Skip to main content

Kanada uçak bileti


Ottawa Fransızca, İngilizce
Kanada Doları 36,29 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), Kutsal Cuma (25 Mart), Victoria Günü (23 Mayıs), Kanada Günü (1 Temmuz), İşçi Bayramı (5 Eylül), Şükran Günü (10 Ekim), Anma Günü (11 Kasım), Noel (25 Aralık)

Kuzey Amerika’da yer alan Kanada, oldukça çağdaş, demokratik ve kozmopolit bir yapıya sahip. Bir yanında ABD olan ülke diğer yönlerden Atlas Okyanusu, Pasifik Okyanusu ve Arktik Okyanusu ile çevreleniyor. Okyanus ikliminin sert görüldüğü Kanada, kış aylarında bir hayli yoğun kar yağışı alıyor. Bu niteliğiyle de kış sporları için konuklarına vazgeçilmez bir ortam sunuyor. Yaz aylarında ise yemyeşil ormanları, büyük şelaleleri, muhteşem parkları ve ülkeyi güzelleştiren gölleriyle oldukça keyifli bir ortamı olan Kanada’da yılın her mevsimi hayatı renklendirecek pek çok eğlenceli etkinlik düzenleniyor.

Kanada gibi keyifli bir destinasyonda tatil yapmak ve kültürüyle tanışıp ülkeyi keşfetmek için şimdi uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir; seyahatinizi Türk Hava Yolları ayrıcalıklarından yararlanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Uçuş Detayları

Kanada uçuşları

Türk Hava Yolları, Kanada’da 46 farklı noktaya uçuyor: Abbotsford, Bagotville, Bathurst, Calgary, Charlottetown, Deer Lake, Edmonton, Fort McMurray, Fort St. John, Fredericton, Gander, Grande Prairie, Halifax, Hamilton, Iles de la Madeleine, Kamloops, Kelowna, Kingston, London, Moncton, Mont-Joli, Montreal, North Bay, Ottawa, Quebec, Red Deer, Regina, Rouyn-Noranda, Saint John, Sarnia, Saskatoon, Sault Ste. Marie, Sept Iles, Sidney, St. John's, Sudbury, Thunder Bay, Timmins, Toronto (3 ayrı havalimanı), Val d'Or, Vancouver, Victoria, Whitehorse, Windsor, Winnipeg.

Ülkenin en kalabalık havalimanı Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı (YYZ) yılda 47 milyon yolcuya hizmet veriyor. Onu 24 milyon yolcuyla Vancouver Uluslararası Havalimanı (YVR) takip ediyor. 18 milyon yolcu sayısına ulaşan Montreal–Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı (YUL) ise üçüncü sırayı alıyor.

İstanbul Havalimanı (IST) çıkışlı direkt uçuşlar Toronto ve Montreal şehirlerine iniş yapıyor ve yolculuk ortalama 10 saat sürüyor. Diğer şehir ve havalimanlarına gitmek için bu iki şehir üzerinden aktarma yapmak gerekiyor ve yolculuk süresi aktarmaya ve gideceğiniz yere göre farklılık gösteriyor.

Kanada, büyük kısmı dağlık olsa da geniş topraklar üzerinde oldukça hareketli bir sosyal ve kültürel yapıya sahip. Ekonomik düzeyi yüksek olan ülkenin hemen her eyalet ve şehrinde, yıl içine yayılmış vaziyette yerel festivallerle etkinlikler düzenleniyor. Ülkenin aldığı turistik talebin iyice yükselmesini sağlayan bu etkinlikler oldukça yoğun katılımlarla gerçekleşiyor. Winterlude Kış Festivali, Ottawa, Ontario, Quebec ve Gatineau şehirlerinde eş zamanlı yapılan çok büyük kapsamlı bir festival. İki milyondan fazla katılımcısı olan bu etkinlik şubat ayı içerisinde düzenleniyor. Hem spor hem sanat hem kültür içeriğiyle dopdolu olan festival kış aylarının en renkli etkinliği sayılıyor.

Vancouver şehrinde düzenlenen havai fişek gösterileriyle bütün şehrin renklendiği Vancouver Işık Festivali, konserler ve etkinliklerle desteklenerek yaz aylarında 10 gün boyunca şehrin popülaritesini ikiye katlıyor. Toronto’da yapılan ve The Ex adıyla tanınan Kanada Ulusal Sergisi, çok detaylı bir fuar etkinliği. Tarım, teknoloji, endüstri ve gelişim konseptinde ilerleyen bu fuar ağustos ayında başlayarak iki hafta sürüyor. Toronto’da eylül ayında düzenlenen Uluslararası Film Festivali de son derece ilgi çekiyor. Quebec Yaz Festivali, müziğin ve eğlencenin on gün sürdüğü elli yıllık geleneksel bir organizasyon. Milyonlarca katılımcıya ulaşan bu festival, temmuz ayında gerçekleştiriliyor.

Gezilecek yerler

Kanada gezilecek yerler

Bu büyük ve modern ülke, turistik olarak da son derece popüler bir çekim noktası. Dünyanın her yerinden gelen milyonlarca ziyaretçi, yıl boyunca ülkenin pek çok noktasını ziyaret ederek Kanada’yı daha yakından tanıma fırsatını elde ediyor.

Doğal güzellikleriyle öne çıkan Ontario, Calgary ve Vancouver özellikle doğa gezisi ve etkinliklerinden hoşlanan turistlerin ilgisini çekiyor. Ülkenin en popüler noktası olan Niagara Şelalesi, toplam üç şelaleden oluşuyor. Ontario bölgesindeki Niagara Vadisi Doğal Rezervi, Queenston Heights Parkı ve Botanik Bahçesi gibi diğer yerler de konukların beğenisini topluyor.

Vancouver’da bulunan Stanley Parkı, çok büyük bir kent park. İçinde bulunan farklı alanlarda kaya tırmanışları, dağ bisikleti ve trekking gibi çok sayıda etkinlik yapılabiliyor. Lynn Kanyon Parkı da keşfedebileceğiniz bir başka doğal alan olarak göze çarpıyor. Ayrıca Gastown, Chinatown gibi hareketli sosyal noktalarıyla da Vancouver, eğlenmek ve gezmek isteyen konukların yüksek puanını alıyor. Calgary’de bulunan Banff Ulusal Parkı ise ülkenin en önemli rezerv alanları arasında bulunuyor ve Kanada seyahatlerinin olmazsa olmazı kabul ediliyor.

Montreal ülkenin hem modern hem de romantik kentleri arasında öne çıkıyor. Eski Şehir bölgesinde yer alan Notre-Dame Bazilikası ülkenin en popüler dini merkezlerinden biri. Kış aylarında karlar altında kalan şehir, bu durumdan etkilenmemek için resmen yer altına taşınıyor. Bu değişik yaşam biçimini görmek isteyen pek çok turistin ziyaret ettiği Montreal’i siz de daha yakından görmek için Montreal uçak bileti sayfasını inceleyerek, şartlarınıza uygun bir program yapabilirsiniz.

Ülkenin en kalabalık şehirleri arasında dördüncü sırayı alan Ottawa kültür turlarından hoşlanan turistler için öne çıkan bir diğer Kanada şehri. Özellikle Kanada Savaş Müzesi görülmesi gereken yerler arasında öne çıkıyor. Kış aylarında tamamen buz tutan Rideau Kanalı’nda buz pateni yapabilir, Winterlude Festivali’ne katılabilirsiniz.

Sosyal yaşamı oldukça hareketli olan Kanada’da yapacağınız tatil süresince şehirlerarası seyahatlerinizde tren ve otobüs alternatiflerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ülkede son derece düzenli bir ulaşım ağı hizmet verse de saatlerden bağımsız olmak ve kişisel planınızı yapmak isteğindeyseniz araç kiralama alternatiflerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Kanada popüler şehirler

Kanada kalkışlı popüler uçuşlar Kanada varışlı popüler uçuşlar
Toronto-İstanbul uçak bileti