Skip to main content

Arjantin uçak bileti


Buenos Aires İspanyolca
Arjantin Pesosu 43,85 milyon
Gerçek ve Adalet için Ulusal Hafıza Günü (23 Mart), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Mayıs Devrimi Yıldönümü (25 Mayıs), General Manuel Belgranı’nun Vefatı (20 Haziran), Bağımsızlık Günü (9 Temmuz), General Jose de San Martin’ın vefatı (17 Ağustos), Kültürel Çeşitliliğe Saygı Günü (12 Ekim), Ulusal Egemenlik Günü (23 Kasım), Meryem Ana Günü (8 Aralık), Noel (24-26 Aralık)

Doğu kıyıları boyunca Atlantik Okyanusu, batısında Şili, kuzeyinde Bolivya ve Paraguay, kuzeydoğusunda ise Brezilya ve Uruguay ile çevrili Arjantin, komşularını gölgede bırakacak kadar popüler bir turistik destinasyon. Tam da bu nedenle Güney Amerika’nın turizm açısından en önemli bölgelerinden biri olarak öne çıkıyor. Atlas Okyanusu ile And Dağları arasında, coğrafi açıdan eşsiz güzelliklere sahip Arjantin’in nefes kesici manzaralar sunan doğa harikaları, yemyeşil ormanlarındaki egzotik yaban hayatı, dağcılık adına mükemmel fırsatlar sunan ulusal parkları, canlı ve renkli sömürge kasabaları, şehirleri ve mimarisi, sıcakkanlı insanları ve eğlenceli kültürü, ülkenin her yıl milyonlarca turist tarafından tercih edilme sebeplerinden sadece birkaçı.

Siz de Arjantin’in doğal güzelliklerini keşfetmek ve renkli Latin kültürünü yakından tanımak istiyorsanız, vakit kaybetmeden uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir; seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Arjantin uçuşları

Türk Hava Yolları, Arjantin sınırları içinde dokuz farklı noktaya uçuyor: Buenos Aires (2 farklı havalimanı), Cordoba, El Calafate, Foz do Iguacu, Mendoza, Rosario, San Carlos Bariloche ve Ushuaia. İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayan uçuşlar ülkenin başkenti Buenos Aires’te bulunan Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı (EZE) ya da Jorge Newbery Havalimanı’nda (AEP) sona eriyor ve yolculuklar yaklaşık 18 saat sürüyor. Diğer Arjantin şehirlerine gidecek yolcuların başkentteki havalimanlarında aktarma yapmaları gerekiyor. Aktarmalı uçuşlarda yolculuk süresi ise Buenos Aires’teki bekleme süresine ve varış noktasına göre değişiklik gösteriyor.

Başkentteki Jorge Newbery Havalimanı’nda (AEP) ve Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı (EZE) ülkenin en yoğun havalimanları. İkisi toplamda yaklaşık 25 milyon yolcuya hizmet veriyor. Cordoba’daki Ingeniero Aeronautico Ambrosio L.V. Taravelle Havalimanı (COR) ise yaklaşık 3 milyonluk yolcu kapasitesiyle Buenos Aires havalimanlarını takip ediyor. Mendoza’daki Governor Francisco Gabrielli Havalimanı (MDZ) ile Bariloche’deki San Carlos de Bariloche Havalimanı (BRC) da ülkenin hava trafiğinde önemli rol oynayan havalimanları arasında bulunuyor.

Arjantin yılın her mevsiminde turist çeken bir ülke. Büyüklüğü göz önüne alındığında, Arjantin için ideal bir zaman biçmek zor. And Dağları’na tırmanmak ya da kayak yapmak niyetindeyseniz yaz aylarını tercih etmelisiniz. Mendoza ve San Juan ise hasat mevsimi olan mart ve nisan aylarında ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Öte yandan Arjantin’in en çok ziyaret aldığı tarihler genelde meşhur festivalleriyle paralellik gösteriyor. Birçok festivale ev sahipliği yapan ülkenin kültürüne daha yakından tanıklık etmek ve ülkenin hakkını vermek için siz de bu festivallere katılmayı düşünebilirsiniz.

Ocak ve mart ayları arasında ülkenin her yerinde karnavallarla karşılaşmak mümkün. Bu karnavallar boyunca şehirlerin sokakları ışıltılı anlara sahne oluyor. Arjantin’de müzik, dans ve eğlence yaşamın odak noktası olarak görülüyor. Tam da bu yüzden bu dönemde ülkeyi ziyaret etmek turistler açısından oldukça özel bir deneyime dönüşüyor. Şubat ayında düzenlenen Buenos Aires Festivali, bu etkinlikler arasında en popüleri.

Arjantin’de karnavallara benzer bir coşkuyla kutlanan bir diğer festival ise Fiesta Nacional del Folcloro. Cosquin’de gerçekleştirilen ve yeni yıl kutlaması olan bu festival, Arjantin folklorik geleneklerinin hepsine tanıklık edebilme imkanı tanıyor. Ağustos ayında Buenos Aires’te gerçekleşen Tango Festivali ise ülkeyi ziyaret etmek için başlı başına bir neden. Tangonun anavatanı kabul edilen Buenos Aires’te böyle bir etkinliğe şahit olmak, unutulmayacak anılarla Arjantin’den ayrılmanıza neden oluyor.

Arjantin; festivalleri, doğası ve iklimiyle yılın her döneminde ilgi gören ve yoğun turist trafiğinin olduğu bir ülke. Siz de bu yoğunluğu göz önünde bulundurmalı ve planlamalarınızı mümkün mertebe önceden yapmalısınız.

Gezilecek yerler

Arjantin gezilecek yerler

Başkent Buenos Aires, ülkenin en çok ziyaret edilen şehri. Çok kıymetli bir arşive sahip Latin Amerika Sanat Müzesi, bir şehir gibi inşa edilmiş devasa Recoleta Mezarlığı, göz alıcı mimarisiyle dikkat çeken Palacio Barolo, Palermo Gül Bahçeleri, rengarenk evleriyle muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz El Caminito Caddesi şehirde görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Başkente 20 dakikalık mesafedeki Planetarium gözlem evi de mutlaka vakit ayırmanız gereken yerlerden biri. Eğer siz de bu güzel şehrin müzeleri, bahçeleri, tarihi yapıları ve renkli sokak kültürü ile tanışmak istiyorsanız, hemen şimdi Buenos Aires uçak biletlerini inceleyebilirsiniz.

Buenos Aires’te oldukça gelişmiş bir ulaşım ağı mevcut. Şehirde görülmesi gereken tüm bu noktalara otobüs veya metroyu kullanarak gidebilirsiniz. Bir diğer seçenek de araç kiralama olacaktır. Bu sayede dilediğiniz yere zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Ayrıca başkentin yakınında kalan diğer Arjantin şehirlerini de rotanıza dahil edebilir; böylece daha kapsamlı bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

La Plata’daki Doğal Tarih Müzesi’ni ziyaret ederek tarihi fosillere göz atabilir; Iguazu Ulusal Parkı’nda ülkenin doğal güzelliklerine tanıklık edebilirsiniz. Balinalar ve penguenlerin göç yolu üzerinde bulunan, eşsiz buzullara sahip Patagonya ise şüphesiz Arjantin gezinizin en unutulmaz duraklarından biri olacaktır. Mendoza’nın büyük parklarında bisiklet sürebilir; Che Guevara ve Lionel Messi’nin doğum yeri olan Rosaria’yu keşfe çıkabilirsiniz. Arjantin’in bu çok yönlü topraklarını ziyaret etmek için vakit kaybetmeden Arjantin uçak biletlerine bakmayı ihmal etmemelisiniz.

Arjantin popüler şehirler

Arjantin kalkışlı popüler uçuşlar Arjantin varışlı popüler uçuşlar