Skip to main content

Kazakistan uçak bileti


Astana Kazakça, Rusça
Kazakistan Tengesi 17,8 milyon
Yeni Yıl (1 Ocak), Ortodoks Noeli (7 Ocak), Kadınlar Günü (8 Mart), Nevruz (21, 22, 23 Mart), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Zafer Günü (9 Mayıs), Cumhuriyet Bayramı (2 Haziran), Başkent Günü (6 Temmuz), Anayasa Günü (30 Ağustos), İlk Başbakan Günü (1 Aralık), Bağımsızlık Günü (16, 17, 18 Aralık), Kurban Bayramı, Şeker Bayramı

Topraklarının bir kısmı Orta Asya, bir kısmı da Doğu Avrupa bölgesinde bulunan Kazakistan dünyanın en büyük 10 ülkesi arasında yer alıyor. Başkenti Astana olan ülke bağımsız Türk devletlerinden de biri aynı zamanda. Karasal ikliminin hakim olduğu Kazakistan’da kış ayları oldukça soğuk oluyor ve genellikle kar altında geçiyor. Aral ve Hazar Gölleri arasındaki konumu, devasa parkları, Türk kültürünün çok paralelinde olan Kazak kültürüyle öne çıkan popüler Kazakistan yıl boyu çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor.

Kazakistan’a yapacağınız eğlenceli ve keyifli bir seyahat için Türk Hava Yolları’nın uçak bileti sayfasını inceleyerek sizin için en uygun tarihlere rezervasyon yapabilir ve birkaç adımda biletinizi satın alabilirsiniz.

Uçuş Detayları

Kazakistan uçuşları

Türk Hava Yolları, Kazakistan’da iki farklı noktaya direkt uçuyor: Almatı ve Astana.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareketle yapılan uçuşlar dört buçuk ila beş buçuk saat arasında sürüyor. Ülkenin eski başkenti olan Almatı’da bulunan ve ülkenin en büyük havalimanı olup Uzak Doğu ile Avrupa uçuşlarında da geçiş noktası olarak kullanılan Almatı Havalimanı (ALA) ve yeni başkent Astana’da bulunan Astana Havalimanı (TSE) bu uçuşlardaki iniş noktaları oluyor.

Kültürel mozaiğin değerli bir kavramı olan Nevruz, ülkenin en coşkulu kutlanan günü oluyor. Şehir meydanları ve çeşitli sosyal alanlarda kurulan platformlar canlı performanslarla renklenirken halk için yiyecek içecek ikramları da yapılarak, bu önemli etkinliğe herkesin katılması hedefleniyor. Ülkenin festival adına en hareketli kenti olan eski başkent Almatı’da haziranda gerçekleşen Tengri’nin Ruhu isimli yerel müzik festivali ve dağlık bölgede ağustos ayında düzenlenen New Age Festivali oldukça popüler etkinlikler. Asya’nın Sesi ve Uluslararası Film Festivali ile Uluslararası Caz Festivali de şehrin ilgi çeken etkinlikleri arasında yer alıyor. Ayrıca eylülde düzenlenen Elma Festivali de yurtdışından gelen katılımcıların varlığıyla oldukça hareketli geçiyor. Bu süreçte temmuz ayı içerisinde başkent Astana’da düzenlenen Aksiyon Filmleri Festivali ve ağustos ayında yapılan Astana Yemek Festivali de bir hayli yoğun ilgi görüyor.

Bunlar gibi uluslararası organizasyonlar sürecinde Kazakistan seyahati planlayan yolcuların bilet işlemlerini erken yapmaları doğru bir tedbir olacaktır. Siz de yapacağınız bu seyahat için alternatiflerinizi değerlendirmek üzere, Türk Hava Yolları’nın Kazakistan uçuşlarını incelemeyi ihmal etmeyin.

Gezilecek yerler

Kazakistan gezilecek yerler

Kazakistan’ın en popüler kentleri olan Astana ve Almatı, aynı zamanda ülkenin en büyük ve modern iki metropolü. Almatı başkentlik görevinden ayrıldığı andan itibaren ülkenin eğitim, iş, tatil ve eğlence merkezi olan keyifli bir metropol pozisyonunu almış durumda. Başkent Astana ise Asya steplerinin ortasındaki büyük bir alanda planlanarak yaratılmış, estetik ve çağdaş çizgilerin insana keyif verdiği oldukça güzel bir şehir. Asya’nın ortasında yer alan ve kozmopolit bir şehir olan Almatı, Trans-İli Ala Dağları’nın arasındaki konumuyla eşsiz bir güzelliğe sahip. Tarihi olarak ise İpekyolu’nun önemli bir durağı olan şehir, kış aylarında karlar altında kalıyor ve oldukça popüler bir kayak merkezi olan Medeo ve Şinbulak ile öne çıkıyor. Her yerinde oldukça modern, hareketli kafe ve restoranlar ile eğlence mekanları bulabileceğiniz kentin son 20 yılda geçirdiği değişim gerçekten inanılmaz bir boyutta. Ziloni Bazaar adındaki Yeşil Pazar, şehri ziyaret eden herkesin görmesi gereken açık bir pazar alanı. Cumhuriyet Meydanı ve Bağımsızlık Anıtı, Devlet Merkez Müzesi, Zenkov Katedrali, Panfilov Parkı ve Yeşil Tepe teleferiği şehrin görülmesi önerilen noktaları arasında yer alıyor. Asya’nın bu büyük, kalabalık ve görkemli şehrinde hem dinlenip hem doya doya gezebileceğiniz bir tatil için Almatı uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz. Astana, alan üzerine planlanıp tek projede yapılan bir başkent olduğu için çoğu idari ve kültürel binanın boyutları görenleri şaşırtacak kadar gösterişli. Genellikle İşim Nehri’nin sol kıyısında yer alan gezilecek yerler bir hayli fazla. Şaşırtıcı yapısıyla kendisinden sıkça bahsettiren Kazakistan Ulusal Müzesi, Orta Asya’nın en büyük 3. camisi olan Nur Astana Camii, şehrin konser, sanat, seminer gibi programlarının yapıldığı Barış ve Uyum Piramidi, şehrin simgesi olan Bayterek Anıtı ile Dostoyevski’nin sürgün döneminde yaşadığı yer olan Dostoyevski Evi şehrin en popüler turistik noktaları. Ayrıca Devlet Opera Bale Tiyatro Merkezi, Ak Orda Başkanlık Konutu, Khan Shatyr Eğlence Merkezi de şehri ziyaretiniz sırasında ziyaret edebileceğiniz merkezi noktalar arasında yer alıyor. Kazakistan seyahatiniz süresince toplu ulaşım sistemlerinden faydalanabilir, ayrıca elinizi kaldırdığınız taktirde taksi olmasa da ücret karşılığı sizi taşımak için duracak pek çok araç bulabilirsiniz. Ancak daha konforlu ve kişisel bir alternatif arayışında olan turistlerin tercih ettiği gibi siz de araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek tatilinizde özgürce hareket edebilirsiniz.

Kazakistan popüler şehirler

Kazakistan kalkışlı popüler uçuşlar Kazakistan varışlı popüler uçuşlar