Skip to main content

Japonya uçak bileti


Tokyo Japonca
Japon Yeni 127 milyon
Yılbaşı (1 Ocak), Kuruluş Günü (11 Şubat), Nevruz (21 Mart), Şaowa Devri Anma Günü (29 Nisan), Anayasa Bayramı (3 Mayıs), Ghader-e Khom Bayramı (20 Eylül), Tassooa (11,12 Ekim), Yeşil Günü (4 Mayıs), Çocuk Günü (5 Mayıs), Deniz Bayramı (Temmuz), Spor Günü (Ekim), Kültür Günü (3 Kasım), Çalışmalara Teşekkür Günü (23 Kasım), İmparator Akihito’nun Doğum Günü (23 Aralık)

Doğu Asya’da bulunan ve 6852 adadan oluşan Japonya, Büyük Okyanus’taki bir takımadalar grubunun üzerinde yer alıyor. Çoğu pek küçük olan adalar grubunun en büyük dört adası Honshu, Hokkaido, Kyushu ve Shikoku; ülkenin çok büyük bir kısmını oluşturuyor. 127 milyon kişiyle dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında bulunan Japonya’nın başkenti Tokyo, dünyanın en büyük metropolleri arasında yer alıyor. Son derece özel kültürü, kendine özgü coğrafyası, muhteşem Zen bahçeleri ve geleneksel yaşam biçimiyle bütün dünyanın hayalini kurduğu destinasyonlardan biri olan Japonya, teknolojik unsurların ustalıkla kullanıldığı günümüz yaşamıyla konuklarını modern ile klasiğin birbirini rahatsız etmeden sentezlendiği bir atmosferde ağırlıyor.

Sizin de Japonya’da tatil yapma hayaliniz varsa, hemen şimdi bir adım atarak Türk Hava Yolları’nın uçak bileti sayfasını inceleyebilir ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Japonya uçuşları

Türk Hava Yolları, Japonya’da 13 farklı noktaya uçuyor: Fukuoka, Hiroşima, Kagoshima, Kumamoto, Nagoya, Oita, Okinawa, Osaka (2 farklı noktaya), Sapporo, Sendai, Takamatsu, Tokyo.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareketle Tokyo Narita Uluslararası Havalimanı’na (NRT) yapılan uçuşlar direkt olarak gerçekleştiriliyor ve on bir buçuk saat civarında sürüyor. Yine İstanbul Havalimanı (IST) çıkışlı olmak üzere Fukuoka Havalimanı (FUK), Hiroşima Havalimanı (HIJ), Kagoshima Havalimanı (KOJ), Kumamoto Havalimanı (KMJ, Nagoya Havalimanı (NGO), Oita Havalimanı (OIT), Naha Havalimanı (OKA) Osaka Kansai Uluslararası Havalimanı (KIX) ve Itami Havalimanı (ITM), New Chitose Havalimanı (CTS) Sendai Havalimanı (SDJ), Takamatsu Havalimanı (TAK) iniş noktalarına yapılan aktarmalı uçuşlarda, seyahat süresi aktarmaya bağlı olarak değişiyor.

Ülkenin en yüksek yolcu kapasitesine sahip olan havalimanı Tokyo Haneda Havalimanı (HND) yılda 75 milyon yolcuya hizmet veriyor. Yine Tokyo’da yer alan Narita Uluslararası Havalimanı (NRT) 35 milyon kişiyle ikinci sırayı alıyor. Osaka’da bulunan Kansai Uluslararası Havalimanı (KIX) ise 23 milyon yolcu kapasitesine sahip.

Yıl içinde Japonya’nın hava trafiğinde artışa ortam yaratan çok sayıda festival yapılıyor. Bu dönemlerde kültürü yakından görmek ve hareketli ortama eşlik etmek isteyen çok sayıda turist de ülkeye akın ediyor. Şubat ayında gerçekleştirilen Setsubun Festivali baharın gelişinin kutlandığı eğlenceli bir etkinlik. Hinamatsuri veya Bebek Festivali mart ayında tüm ülkede kutlanan geleneksel bir festival. Japon Zambağı veya Çocuklar Günü olarak bilinen bir başka festival de 5 Mayıs tarihinde tüm ülkede keyifli etkinliklerle kutlanıyor. Temmuz ayında gerçekleştirilen Tanabata Festivali renkli geçit törenleriyle dünya ülkelerinden gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdikleri, oldukça popüler bir etkinlik. Kağıt fenerlerin masalsı bir atmosfer yarattığı Obon Festivali ise temmuz ayının en renkli etkinliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

Gezilecek yerler

Japonya gezilecek yerler

Japonya’nın başkenti Tokyo, ülkede turistlerin en çok rağbet ettikleri yerlerin başında geliyor. Bu büyük metropol hem hareketli yaşamı hem de çok sayıda simgesel noktasıyla keyifli bir destinasyon. Sensoji Tapınağı, İmparatorluk Sarayı, Kaneiji Tapınağı, Tokyo Ulusal Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Meiji Tapınağı, Tokyo Kulesi, Yoyogi Park ile Uena Park görülmesi gereken yerler arasında öncelikli sırada. Tokyo uçuşlarıyla ilgili detayları inceleyip bilet almak için Tokyo uçak bileti sayfasını takip edebilirsiniz.

Yüzen tapınakların adası olan Miyajima Adası, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de kendine yer bulabilmiş önemli Japon simgelerinden biri. Yılda dört milyondan fazla ziyaretçi alan bölge hem doğal güzellikleri hem de manevi değeriyle ülkenin görülmesi gereken yerleri arasında öne çıkıyor.

Japonya’nın Tokyo’dan sonra gelen ikinci büyük kenti olan Osaka, Honşu Adası üzerinde yer alıyor. Osaka Körfezi kenarındaki bu güzel şehir, turistik bir cazibenin de merkezi durumunda. Osaka Kalesi, Kamigata Ukiyoe Müzesi, Osaka Tarih Müzesi, Osaka Uluslararası Barış Merkezi, Sumiyoshi Taisha Tapınağı, Shitennoji Tapınağı, Tsutenkaku Kulesi, Nishinomaru Bahçesi ve Dotonbori bölgesi şehrin görülmesi gereken yerler listesini oluşturuyor. Meraklıları için Osaka’da bir Universal Stüdyoları Tema Parkı olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Ayrıca ülkenin gurme kenti olan şehirde birbirinden iddialı çok sayıda restoran bulunuyor.

Dünya üzerinde ilk nükleer saldırının yapıldığı kent olan Hiroşima, bu önemiyle de ülkenin ziyaret edilen yerleri arasında öne çıkan kentlerden biri. Su kanallarıyla birleşen şehir, bu manevi öneminin yanı sıra keyifli turistik noktalarıyla da oldukça popüler. Barış Anıtı Müzesi, bombanın düştüğü yere yapılan önemli bir simge. Hiroşima Kalesi, Shukkei-En Bahçesi, Hiroşima Sanat Galerisi ve çok sayıda tapınak Hiroşima’da gezilecek yerler arasında bulunuyor.

İmparatorluk dönemi başkenti olan Kyoto, günümüzde ülkenin büyük kentlerinden biri. Son derece gelişmiş bu şehir, eğitim konusunda da öne çıkan bir değere sahip. Nijo Kalesi, Fushima-inari Taisha Tapınağı, Kinkaku-ji, Kyoto İmparatorluk Sarayı ve Gion Tapınakları kenti ziyaret eden turistlerin favori noktaları.

Şehir içi ve şehirler arası seyahatlerde metro ve hızlı tren gibi raylı sistemlerle ulaşım imkanı bulunan Japonya’da kişisel özgürlük ve konfor sağlaması nedeniyle turistler tarafından sıklıkla tercih edilen araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Japonya popüler şehirler

Japonya kalkışlı popüler uçak bileti Japonya varışlı popüler uçak bileti