Skip to main content

Brezilya uçak bileti


Brasilia Portekizce, Brezilya Portekizcesi
Brezilya Reali 207,7 milyon
Kutsal Cuma (25 Mart), Tiradentes Günü (21 Nisan), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Bağımsızlık Günü (7 Eylül), Aparecida (12 Ekim), Ruhlar Günü (2 Kasım), Cumhuriyetin İlanı (15 Kasım), Noel (25 Aralık)

Atlas Okyanusu kıyısındaki Güney Amerika ülkesi Brezilya, muhteşem doğal güzellikleriyle oluşmuş zengin bir ekosisteme ev sahipliği yapıyor. Başkenti Brasilia olan ülke hem kuzey hem de güney yarımküre sınırları içindeki topraklarıyla çeşitlilik gösteren bir iklime de sahip. Hemen her şehirde hava durumu ve iklim koşulları değişirken ülkenin kozmopolit nüfusu eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven güler yüzlü insanlardan oluşuyor.

Brezilya halkının futbol sevdasını yakından izleyebileceğiniz, muhteşem festivallerle hayatınızı hareketlendirebileceğiniz ve yağmur ormanlarında keşfe çıkabileceğiniz muhteşem bir tatil için, Türk Hava Yolları’nın uçak bileti sayfasını inceleyerek hemen rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Brezilya uçuşları

Türk Hava Yolları, Brezilya’da 37 farklı noktaya uçuyor: Aracaju, Belem, Belo Horizonte, Brazilya, Campinas, Campo Grande, Chapecó, Cuiaba, Curitiba, Florianopolis, Fortaleza, Goiania, Ilheus, Imperatriz, Joao Pessoa, Joinville, Juazeiro do Norte, Londrina, Maceio, Manaus, Natal, Navegantes, Palmas, Passo Fundo, Porto Alegre, Porto Seguro, Recife, Ribeirao Preto, Rio Branco, Rio de Janeiro (2 farklı havalimanı), Salvador, São José Do Rio Preto, Sao Luis, Sao Paulo (2 farklı havalimanı), Vitoria.

Türk Hava Yolları uçuşlarında Sao Paulo’da bulunan ve ülkenin yılda 36 milyondan fazla yolcu kapasitesine sahip en büyük havalimanı olan Sao Paulo Guarulhos Havalimanı (GRU) iniş noktası oluyor. İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayan direkt uçuşlar 13 saat civarında sürüyor.

Ülkede düzenlenen karnavallar, tüm dünyanın ilgisini çekiyor ve hava trafiği arttıran bir etken oluyor. Özellikle mart ayında Rio Karnavalı boyunca hayat eğlence ekseninde dönüyor. Muhteşem kostümler, nefes kesen dans gösterileri, binlerce kişinin katıldığı yarışmalar ve yüzbinlerce insanın alkışlarıyla inleyen Rio de Janeiro sokaklarıyla Rio Karnavalı tartışmasız dünyanın en keyifli etkinlikleri arasında yer alıyor.

Sao Paolo’da düzenlenen Moda Haftası da oldukça büyük bir etkinlik. Bu hafta boyunca pek çok sanatçı kendi tasarımlarıyla modaya yön vermek üzere şehirde bulunuyor. Rio de Janeiro ve Sao Paolo’da ortaklaşa gerçekleştirilen Anima Mundi Brezilya Uluslararası Animasyon Festivali, yoğun bir katılımla her yıl temmuz ayında yapılıyor. Ayrıca Festival do Rio ve Sao Paolo Uluslararası Film Festivali de düzenli olarak gerçekleştirilen film festivalleri arasında öne çıkıyor. Bunların yanı sıra Modern Sanat Haftası, Bahian Karnavalı ve Gramado Sinema Festivali de ülkenin keyifli etkinlik ve festivalleri arasında sıralanabilir.

Gezilecek yerler

Brezilya gezilecek yerler

Başkent Brasilia, 1960 yılında biten inşaatıyla, son derece düzenli ve planlı bir şehir. Bu niteliğiyle ilgi çekici olan Brasilia, modern mimarisi ve ince düşünülmüş ayrıntılarıyla da son derece keyifli bir yer. Şehrin en popüler meydanı olan Praca dos Tras Paderes, çağdaş sanat eserleriyle göze çarpıyor. Brasilia Katedrali, Palacio Itamaraty, Yerli Halklar Müzesi, Brasilia Ulusal Parkı, Dom Bosco Parkı, Juscelino Kubitschek Köprüsü, Park de Cidade, JK Anıtı; kentteki turistik yerler arasında.

Sao Paulo ülkenin en kalabalık ve en çok ziyaret edilen kenti. 17 milyonluk nüfusuyla Güney Amerika’daki keyifli bir Brezilya şehri olan Sao Paulo, sanayi ve turizm açısından ülkenin önde gelen kentlerinden. Sao Paulo Sanat Müzesi, Sao Paulo Şehir Tiyatrosu, Ibirapuera Parkı, Sao Paulo Katedrali, Sao Paulo Futbol Müzesi, Mercado Municipal olarak anılan açık pazar alanı, Banespa, Catavento Müzesi, Sae Banto Manastırı ve Japon Mahallesi şehrin en çok turist çeken noktaları olarak öne çıkıyor.

Rio de Janeiro, ülkenin ikinci büyük şehri, aynı zamanda da yaramaz çocuğu... Pek çok eğlenceli etkinliğin ev sahibi olan ve tüm dünyanın yakından tanıdığı şehir kısaca Rio diye adlandırılıyor. Copacabana gibi popüler plajlar ve Ipanema Sahili, Sugar Loaf Dağı, Rio de Janeiro Botanik Parkı, Maracana Stadyumu, Tijuca Milli Parkı, Favela ile Samba bölgeleri ve şehrin üstünde yükselen Kurtarıcı İsa Heykeli en bilinen ve popüler turistik destinasyonları arasında yer alıyor.

Salvador, Amerigo Vespucci’nin ayak bastığı Brezilya kenti olarak turistik bir değere sahip. Yağmur ormanlarının bulunduğu şehir yağışlı hava koşullarına sahip. Sahil şeridi son derece dalgalı olduğu için yüzmeye her mevsim elverişli olmasa da Salvador, son derece keyifli ve sempatik. Ülkenin kültür turizmindeki elçisi olarak gösterilen kent, önemli kültürel eserlerin de görülebileceği bir destinasyon. Tarihi ve Yeni olmak üzere iki kısma ayrılan Salvador gezmek, dinlenmek ve kültür gezileri için oldukça ideal. Tarihi Pelourinho, Sao Francisco Kilisesi, Frades Adası, Lacerda Asansörü, Porto da Barra, Farol da Barra ve Piata Plajı şehrin gezilecek yerler listesini oluşturuyor.

Brezilya tatilinizi gezerek tamamlamak ve pek çok yeri yakından görmek için ülkede hizmet veren şehirlerarası otobüs firmalarını ve iç hatlar uçuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama seçeneklerini inceleyerek de konforlu ve özgür bir tatil planlayabilirsiniz.

Brezilya popüler şehirler

Brezilya kalkışlı popüler uçuşlar Brezilya varışlı popüler uçuşlar