Skip to main content

İtalya uçak bileti


Roma İtalyanca
avro 60,6 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), Epifani (6 Ocak), Paskalya (Mart/Nisan), Kurtuluş Günü (25 Nisan), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Cumhuriyet Bayramı (2 Haziran), Hristiyan Festivali (1 Kasım), Immacolata Concezione (8 Aralık), Noel (24,25,26 Aralık)

Akdeniz’e uzanan yarımada görüntüsüyle hemen herkesin tanıdığı İtalya, Avrupa ve Akdeniz’in popüler ve turistik ülkeleri arasında bulunuyor. Sanatın yaşamın her alanına yansıdığı, tarihi kültürün günümüzde baş tacı edildiği İtalya oldukça keyifli bir destinasyon. Sahip olduğu konum ve doğal güzellikleriyle konuklarına hem tarih hem kültür hem deniz hem spor hem de romantik bir tatil için arayacakları her şeyi bulabilme imkanı sunan ülke, pek çok kişinin favorileri arasında yer alıyor.

Siz de İtalya’da vakit geçirip ülkeyi yakından tanıyabileceğiniz bir tatil planı yapıyorsanız, Türk Hava Yolları konforuyla başlayacak bir seyahat için uçak bileti sayfasını inceleyerek hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Uçuş Detayları

İtalya uçuşları

Türk Hava Yolları, İtalya’da 12 farklı noktaya uçuyor: Bari, Bologna, Cagliari, Katanya, Milano (Malpensa Havalimanı ve Linate Havalimanı), Napoli, Olbia, Palermo, Pisa, Roma, Venedik.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayan uçuşlar iki ila üç saat arasında sürüyor. Roma Fiumicino–Leonardo da Vinci Havalimanı (FCO) 39 milyona yaklaşan yolcu sayısıyla ülkenin en yoğun havalimanı konumunda. Milano’da hizmet veren Malpensa Havalimanı (MXP) ise 19 milyon yolcuyla listeye giren ikinci en yoğun havalimanı oluyor. Türk Hava Yolları’nın Milano’daki iniş noktalarından bir diğeri olan Linate Havalimanı (LIN) ise 9 milyon kapasiteyle bu iki havalimanını takip ediyor. Liste Venedik Marco Polo Havalimanı (VCE), Katanya Fontanarossa Havalimanı (CTA), Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı (BLQ) ve Napoli Uluslararası Havalimanı (NAP) sıralamasıyla devam ediyor.

Dünyaca ünlü sanatçıların anavatanı olan İtalya, görsel sanatların yanı sıra çok sayıda opera sanatçısı ve bestekarını da yetiştiren bir ülke. Bu nedenle pek çok kentinde, müzik temelinde şekillenen çok sayıda festival düzenleniyor. Lucca’da yapılan Puccini, Pesaro’da düzenlenen Rossini ve Parma’da düzenlenen Verdi festivalleri bunlar arasında öne çıkanlar oluyor. Ayrıca Venedik Bienali’yle başlayan Uluslararası Sanat Sergisi ve Uluslararası Çağdaş Müzik Festivali dünya çapında etkisi olan etkinlikler arasında bulunuyor.

Uluslararası Tiyatro Festivali, Venedik Mimarlık Bienali ile Venedik Film Festivali de çokça ziyaretçi çeken etkinliklerden. Yapılan bu keyifli ve anlamlı etkinlikler dünyaca ünlü pek çok sanatçı ve meraklının yaz sonunda İtalya’ya akın etmesine neden oluyor. Şubat ayında yapılan ve çok eğlenceli geçen Venedik Karnavalı ile yılda iki defa planlı olarak yapılan Milano Moda Haftası, tüm dünyanın gösterdiği yoğun ilgiyle ülkenin popüler etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

İtalya’nın bu hareketli ortamı ve müthiş atmosferiyle yıl boyunca yoğun talep aldığı göz önünde bulundurulunca, Türk Hava Yolları uçuşlarını inceleyerek uçak biletinizi mümkün olduğunca erken almak, avantajlı duruma geçmenizi sağlayabilir.

Gezilecek yerler

İtalya gezilecek yerler

Tatil için İtalya’yı seçen konukların en zorlandıkları konu, bu her yeri keyifli ve görülesi bu ülkede nereleri gezeceklerini belirlemek oluyor. Ülkenin başkenti olan Roma hem müthiş bir metropol hem de iki nehir arasındaki konumuyla olağanüstü güzellikte bir şehir. Hristiyanlar için en önemli makam olan papalığın merkezi Vatikan, Roma sınırları içinde yer alıyor. Romantizmin başkenti sayılan tarihi şehir, sahip olduğu tüm güzelliklerin yanı sıra bu değeriyle dini turizm açısından da öne çıkıyor. Roma’yı ikiye bölen Tiber Irmağı’nın üstündeki onlarca harika köprü, Aşk Çeşmesi adıyla bilinen Trevi Çeşmesi ve yakınındaki İspanyol Merdivenleri, Roma Kolezyumu, Vatikan ve Sant Angelo Kalesi başkentin mutlaka görülmesi gereken yerler listesini oluşturuyor.

Ülkenin kuzeydoğusunda 400 civarında köprüyle birbirine bağlanmış adalardan oluşan kanallar şehri Venedik, romantik bir tatil peşinde olan çiftlerin Roma’dan sonraki ikinci noktası oluyor. Şehrin ada bölümünde yer alan tarihi mekanlar; Dükler Sarayı, San Marco Meydanı ve Bazilikası turistlerin ilgi gösterdiği noktalar. Büyük Kanal ve üzerindeki Altın Ev ile Santa Maria Della Salute Kilisesi şehrin en popüler simgeleri olarak gezilecek yerler listelerinde üst sıralarda bulunuyor. Bu keyifli şehirde romantik bir tatil için Türk Hava Yolları’nın Venedik uçak bileti sayfasını inceleyerek fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Rönesans döneminin adımlarını izlemek isteyen turistlerin en çok ilgilendiği şehir olan Pisa, mermerden yapılmış eğik Pisa Kulesi’yle son derece popüler bir destinasyon. Konuklar bu şehirde Şövalyeler Meydanı, Pisa Katedrali, Pisa Vaftizhanesi, Garibaldi Meydanı, Saat Sarayı ve Camposanto Anıt Mezarı gibi değerli tarihi mevkileri gezmek ve fotoğraflamaktan keyif alıyor.

Ülkenin her şeyiyle ilgi odağı olan kenti Milano, tarihi detayları muhteşem bir sentezle modern yaşamın içine yedirmeyi başarmış ender şehirlerden biri. Tarihi ve kültürel gezilerden hoşlanan turistlerin en popüler destinasyonlarından biri olan Milano onlarca müzesi, çok sayıda tarihi binası ve muhteşem sanat eserleriyle mutlaka görülmesi gereken harika bir kent. Duomo Katedrali, Galleria Vittorio Emanuele 2, La Scala Tiyatro Binası ve Castello Sforzesco, Milano’nun tarihsel değerleri olarak öne çıkıyor. Şehirde geçireceğiniz süre içerisinde Brera Sanat Galerisi’nde sergilenen dünyaca ünlü pek çok eseri görebilir ve birbirinden keyifli kafe ve restoranlarda popüler İtalyan lezzetlerini deneyebilirsiniz.

İtalya seyahatiniz süresince tek bir noktada kalmak yerine, birbirinden güzel İtalyan şehirleri arasında dolaşmak tatilinizi daha verimli geçirmenizi sağlayabilir. Şehirlerarası ulaşım için hem tren hem de otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama alternatiflerinizi inceleyerek kendinize özel bir program yapabilir ve bu sayede pek çok yeri tek bir tatile sığdırabilirsiniz.