, Berlin Duvarı, Alexanderplatz, Müzeler Adası ve Berlin Katedrali şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ülkenin tarihini adım adım gözlemleyebileceğiniz Berlin, adeta küllerinden yeniden doğmuş gibi. Yakın zamanlara kadar devam eden savaşların izleri ardında rengarenk bir sokak kültürü yatıyor. Müzeler, sanat galerileri, konserler… Berlin misafirlerine gerçek anlamda bir kültürel deneyim sunuyor. Siz de bu deneyimin parçası olmak isterseniz Berlin uçak biletlerini inceleyebilir; kendinize en uygun zamanda bir Berlin seyahati organize edebilirsiniz.

Berlin’den Dresden, Bremen, Leipzig ve Hamburg gibi yakın şehirlere yapacağınız kısa yolculuklarla daha kapsamlı bir gezi planı oluşturmak da mümkün. Şehirlerarası ulaşımda dilerseniz farklı otobüs firmalarının düzenlediği seferleri dilerseniz tren yolculuklarını değerlendirebilirsiniz. Bir diğer seçenek de araç kiralama olacaktır. Böylece dilediğiniz gibi bir rota çıkararak görmek istediğiniz birçok yeri görebilirsiniz.

Berlin ve Hamburg’dan sonra Almanya’nın üçüncü büyük şehri olan Münih de ülkenin turist çeken şehirlerinden bir tanesi. Bunun bir nedeni dünyanın en renkli festivallerinden biri olan Oktoberfest’e ev sahipliği yapması. Eylül ayının son haftasında başlayarak ekim ayının ilk haftasına dek iki hafta süreyle devam eden festival boyunca şehir cıvıl cıvıl bir atmosfere bürünüyor. Öte yandan doğasıyla hayranlık uyandıran Bavyera eyaletinin en büyük şehri olması da Münih’e önemli sayıda turist çekiyor. Ülkenin güneyinden orta kısmına uzanan, ziyaretçileri yemyeşil bir doğa ve şatolarla çevrili köy ve kasabalarla tanıştıran 400 km uzunluğundaki “Romantik Yol” gezileri için de önce Münih’e uçmanız gerekiyor. Siz de Almanya’nın bu masalsı yüzüyle tanışmak isterseniz Münih uçak biletlerine göz atmayı ihmal etmemelisiniz.

Almanya popüler şehirler