Skip to main content

Güney Kore uçak bileti


Seul Korece
Güney Kore Wonu 51,25 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), Ay Yeni Yıl Tatili (7, 8, 9, 10 Şubat), Bağımsızlık Hareketi Günü (1 Mart), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Çocuklar Günü (5 Mayıs), Buda’nın Doğum Günü (14 Mayıs), Anma Günü (6 Haziran), Kore Dili Günü (9 Ekim), Chuseok (14, 15, 16 Ekim), Noel (25 Aralık)

Bir Asya ülkesi olan Güney Kore, Sarı Deniz ve Japon Denizi üzerinde yer alan Kore Yarımadası’nda bulunuyor. Geçmişi çok eskiye dayanmamasına rağmen oldukça yüksek yaşam standartlarına sahip ülke, hatırı sayılır şekilde yükselen bir ivmeyle pek çok alanda öncü konumda ve seyahat severler için de popüler bir destinasyon olarak dikkat çekiyor. Güney Kore, elektronik konusunda bir dünya devi olmanın yanı sıra dizi ve film sektöründe de hayli iddialı. Öyle ki bugün Kore dizilerinin ünü tüm dünyayı sarmış durumda. Geleneksel ritüellerini korumayı başaran bu Asya ülkesi, birbirine saygı duyan insanların yaşadığı modern bir profile sahip. Kore Savaşı sırasında ülkeye destek veren Türk askerlerine duyulan sempatinin günümüzde hala hissediliyor olması da Türkiyeli gezginlerin ülkeyi bu denli sevmesinin önemli nedenlerinden biri.

Yıl boyunca pek çok sebeple yoğun bir şekilde ziyaret alan Güney Kore, konuklarına sunduğu ilgi çekici fırsatlarla adından sıkça bahsettiriyor. Siz de ülkeyi daha yakından tanımak isterseniz, Türk Hava Yolları’nın uçak bileti sayfasını ziyaret ederek keyifli bir tatil için plan yapmaya başlayabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Güney Kore uçuşları

Türk Hava Yolları, Güney Kore’de iki farklı noktaya uçuyor: Jeju ve Seul.

İstanbulHavalimanı’ndan (IST) hareket ederek Seul Incheon Uluslararası Havalimanı’nda(ICN) son bulan uçuşlar, yaklaşık 10 ila on buçuk saat arasında sürüyor. Jeju Uluslararası Havalimanı’na (CJU) gitmek isteyen yolcuların Seul üzerinden aktarma yapmaları gerekiyor. Bu uçuşlarda toplam yolculuk süresi, aktarmaya bağlı olarak değişiyor.

Seul Incheon Uluslararası Havalimanı (ICN) yıllık 58 milyon yolcuyla Kore’nin en kalabalık hava trafiğine sahip havalimanı. Onu 30 milyon yolcuyla Jeju Uluslararası Havalimanı (CJU) izliyor. 25 milyon yolcuya ulaşan ve Seul’deki bir diğer havalimanı olan Gimpo Uluslararası Havalimanı (GMP) ise ülkenin üçüncü yoğun havalimanı.

Halihazırda oldukça yoğun bir hava trafiğine sahip Güney Kore’de gerçekleştirilen festivaller döneminde bu trafiğin daha da yoğunlaştığını söylemek mümkün. Ülkenin tarihi simgelerinden Andong Hahoe’de sonbahar aylarında yapılan Andong Uluslararası Maskeli Dans Festivali, on gün sürüyor ve dünyanın pek çok noktasından gelen konuklar eşliğinde gerçekleşiyor. Nisan ayında düzenlenen Daegaya Festivali ile mayıs ayında gerçekleşen Sancheong Şifalı Bitkiler Festivali de ülkenin ilgi çeken etkinlikleri arasında bulunuyor. Seul’de yapılan ve Buda’nın doğumunun kutlandığı Yeon Deung Hoe Festivali, sayısız etkinlik ile gerçekleşiyor. Fener ışıklarının şehri aydınlattığı bu festival, şehrin en hareketli zamanını işaret ediyor. Merhaba Seul, Jarasum Uluslararası Caz Festivali ve Bonghwa Eun-uh Ayu Balığı Festivali de Güney Kore’nin turistik cazibe yaratan festivalleri arasında göze çarpıyor.

Öte yandan Kore dizilerinden tüm dünyaya yayılan K-pop kültürü, bugün dünya çapında milyonlara ulaşan hayran kitlesine sahip. Dolayısıyla K-pop konserleri ve festivalleri için de ülkeyi ziyaret eden kişilerin sayısı hiç az değil. Bu kapsamda yapılan en büyük etkinliklerden biri de Dünya K-Pop Festivali. Her yıl farklı zamanlarda Changwon’da organize edilen bu festival kapsamında Kore’nin en meşhur pop müzik grupları sahne alıyor; dünyanın farklı yerlerinden K-pop alanında üretim yapan genç müzisyenler birbirleriyle yarışıyor.

Siz de adı geçen bu etkinlik dönemlerinde Güney Kore’yi ziyaret ederek kültürünü çok daha yakından tanıyabilirsiniz. Ancak bu dönemlerde ülke çok daha fazla kalabalık olacağından planlarınızı erken yaparak seyahatinizi daha ekonomik bir şekilde planlayabilirsiniz.

Gezilecek yerler

Güney Kore gezilecek yerler

Güney Kore’nin başkenti olan Seul, aynı zamanda son derece keyifli bir turistik destinasyon. Hem doğaseverlere hem de tarih tutkunlarına seslenen şehir, unutulmaz bir seyahat geçirmeniz için tüm olanakları bir araya getiriyor. Şehrin en sembolik yapılarından olan Gyeongbokgung Sarayı gezilecek yerlerin başını çekiyor. Myeong-dong ile Insa-dong ise Seul’un en hareketli caddeleri. Ayrıca Bukchon Hanok Köyü’ne giderek yerel kültür hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir; yine yerel bir pazar alanı olan Namdaemun Market’te alışveriş yapıp etrafı gözlemleyebilir; UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Jongmyo Tapınağı’nı görebilirsiniz. Şehrin büyülü dünyasına doğru bir yolculuk için Seul uçak bileti alternatiflerini hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

Ülkenin yazlık rotası olan ve “Tanrıların Adası” olarak anılan Jeju aynı zamanda özel bir eyalet statüsüyle yönetiliyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra Jeju, kum plajlarıyla da misafirlerine hoş bir tatilin kapılarını açıyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Manjanggul Mağarası, ülkenin en yüksek dağı olan Hallasan ve direkt olarak okyanusa dökülen Jeongbang Şelalesi adayı ziyaret eden doğaseverlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden yalnızca birkaçı. Ek olarak Jeju Stone Park’ta adanın mitolojik yanıyla tanışabilir; çocuklarınızla seyahat ediyorsanız Oyuncak Ayı Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Seul’dan sonra ülkenin en büyük şehri olan Busan, bölgenin önemli liman kentlerinden biri. Sağlık turizmi konusunda yaptığı atılımla oldukça iyi bir potansiyel yakalayan kent, uzun sahil şeridinde yer alan plajların ve doğal güzelliklerin yanı sıra hareketli metropol yaşantısıyla da dikkat çekiyor. Busan’ı ziyaret edenler, şehri keşfetmeye genelde Gamcheon Kültür Kasabası’ndan başlıyor. Kore Savaşı sırasında kurulan, bugün bir sanat köyü olarak konumlandırılan Gamcheon, rengarenk evleriyle ziyaretçilerin akıllarında hoş kareler bırakıyor. Nampo-dong, Haeundae Plajı, Beomeosa Tapınağı, Gukje Pazarı, Haedong Yonggungsa Tapınağı ve Yongdusan Parkı kentin keyifli turistik noktaları arasında yer alıyor.

Güney Kore tarihinde önemli yeri olan kentlerden biri olan Gwangju, ülkenin demokrasi simgesi sayılıyor. Bu özelliğiyle de oldukça yüksek ziyaretçi sayısına sahip. Yangdong Market, Mudeungsan Dağı Milli Parkı, Jeungsimsa Tapınağı ve Kumho Elektronik Pazarı şehrin keyifli turistik noktaları arasında öne çıkıyor.

Kore tatiliniz sırasında bu önemli şehirleri dahil ederek detaylı bir program yapabilirsiniz. Şehirlerarası ulaşım için tren seferleri ve otobüs şirketlerinin hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi size hareket serbestliği sağlayacak olan Araç kiralama seçeneklerini de gözden geçirebilirsiniz.

Güney Kore popüler şehirler

Güney Kore kalkışlı popüler uçuşlar Güney Kore varışlı popüler uçuşlar
Seul-Paris uçak bileti
İstanbul-Seul uçak bileti